Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230
Член од
14 август 2022
Мислења
799
Поени од реакции
866
Едно е да играш добро за репрезентацијата а слабо за тим, Слабхед уоште не играше 3 месеца овој го игра прв стартер. За голмани освен Поуп не гледам подобар голман Енглез од Пикфорд.
Па кој да го игра во прв тим? Томори или оној од Кристал Палас црнецот???
Најслаби опции има на штоперските позиции, таму се најслаби заедно со Пикфорд на гол.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.865
Поени од реакции
24.341
Одлична сезона има и Фоден, меѓутоа за мене Палмер има за нијанса подобра.
Во моментов е изедначен за најдобар стрелец во ПЛ со Халанд, игра во далеку покатастрофален тим од тој на Сити, со далеку послаба структура.
Единствено нешто кај Фоден е што не е на пенали, а сепак има одлична статистика и он.
Ма да, просто кажано, извади го Палмер од овој Челзи и ништо чудно стварно за опстанок да се борат, додека доколку го извадиш Фоден од Сити пак ќе бидат конкуренти за титула.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.841
Поени од реакции
7.423
Па кој да го игра во прв тим? Томори или оној од Кристал Палас црнецот???
Најслаби опции има на штоперските позиции, таму се најслаби заедно со Пикфорд на гол.
За стилот на дудукот Саутгејт одговара повеќе Слабхед, али Гуехи е подобар штопер од него.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
799
Поени од реакции
866
Добро која е логиката 7 минути продолжение на 6-0 резултат?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.645
Поени од реакции
62.915
Белците им ја земаат топката на црнците... :pos: овој Џексон е без мозок.

 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.295
Поени од реакции
41.969
Појасни се некои работи за челзи, умреново црнечко умислено лоби се праи некаков фактор у клубот, ова не Покетино, 10 пеповци нема да го оправат со вакви неписмењаци со гомна на глава, прва недела од летен трансфер период треба да се решат од ваквиот кансор во тимот. Па тука доаѓаат се гушкаат нешо си зборат со тоа унга бунга нагласокот, море мрш у пизду материну.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
852
Поени од реакции
1.763
доколку го извадиш Фоден од Сити пак ќе бидат конкуренти за титула.
Да бе така иде тоа. Несомнено и двајцата се предобри играчи, поистакнат е Палмер бидејќи само он сјае во оној колоритен гомно тим наречен Челзи.

Оној импакт на Фоден ја повеќе го ценам пошо сепак допринесува за 1во место и евентуално титула додека импактот на Палмер е опстанок на Челзи.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.238
Поени од реакции
16.810
Ѓупштана, се собрале сите на куп и после се чудиме Челзи зошто е долу на табела.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.073
Поени од реакции
55.865
Една од подобрите работи му беше што си отиде од Сити, никогаш немаше да има волкав напредок кај нив.
Иако и таму пружаше одлични партии и си ги користеше минутите што му ги даваше Пеп.

Штета што Челзи е еден од полошо водените клубови, место да почекаа со фрлањето на милионите сеа ќе имаа јасна слика околу кој играч треба да градат тим.
Детево е ѕвезда, ги има сите карактеристики да биде лидер на оваа следна генерација на Челзи, само што треба да му донесат играчи кои што ќе го подржуваат во тоа.
Палмер требаше да почека ко што Фоден чекаше. Де Брујне е готов, Бернардо ништо чудно да биде шитнат летово така да многу лесно ќе влезеше у прва постава.
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
148
Поени од реакции
148
Палмер барал да игра во прв состав, нешто што Пеп може само на одреден број на играчи да им го гарантира во Сити. Да кажеме, Родри, Де Брујне, Халанд. Така да, дете од академија би требало да си ја чека својата шанса. Сити е клуб кој и на раководните лица, и на фудбалерите, доколку изразат желба да си одат, никогаш нема да им застанат на патот. Јес дека се пластика, ама ова е класа потег.
Класа потег е брат, дека можат утре да си дозволат да го купат назад за 200 милиони и нема да им мени ништо. Освен место да имаат 115 ќе имаат 116 charges.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.295
Поени од реакции
41.969
Ne veruvam deka Palmer uslovuval da e prvotimec, ama sigurno baral poveke minuti, Pep ima navika da ja iskrivuva malce realnosta ama ima tolkava reputacija sto sekako fan bazata nego ke mu bide nakloneta, a ne kon igracot, istoto i so Kanselo go naprail pa ovoj javno se penjavese deka laze, ama edno e Kanselo, drugo e Pep.

Palmer pretpostavuvam deka baral mnogu poise minuti od onie koi do toj moment gi imase, tesko da uslovuval da bide prv sostav zasto toj sostav veke osvoi trojna kruna i treba da e epten zabegan da postavuva takov uslov za takov roster. Ama kaj Pep nekad tolku treba za da ja spuka so nekogo, i so Ibra zakrvi od nigde nikade, za nisto, oci ne sakaat da si vidat do den denesen, si ima takov princip ocigledno na rabotenje i toa e toa, ama vo konkrentiov slucaj na dolg rok ova moze i losho da se odrazi vrz Siti, narocito ako Pep eden den zamine, zasto Palmer ima potencijal da prerasne vo igrac koj bi bil podobar od site koi kaj Pep igrale na toj del od teren vo Siti.

Ne se mala rabota brojkive sto gi ima sezonava vo defekten sostav, ipak 21 godina e samo, a i realni da bideme, vakov kakov sto e sigurno zasluzuvase poveke minuti na teren u Siti od onie sto gi dobivase, za Doku i vo momentov mislam deka go ima izmisleno fudbalot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom