Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.040
Поени од реакции
84.625
Не ја знам 100% математиката ама:
Сити аут, Арсенал аут, Ливерпул и Вест Хем речиси аут..

Изгледа дека 5 место нема да води во ЛШ од лигава, што значи борбата за ЛЕ и Конференциска лига (како и ЛШ меѓу Тотнем и Вила) ќе биде интересна до крај
 
Член од
14 август 2022
Мислења
945
Поени од реакции
1.016
Не ја знам 100% математиката ама:
Сити аут, Арсенал аут, Ливерпул и Вест Хем речиси аут..

Изгледа дека 5 место нема да води во ЛШ од лигава, што значи борбата за ЛЕ и Конференциска лига (како и ЛШ меѓу Тотнем и Вила) ќе биде интересна до крај
Значи да не се надеваме многу дека можеме преку ПЛ во ЕУ. Преку ФА куп е повеќе реално, колку толку. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.040
Поени од реакции
84.625
Значи да не се надеваме многу дека можеме преку ПЛ во ЕУ. Преку ФА куп е повеќе реално, колку толку. :D
Седмо место би требало да носи КЛ.
Вака на прва мислам Спарс и Вила треба сериозен чоук да имаат за да не бидат во топ 5.
А за 6 и 7 место ќе биде забавно до крај :D
 
Член од
14 август 2022
Мислења
945
Поени од реакции
1.016
Седмо место би требало да носи КЛ.
Вака на прва мислам Спарс и Вила треба сериозен чоук да имаат за да не бидат во топ 5.
А за 6 и 7 место ќе биде забавно до крај :D
КЛ не би играл ни Шефилд ако му понудат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.710
Поени од реакции
63.131
Починал ликов на 27 години... Челси фан.

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.040
Поени од реакции
84.625
Починал ликов на 27 години... Челси фан.

Постирав во темата за фудбалски вести.
Не знам баш дали имал некаков удар или од претходно имал проблеми, ама причина за смртта се компликации при операција на отворео срце како што разбрав.
Штета :(
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.864
Поени од реакции
1.301
Slikarot Odegaard samo aparatot ke moze da go digne na kraj na sezona. Slajm od ekipa se Arsenal, isto kako ligleto Arteta.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
945
Поени од реакции
1.016
Slikarot Odegaard samo aparatot ke moze da go digne na kraj na sezona. Slajm od ekipa se Arsenal, isto kako ligleto Arteta.
Мене ме занима Сака старбојот кај е, кај се загуби???
Сезонова има полоши утакмици изиграно него кај што бил некој фактор или одлучил некоја утакмица. Против Баерн вечерва не видов ниту еден продор, ниту еднаш 1 на 1 некој дуел да добие, ебате старбојот. Фоден е класа за Сака.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
454
Поени од реакции
1.503
Сака го нема со месеци веќе, преморен е.
Ама не би рекол дека вчера изгубиле ради него, повеќе треба да се гледа на Артета и зошто веќе втора сезона, неговиот тим кога ќе треба највеќе да стисне на гас, иде под тотален крах, имаат веќе солиден костур, солидно искуство, вложени пари, мора да се конкурентни до крај, не вака да им завршува сезона за 3-4 дена. Им се намалуваат изговорите веќе, посебно на Артета, која сезона му е оваа, 4та?
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.075
Поени од реакции
4.432
Единствено оправдување им е што играа ЛШ послем 10год, па да опипаат терен првин. Ама како и да е очекував повеќе од нив, лесна група, се мачеа против Порто и играа против најслабиот Баерн во последните 15год и пак не поминаа.

Вчера не ја гледав. Ама на првата видов доволно. Водат и повторно со сите сили напаѓаат. Баерн ги фати на две контри и толку. Не се ни играчите криви, Артета им вика да притискаат толку, неискусен е.
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
152
Поени од реакции
152
Не е ни неиграњето ЛШ 10 години оправдување, Клоп во први две сезони ЛШ играше два пати финале.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.662
Поени од реакции
12.538
Луѓе, еден пораз во лигата во цела 2024. Се останато се победи, не нерешени, победи. Не е проблемот дали ќе паднат сега или не. Не е проблемот ни психички ни до замор. Проблемот беше периодот Август-Декември, кога апсолутно никаква игра немаше. Никаков напад, никаква идеја, па и капак тие први 6-7 кола каде Артета курташак си играше со формациите.

За ЛШ и Баерн, ја сум задоволен од покажаното. Искрено, и покрај лошата форма на Баерн, гледајќи како игравме со Порто, не очекував премногу. Првата утакмица да завршеше малку поинаку, можеби и втората ќе беше сосем друга приказна, ама небитно. После толку години не играње ЛШ, за прва сезона, ова што е досега покажано е доволно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom