Драга Кајгана (виртуелен дневник)

L

Löwe

Гостин
Се шетам вчера низ град и незнам колку типки видов со чизми до колена. Па добро бе 30 степени најмалце беше вчера, 22 Мај бе алоооо? Чизми до колена уште?? Па кога ќе си појдете дома паѓате ли во несвест самите кога ќе ги соблечете? Како бе, зошто алоо? Да зеам гузериците утре да ги извадам на 30 степени ако не. Како не ви се сваруваат тоа нозете не ми е јасно. ДНО.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Ептен забеган е народов.
Не толку близок пријател на татко ми, се разведе со сопругата на 50 годишна возраст.
6-7 години немаме никаков контакт со госпоѓава.
Пред 15 минути дојде и зазвони на звонче со 3тиот маж , бараше пари на заем.Туѓ срам ме јади.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Драга,

Може биле од оние летните чизми. :toe:

Алергијо моја, заврна, подзалади, фак ју. Уште малце да издржиме и годинава ќе поминам апла лаганица со нејзе. :love:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Драга, ја ти испишав цел реферат со патешествија, ама откако завршив си реков шо замарам со глупости, имам за учење... И еве си најдов и музика на јутјуб шо трае 3 саати, нешто у стил study focus, brain power, concentration music, а - у, ... све бе најдов, само уште да почнам да учам. (y)
Ај, пријатно. :D
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Не е возможно правам премети колуци напред назад мост на глава и разни други движења шо не ми се познати ама пот пот тоа ти е :icon_lol:.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
ДДДДДДДДДДД...дддддддд само да ти кажам очекувај да во наредните 24 часа некој член регистриран од денес отвори нова тема се разбира во тој потфорум Љ и С... и тоа со анкета. А насловот ќе биде нешто вака.
- Дали него му е тенок или мене ми е многу широка........ Picture 3235.jpg оди сега зјапај во Мелита на бело море јас ќе си листам од овие списанија и гледам кога жените беа со една Д....
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Колку зависен од интернет, турски серии, и peer pressure driven народ имаме може лесно да се забележи од Фејсбук страната на Телеком.
Проблеми Телеком во мојот реон има 1-2 пати годишно, и се безначајни или брзо решени.
Еднаш ќе снема интернет (а всушност не ни снема кај мене, само малку лагираше) и готово, летаат кецови таму на reviews, ГОВЕДАА КАТАСТРОФАА НАЈСКАПИ СТЕ ШТО Е ОВА хур дур.
Се враќаме на она направи 99 добри работи и 1 лоша, и ќе те памтат по лошата.
Само што во случајов е бетер затоа што Телеком сигурно не го направиле ова намерно :)

Ниту еден од нив не разбира што значи да се работи на терен, а да не збориме како ваквите коментари делуваат на оние кои работат макотрпно.
 
D

dobramuzika

Гостин
требаше да се видам со еден мајстор кој отиде во пензија, испаѓам и ги гледам со колегата што не се мирисаме многу, земав, си извадив пари, си купив стрипови и му пишав порака - мајсторе, земав стрипови и ми испадна една важна работа. убав помин со колегата. потоа го ставив телефонот на сајлент и... t r u s t n o o ne .
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.848
Драга,
како да им се изнаебам све на овие шо непрекидно ги отвараат темите за суплементи, медицински и козметички препарати?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Досадно ти е, немаш што да правиш, времето не поминува. Имаш обврска што мораш што побрзо да ја завршиш и мислиш стрелката на саатот пет пати побрзо се врти.

Успат се чудам како некои луѓе јадат торта на парчиња/залаци. Јас слој по слој по убавина си ја јадам тортата:D
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Драга,
Вчера на предавање, фокусиран максимално, еден колега почна да ми дише во фаца и јас инстинктивно му подадов мастика од џепот без да го погледнам. Сите околу мене почнаа да се смеат, а тој излезе од предавањето а јас после 2 минути сфатив зашо се смеат. Дали сум до толку отрпнал од животот и сум станал без осет? :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom