Чие предавство не се простува?

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.067
Поени од реакции
4.716
Не е така. Предавство на некој ептен близок СЕ простува
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Чие предавство не се простува? Па се знае чие на предавниците КОЈ ЈА ПРЕДАДЕЛЕ МАКЕДОНИЈА И КОЈ ИМАТ НАМЕРА ДА ГА ПРЕДАДАТ МАКЕДОНИЈА...
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
А чие се простува?
Да простиш значи и да заборавиш, а мене лично до сега не ми се случило да заборавам. Или само се фолираме дека знаеме да простуваме.
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
никакво предавство и од никого:nenene:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Во животот имате ситуација за битно животно прашање за која останувате без поддршка од сите блиски, баш од оние од кои најмногу сте очекувале (родители, партнер (брачен-небрачен), брат/сестра). Чие предавство би ве погодило најмногу? На кого не би можеле да му простите никогаш?

Секој на кој веќе еднаш сум простил нешто.
Втор пат нема, и никогаш нема да се прости.
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Не простувам никакво предавство ни од дечко ни од некој близок ако ми направи некој тоа го отпишувам засекогаш! :pusk:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Чие предавство не се простува? Па се знае чие на предавниците КОЈ ЈА ПРЕДАДЕЛЕ МАКЕДОНИЈА И КОЈ ИМАТ НАМЕРА ДА ГА ПРЕДАДАТ МАКЕДОНИЈА...
Цела македонија ја предаде македонија!
 
T

theTinule

Гостин
Предавство од родители мислам дека не е можно бидејќи тие секогаш го мислат најдоброто за тебе се грижат те чувале веќе цел живот(14досега) и никогаш не би ме изневериле ниту мене а верувам и никој друг не би го изневериле сопствените родители.
Предавство од партнер се очекува.Не се потпирам на некој што не е мој род што ја нема мојата крв. Нас не спојува само љубовта што ја чувствуваме еден за друг(а прашање е и тоа колку тој другиот чувствува за тебе) така да..тоа се очекува и се простува.Секогаш ќе биде така.
Никогаш не би простила предвство од брат или сестра. Имам брат и јас никогаш не би му го направила тоа. Друго е ти цел живот да растеш со човек што знае све за тебе...како се будиш, што јадеш што нејадеш дали хрчиш колку време се тушираш буквално СЕ! Тоа никогаш не би го рпастила.
 
N

navivacka

Гостин
Предавство од родители мислам дека не е можно бидејќи тие секогаш го мислат најдоброто за тебе се грижат те чувале веќе цел живот(14досега) и никогаш не би ме изневериле ниту мене а верувам и никој друг не би го изневериле сопствените родители.
Mислиш ли дека родителите не можат да те предадат?се лажеш...можат.
Ете ке ти кажам мој пример:Сакав да одам на факс во Скопје а тие не ми дозволуваа,ме уценуваа дека ако не одам во Штип нема да одам на факултет,и покрај сите обиди да ги убедам никако не успеав...ете мене тоа ми е предаство ме натераа на сила...Точно е дека секогаш мислат најдобро но не и во мојот случај...ме натераа на сила да правам нешто што не сакам а сега скапо плакам за тоа и заради кој?заради моите родители нормално:tapp:Имам и други примери за други девојки кои на некој начин биле предадени од своите родители а посебно од мајката.Ама и не е битно толку,се случи тоа што се случи.

Предаство од партнер?да,сум имала и тоа беше тешко за мене и ден денес не му простувам а помина една година...и мислам дека никогаш и нема да го сторам тоа.Болката уште не престанува,а се прашувам се уште со што го заслужив тоа да ме предаде...и знам дека никогаш нема да дознам која беше причината.

Исто така...брат ми ме предаде,и му го паметам тоа.Не ме подржи во неколку работи мегу кои и првиот пример кој го спомнав погоре.А јас будалетинка и наивна му верував,а тој ми заби нож во грб кога ми беше најпотребен.
 
T

theTinule

Гостин
Mислиш ли дека родителите не можат да те предадат?се лажеш...можат.
Ете ке ти кажам мој пример:Сакав да одам на факс во Скопје а тие не ми дозволуваа,ме уценуваа дека ако не одам во Штип нема да одам на факултет,и покрај сите обиди да ги убедам никако не успеав...ете мене тоа ми е предаство ме натераа на сила...Точно е дека секогаш мислат најдобро но не и во мојот случај...ме натераа на сила да правам нешто што не сакам а сега скапо плакам за тоа и заради кој?заради моите родители нормално:tapp:Имам и други примери за други девојки кои на некој начин биле предадени од своите родители а посебно од мајката.Ама и не е битно толку,се случи тоа што се случи.
Секој различно го сфаќа. Мислам дека твоите родители не сакале да одиш во Скопје и сеа да се грижат они дали си жива здрава со кој дечко си била учиш ли неучиш...едноставно иако си полнолетна не сакаат да те „пуштат во светот“ што би рекле...иако на запад е многу поразлично, ние сме во Македонија..5века поназад од западот.Не би требало сега ти тоа да го сфаќаш како предавство затоа што сега треба повеќе да учиш.Свати ко како ЗАШТИТНА мерка.
И јас се лутам кога моите ќе ми кажат у 11 да си дома! Де бре луѓе па 1 средно сум не сум 7мо оделение ама пак...ги сфаќам.Јас да бев родител немаше ќерка ми да ја пуштам од дома да мрдне знаејќи какви луѓе има на светов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom