Koментари за контрацепција

Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
FortunE напиша:
Нема шанси! Не ми се случило такво нешто. Кондомчето е тука :D Е сега се случува да пукне (и тоа фала богу не ми се случило), ама тоа е веќе несреќен случај :D
Е добро де и да пукне
Некои се трудат по година дена да зачнат...
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Nema sansi da se slozam na takvo nesto,prva pricina e bolesti,vtora bremenost,da se mislam ja celo vreme ej ke svrsi vnatre ili ke bide brz dovolno nema sansi,zatoa kondom svetska rabota,iako i toa samo e 97% bezbedno.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Тоа е така, под услов да мењаш партнери секој втор ден
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
gerard напиша:
FortunE напиша:
Нема шанси! Не ми се случило такво нешто. Кондомчето е тука :D Е сега се случува да пукне (и тоа фала богу не ми се случило), ама тоа е веќе несреќен случај :D
Е добро де и да пукне
Некои се трудат по година дена да зачнат...
Во ред тоа, ама не би сакала да ми се случи сега :D
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Abe da e taka pod uslov da menjas partner sekoj vtor den,no duri i so stalen partner vo koj imash neverovatna doverba,sepak moze da se utne neli?nejkam da igram shizik na rizik,safe sex or no sex :pos:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Хинт: Хинт: А контрацепција? (Барем за оние со еден партнер)?

Веќе не држaт теориите за нездраво, па дебелеење па незнамшто - има препарати кои се со екстремно ниска доза на хормони и се 99% сигурни.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
_ZlObNiCa напиша:
Abe da e taka pod uslov da menjas partner sekoj vtor den,no duri i so stalen partner vo koj imash neverovatna doverba,sepak moze da se utne neli?nejkam da igram shizik na rizik,safe sex or no sex :pos:
Ако ви се сака, ќе утнете...
Ако не, сепак мала е шансата за беља
Ипак малку самоконтрола, и нема потреба од гума
Голо си е голо :D :wink:

Во ред. Не гледам ништо страшно во ниту еден став. Кој како си сака
Се друго е силување :D :D
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
so postojan partner da-kontracepcija u sekoj slucaj ama i toa ne e 100%for sure,a i plus se mislis abe apce deneska trebase da pocnam da zemam ili vcera,pa moze da se utne i taka,zatoa ipak ne bi rizikuvala.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Aceva напиша:
Другарка и на ДаБиче била информирана за контрацепција, ама не купувала кондоми. Би се очекувало дека машкиот партнер (поготово тој волот од 38) ќе истрча со некое паковање, ама како шо вика ЗедисДед - не треба да се спие на тоа уво - ама ич.
А да почнеа женките малку посериозно да си ја сфаќаат кондомштината?
Можам да кажам дека скоро со сите партнерки досега, следувало разголување и ширење ноги без да знаат дали имам кондом. Облеката доле - фрц. Или јас налетувам на ептен промискуитетни, или па им личам на многу одговорна особа, ме читаат дека си носам... или...или до толку неможат да ми одолеат (сумљам).

Мислам дека девојките многу помалку обрнуваат внимание на заштитата, а на што се должи тоа незнам. Можеби на стравот од реакцијата на партнерот доколку побараат да стави презерватив, можеби се срамат да купат презерватив, да го носат со себе за во случај на зорт или пак да му го понудат на партнерот. Баш денес на работа колега ми раскажуваше случка, вика: "Абе алал да и е, идење кај неа дома и одма од ташна го извади (кондомот)".

Каква смешна случка сум имал пред неколку години... девојка со која бев во врска десетина дена, ситуација за секс и јас ја одбивам бидејќи немавме кондом. Абе љута, ифрит! Пцуе и вика: "Што ме мислиш ти мене бе, јас курва ли сум па се плашиш"? Реплицирам: "А од каде си ти сигурна дека недај боже јас нема да ти пренесам нешто"? Да ти ги имам цицките, да ти го немам паметот...
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Да ти ги имам цицките, да ти го немам паметот...
Ovaka malce off topic ama mene me interesira so ke se ofajdish ti od cickite nejzini? :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Кога би бил женско де, е тогаш навистина би се офајдил : )
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Мистичен напиша:
Каква смешна случка сум имал пред неколку години... девојка со која бев во врска десетина дена, ситуација за секс и јас ја одбивам бидејќи немавме кондом. Абе љута, ифрит! Пцуе и вика: "Што ме мислиш ти мене бе, јас курва ли сум па се плашиш"?
Алал да ти е, поарен пример не можеше да најдеш. Баш овде мислам дека лежи зајакот - демек, само курвите носат кондоми со нив. Или пијат апчиња. Миљарда пати ова го имам слушнато.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Мистичен, тоа се твоите искуства со жените. Моите искуства со жените .. упс, со мажите се малку поинакви.
Веднаш да кажам дека јас пазарам кондоми, иако (јас барем така сметам) би требало да си носи тој шо си го облекува органот. Ако јас голтам апои - јас си ги пазарам, исто како и вагиналетите контрацептивни.
Тоа беше прво.
Второ - Сум налетувала на мажи, и тоа мажи у години што не знаат како се става кондом. Макумина биле и сум ги научила.
Трето - Има људичиња кои не сакаат да облечат кошулче. Нив ги има доста.
Четврто - само еден единствен човек (французче, Мацо!) се воздржал од пенетрација затоа што немаше кондом при рака.
Да сумирам - мал дел мажи, за жал, природно, спонтано и одговорно се однесуваат кон кондомизацијата.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Aceva напиша:
Мистичен, тоа се твоите искуства со жените. Моите искуства со жените .. упс, со мажите се малку поинакви.
Веднаш да кажам дека јас пазарам кондоми, иако (јас барем така сметам) би требало да си носи тој шо си го облекува органот. Ако јас голтам апои - јас си ги пазарам, исто како и вагиналетите контрацептивни.
Tи си една од ретките

Aceva напиша:
Четврто - само еден единствен човек (французче, Мацо!) се воздржал од пенетрација затоа што немаше кондом при рака.
И јас редовно се воздржувам, уствари - редовно се заебувам пошто редовно заборавам да си ги понесам! : )
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
spooky напиша:
Алал да ти е, поарен пример не можеше да најдеш. Баш овде мислам дека лежи зајакот - демек, само курвите носат кондоми со нив. Или пијат апчиња. Миљарда пати ова го имам слушнато.
Јас тоа со муабетот: "Што ме мислиш ти мене бе, јас курва ли сум па се плашиш", поинаку го сфатив дека го кажала. Демек се плашиш да не те заразам, да не мислиш дека сум курва, дека сум спиела со сто души...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom