Еден добар кажете. Единствено може Кивиор и Одегард да се некако со дигната глава. Другите сите срање, сите до еден.

blow me!
21 август 2010
7.296
12.660
Arsenal bese ocaj, terenot bese ocaj, sudijata ocaj, uber dosadna utakmica so slag na tortata uste da izgubat vo posledna minuta.(y)

6 мај 2008
1.829
487
Од сите лоши вечерва, Раја најлош :) Може вака, или уште ќе бараме изговори дека е лош?
Ама он не е ставен да бране, што е крив што беше излезен и му дадиа гол од 25м?
Он е ставен оти е добар со нога, ама не е ни он крив шо а згреши со нога во 94та минута.
Крив е Сака оти имаше слаб меч.

8 јануари 2013
5.056
12.937
Според мене и Артета тотално ја утна со измените, кога го примивме голот 3 наши играчи си останаа во напад скроз издишани, воопшто не се мрднаа кога ја изгубивме топката, како да водиме 5:0... Тренер си, ако видиш дека некој се издишал, стај свежи сили нека бркаат топка нека прават пресинг, што поголем пресинг толку поголема шанса има противникот да згрешки и да се направи гол шанса во натпревар каде што преку акција не можеме ни 3 часа да се игра... Стави таму некој од Нкетија, Нелсон, Смит Роу, нека трчаат во 80та минута, особено вакви натпревари каде што Мартинели, Сака, Хаверц не беа никаква закана кон противникот. Али ај ќе разберам и он стекнува искуство за вакви големи натпреварувања како што стекнува и тимот.

3 мај 2014
878
2.700
Според мене многу важен сeгмент е судијата и неговите критериуми, што беа во мал рака лоши, толку фаулови немаше ни кога игравме против Барнли и тоа судени во корист на Порто, прв пат гледам на Арсенал да му се досудени толку прекрошци.
И тоа влијае и те како на играта и фокусот на играчите. Арсенал треба да учи, посебно во ЛШ дека не е важно само да играш убав фудбал, треба многу повеќе од тоа.
Се надевам овој натпревар ќе не освести убаво за тоа.

4.033
6.698
Topkata vo igra bila samo 50 min. Ali Porto toa i go sakaa. Na Emirates ochekuvam da ne im se dozvoluva do tolku ligavenje, ochekuvam porazlichno tempo.