Koментари за контрацепција

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Со пушење не се затруднува...и не се добива сида...така лесно.:)
 

susumigo

Dudlac
Член од
22 декември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
2
Ok fala za edukacijata (makar sto ne e kojznae kolku obemna) vo sekoj slucaj mi pomogna :D
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
контрацепција дефинитивно,прво заради разни болести сто ги врие на денесно време,после поради бременост така да застита ПРЕЗЕРВАТИВ обавезно друга контрацепција не сакам...safe sex is the best :helou:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
Ако ви се сака, ќе утнете...
Ако не, сепак мала е шансата за беља
Ипак малку самоконтрола, и нема потреба од гума
Голо си е голо :D :wink:

Во ред. Не гледам ништо страшно во ниту еден став. Кој како си сака
Се друго е силување :D :D
се сложувам потполно јас не користам кондом и било каква контрацепција верувам во партнерот и мислам со самоконтрола може да се реши све гршка нема случајна ........
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Ме интересира,колку чинат Durex Performance кондомите и дали ги има во сите аптеки?
 

vikush^^

Токсик Бич
Член од
11 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
prasanjevo ne e za tuka..ama sepak,..vise ako dojde so nesakana bremenost,osven abortus, koj drug metod e na4in za otstranuvanje na plodot..?
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
prasanjevo ne e za tuka..ama sepak,..vise ako dojde so nesakana bremenost,osven abortus, koj drug metod e na4in za otstranuvanje na plodot..?
Падвење по скали... :nesum:
Шо знам, имам слушнато за некои апчиња, колку е точно не знам.
 
Член од
12 август 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
aj edna4 neka mi kaze nekoj dali ako imas seks so zastita kondom moze da se ostane bremena
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
значи имав секс со кондом но на крај го стадов 2-3 пати без и свршив надвор.. но читав по нет дека може да се забремени од тоа со ше лачи предсемена течност... кој денови се најризични од периодот... женсками доби во неделата.. вчера и заврши... некое мислење?
 
Член од
14 август 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Добро ти стварно озбилно го свати?
Прочитај уште еднаш што пишал членот, „се додека андолот е меѓу колената... безбедни сте...“ или translated „се додека не се шират нозете, што значи се нема секс безбедни сте“.

Ова ти е стара добра маалска финта.
А ако се најде некоја "паметна"
па ги залепи апчињата со фластер?:pos2:
Стварно после секој ваков пост најубаво на крајот да стои дека е шала.
Сериозна тема е оваа + тоа пристап до темите на форумов имаат и гостите.
Во секој случај најдобро контрацептивно средство се презервативите.
Покрај избегнувањето на несакана бременост, избегнувате и полово преносливи болести.

За девојките кои сакаат да користат апчиња за контрацепција:
Задолжително пред да земете на своја глава какви било апчиња консултација со гинеколог.

И не заборавајте апчињата ве штитат само од несакана бременост НО НЕ И ОД ПОЛОВО ПРЕНОСЛИВИ БОЛЕСТИ!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Кумановска контрацепција:

ќе га туриш Стојан на кофу, па ќе му се нагузи Стојанка да се работев, па кд почнев млого да брефта Стојан, онакој, со убрзање, ќе узме Стојанка и ќе го ритне кофу, па да Стојан испадне и да је не избербати у унутре!
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
епа тоа се две таблетки.. едната се пие најдоцна 48 часа после незаштитениот однос а втората 12 или 24 часа после првата...
ги има по аптеки и мислам дека не треба рецепт од доктор...
не е препорачливо да се користат многу често
и то
Колку пари се од прилика?? И нешто име, како да се побараат??

Не е лошо ни мажите да ги имаат, се десило нешто, како и да е. Девојката испаничена и ти и вадиш апче за итна контрацепција, како некој шериф. И после пак лав, хепинес, уште повеќе ќе те сака оти гледа дека си спремен тип.
 
P

Princ

Гостин
Не знам дали ја прочита Тикви4ка добро, рече дека не е препорачливо да се користат многу често. Значи не се тоа мастики па после секоја партија дај една да изџвакам.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Колку пари се од прилика?? И нешто име, како да се побараат??

Не е лошо ни мажите да ги имаат, се десило нешто, како и да е. Девојката испаничена и ти и вадиш апче за итна контрацепција, како некој шериф. И после пак лав, хепинес, уште повеќе ќе те сака оти гледа дека си спремен тип.
Сега е само едно апче и кошта 500 денари, Норлево се вика. И не смеат да се пијат често, смее едно до две во 6 месеци. Го има во секоја аптека, без рецепта. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom