Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    226
Член од
14 август 2022
Мислења
704
Поени од реакции
725
Ne veruvam deka Palmer uslovuval da e prvotimec, ama sigurno baral poveke minuti, Pep ima navika da ja iskrivuva malce realnosta ama ima tolkava reputacija sto sekako fan bazata nego ke mu bide nakloneta, a ne kon igracot, istoto i so Kanselo go naprail pa ovoj javno se penjavese deka laze, ama edno e Kanselo, drugo e Pep.

Palmer pretpostavuvam deka baral mnogu poise minuti od onie koi do toj moment gi imase, tesko da uslovuval da bide prv sostav zasto toj sostav veke osvoi trojna kruna i treba da e epten zabegan da postavuva takov uslov za takov roster. Ama kaj Pep nekad tolku treba za da ja spuka so nekogo, i so Ibra zakrvi od nigde nikade, za nisto, oci ne sakaat da si vidat do den denesen, si ima takov princip ocigledno na rabotenje i toa e toa, ama vo konkrentiov slucaj na dolg rok ova moze i losho da se odrazi vrz Siti, narocito ako Pep eden den zamine, zasto Palmer ima potencijal da prerasne vo igrac koj bi bil podobar od site koi kaj Pep igrale na toj del od teren vo Siti.

Ne se mala rabota brojkive sto gi ima sezonava vo defekten sostav, ipak 21 godina e samo, a i realni da bideme, vakov kakov sto e sigurno zasluzuvase poveke minuti na teren u Siti od onie sto gi dobivase, za Doku i vo momentov mislam deka go ima izmisleno fudbalot.
Доку е крило, Палмер е класична 10ка, а Сити има еден куп опции на таа позиција. Знам дека Пичкетино го шалташе на сите можни позиции у напад, ама најбољи партии пружа на таа позиција.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.248
Поени од реакции
41.610
Доку е крило, Палмер е класична 10ка, а Сити има еден куп опции на таа позиција. Знам дека Пичкетино го шалташе на сите можни позиции у напад, ама најбољи партии пружа на таа позиција.
Aбе нит Фоден нит Силва се класични крила, ама играат на повеќе позиции кај Пеп, така да и Палмер може да игра еве да речеме десно, па нарочито у тој систем на Пеп каде играчите менуваат позиции, ко Стоунс кој од стопер иде у средина и слично.
Доку е лимитиран, за разлика од другиве, само крило може да игра, другиве покриваат повеќе позиции, ко што и Палмер комотно може да праи кај Пеп нарочито, каде имаат и голема слобода на движење.

Чуден трансфер, мислам, чудно е што Сити некако лесно се ослободија од него, во ситуација кога Силва пример отворено флертува со Барселона моментално, затоа реков на долг рок ова може да ги кошта, ко што и Челзи ги кошташе што толку лесно се ослободија од Де Брујне на пример, па и Салах, со губењето на овие изгубија едно 3-4 титули у лига на долг рок, ама тогаш кога си заминаа вака не се размислуваше.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.177
Поени од реакции
107.754
Добро сеа да не претеруваме, до прошлото коло само 4 гола од игра имаше Палмер што не е некој ВОВ податок. Мислам, супер си е играчот, ама добивам впечаток дека овде се зборува за прототип на Меси, а не за Кол Палмер кој има уште многу фурни леб да јаде. Веројатно дечкото си барал поголема минутажа во Сити, нешто што не можело да му биде удоволено со оглед на ростерот на Сити, фино лепо си побарал трансфер и енд оф стори. Доброто за него е што Челзи сезонава ја игра без некаква амбиција пошо се во некој ребилд моуд па не го изеде притисокот и медиумите, така да трансферот е полн погодок од аспект на Палмер. Е сеа, треба да видиме како ќе игра и кога ќе има притисок врз себе, нема веќе и противниците да го перцепираат како што тоа било до сега, така да има време за него.

За играч на сезоната кажав веќе, скоро сигурно Фоден ќе ја освои наградата, особено Сити ако освои. Палмер ќе си земе за најдобар млад играч.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.031
Поени од реакции
55.450
Стек не замарај за Ентони од холандско првенство го убедуваше интернетот во неговите суперсонични квалитети. Дозволи да пофалиме играч кој од младинци у прва сезона у Премиер лига е број 1 стрелец моментално. Намали замарање и не љубомори што други си го зафатија Палмер пред тебе, да ти ебам тоа јавачот на хајпот.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.230
Поени од реакции
6.720
Стек не замарај за Ентони од холандско првенство го убедуваше интернетот во неговите суперсонични квалитети. Дозволи да пофалиме играч кој од младинци у прва сезона у Премиер лига е број 1 стрелец моментално. Намали замарање и не љубомори што други си го зафатија Палмер пред тебе, да ти ебам тоа јавачот на хајпот.
Бреј си викам, ми текна имаше некое вакво мислење

Играчина ќе биде Ентони, гарантирам за овој. Само не знам како планира да игра Тен Хаг, нели Санчо е десно крило? Или ќе го шалта Санчо лево?
ГО ПОГОДИ :pos:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.284
Стек не замарај за Ентони од холандско првенство го убедуваше интернетот во неговите суперсонични квалитети. Дозволи да пофалиме играч кој од младинци у прва сезона у Премиер лига е број 1 стрелец моментално. Намали замарање и не љубомори што други си го зафатија Палмер пред тебе, да ти ебам тоа јавачот на хајпот.
Удри бе по гомното, клоцај го додека е доле!!

@Stefan-kobe ако изгуби Реал во недела поради твоето говнарско постоење на светите трибини на Сантиаго Бернабеу, те преебав јес'чуо?!!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.177
Поени од реакции
107.754
Удри бе по гомното, клоцај го додека е доле!!

@Stefan-kobe ако изгуби Реал во недела поради твоето говнарско постоење на светите трибини на Сантиаго Бернабеу, те преебав јес'чуо?!!
Visca Barca
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.031
Поени од реакции
55.450
Член од
23 август 2010
Мислења
38.177
Поени од реакции
107.754
Последно уредено:

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.188
Поени од реакции
14.466
Ne veruvam deka Palmer uslovuval da e prvotimec, ama sigurno baral poveke minuti, Pep ima navika da ja iskrivuva malce realnosta ama ima tolkava reputacija sto sekako fan bazata nego ke mu bide nakloneta, a ne kon igracot, istoto i so Kanselo go naprail pa ovoj javno se penjavese deka laze, ama edno e Kanselo, drugo e Pep.

Palmer pretpostavuvam deka baral mnogu poise minuti od onie koi do toj moment gi imase, tesko da uslovuval da bide prv sostav zasto toj sostav veke osvoi trojna kruna i treba da e epten zabegan da postavuva takov uslov za takov roster. Ama kaj Pep nekad tolku treba za da ja spuka so nekogo, i so Ibra zakrvi od nigde nikade, za nisto, oci ne sakaat da si vidat do den denesen, si ima takov princip ocigledno na rabotenje i toa e toa, ama vo konkrentiov slucaj na dolg rok ova moze i losho da se odrazi vrz Siti, narocito ako Pep eden den zamine, zasto Palmer ima potencijal da prerasne vo igrac koj bi bil podobar od site koi kaj Pep igrale na toj del od teren vo Siti.

Ne se mala rabota brojkive sto gi ima sezonava vo defekten sostav, ipak 21 godina e samo, a i realni da bideme, vakov kakov sto e sigurno zasluzuvase poveke minuti na teren u Siti od onie sto gi dobivase, za Doku i vo momentov mislam deka go ima izmisleno fudbalot.
Има интервју Палмер каде кажува дека воопшто не сакал да си оди од Сити, туку дека сакал да оди уште една година на позајмица некаде.
Овие му рекле не може позадјмица, ќе седиш тука, и така доаѓа до трансферот пошто не сакал да дреме на клупа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom