Koментари за контрацепција

Тој од Таму

најголем сеирџија на мапа!
Член од
13 септември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
како што денешниве девојки се напредни и како изминува времето се потешко ке наидеш на некоја на која што не и е собрана пајажината. А доколку си такво гзле ( зборам за машките) и имаш таква врска у која љубовта е обостранна и двајцата сте сигурни во тоа што го правите, голо си е голо. пожелни се брзи рефлекси за да не ти се деси вицот за "прекасно изваден" а за се друго постои http://www.norlevo.com/method.html насекаде по аптеките во Македонија по цена од 500 ден + DDV.
 
Член од
6 декември 2012
Мислења
37
Поени од реакции
3
Значи имав однос со кондом...после сексот го проверивме не беше скинат но кога завршивме со сексот кондомот му беше до пола на пенисот... не сум баш искусна во овие работи па од паника се напив и апче ден потоа но го испив после 30 часа од сексуалниот однос...дали е можно да сум бремена ? Знам дека е малку глупо овоа ама како со казав не сум искусна во овие работи па затоа добро ке ми дојде некој совет............
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Значи имав однос со кондом...после сексот го проверивме не беше скинат но кога завршивме со сексот кондомот му беше до пола на пенисот... не сум баш искусна во овие работи па од паника се напив и апче ден потоа но го испив после 30 часа од сексуалниот однос...дали е можно да сум бремена ? Знам дека е малку глупо овоа ама како со казав не сум искусна во овие работи па затоа добро ке ми дојде некој совет............
Немаш гајле!;)
 
L

.Lost Angel.

Гостин
ххаха смешно...
--- надополнето: 6 декември 2012 во 02:21 ---

Паничамммммм знам дека е малку без врска ама коа ти влезе нешто во главата тоа е :D :D
Женска глава а нешто влезе тешко дека ќе излезе :sneaky:

Шала на страна, мали се шансите да си бремена и без паника (y) биди си смирена :) инаку прашањето на некој начин е глупо но гледај пред нешто да направиш убаво да се информираш зошто после да нема каење (y)
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Ај не го замарајте девојчето коа е у паники -.-
Ива, ништо не ти е.
Апчињата работат до 72 часа, so ur safe и да се десило нешо. Не се секирај.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Исто и јас сум зајак во душа за овие работи, ако сум машко...:свиркам:
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Најверојатно ништо не е.
Ама ако се случи бременост ќе приметиш стомакот ќе ти порасне во рок од 9 месеци :noze:
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.190
Девојче, малолетниче... Ќе ти смени нешто во тоа дали си трудна или не ако 10 посто од луѓето тука те смират и ти кажат не си трудна, 10 посто ти кажат дека има шанси да си, и 80 посто си играат мајтап со темава?
И баш убаво си кажа, не си искусна со овие работи, ко да живееш во 10 век па да незнаеш што е сексуално образование и едукација. Искуство не е само број на партнери или ваква или онаква поза и техника.
Поздрав и не претерувај со такви апчиња, не се витамин Ц!
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
Значи имав однос со кондом...после сексот го проверивме не беше скинат но кога завршивме со сексот кондомот му беше до пола на пенисот... не сум баш искусна во овие работи па од паника се напив и апче ден потоа но го испив после 30 часа од сексуалниот однос...дали е можно да сум бремена ? Знам дека е малку глупо овоа ама како со казав не сум искусна во овие работи па затоа добро ке ми дојде некој совет............
се преценил партнерот и купил поголем кондом затоа и му се извлекол :D
 
P

puppete dolly

Гостин
нема шанси.Сте користеле кондом,плус и ако не свршил во тебе нема шанси
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Девојче, малолетниче... Ќе ти смени нешто во тоа дали си трудна или не ако 10 посто од луѓето тука те смират и ти кажат не си трудна, 10 посто ти кажат дека има шанси да си, и 80 посто си играат мајтап со темава?
И баш убаво си кажа, не си искусна со овие работи, ко да живееш во 10 век па да незнаеш што е сексуално образование и едукација. Искуство не е само број на партнери или ваква или онаква поза и техника.
Поздрав и не претерувај со такви апчиња, не се витамин Ц!
Како прво, кое малолетниче, 93та година? Ако е вистина тоа 93 до никот, значи има 19 години.
Како второ, форумов не е само за вицови и ЧДА, туку е и за некој да си праша за проблем што го има, а тие што си играат мајтап нареден пат на ваква тема ќе си бидат санкционирани.
Како трето, па не е искусна, убаво си кажа девојчето, она може теоретски знаела и читала, ама не е сигурна па затоа решила да праша за секој случај.
Никој на форумов не се родил учен бе што е со поставувањево? Девојчето фино и културно си постави прашање, само затоа што сте подолго од неа на форумов не ви дава за право да се поставувате арогантно, демек леле не си сексуално образована. И што дека? Битно решила да праша и ако некој знае треба да го одговори тоа прашање, а не да и проповеда и да и суди како тоа во 21 век немала искуство и сексуално образование.
И на тие што имаат сексуално образование и искуство им се случува да испаничат, да не се сигурни, не па девојче кое не е искусно и кое е испаничено и само сака да добие одговор на прашање кое најкултурно го поставила.

Иначе се согласувам за апчињата ден потоа, во некои држави и се забранети, не смееш да ги пиеш често.
 
Член од
6 декември 2012
Мислења
37
Поени од реакции
3
Паниачаммм 4 дена како го испив апчето за ден потоа а никакви промени не чустувам дали е можно да не дејствува бидејќи го испив после 30 часа или пак сум немала потреба од него....НЕКОЈ со го корител да ми даде некој совет..? оти како со гледам повеќето крвареле 3 4 ден од кога го испиле..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom