ЈуријАркадиевич

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Ваистину воскресе :P
  Читај ја Мачешки писма. Ти турив препорака на Goodreads. Ќе ти се виѓа.
  P
  Го пишуваш името на песната, бендот во постот. На youtube ја наоѓаш песната, поточно нејзиниот линк и го копираш. Се враќаш на постот, го обележуваш целосно името на песната, бендот што си го напишал и кликаш на тоа икончето каде што има мал зелен плус. Го вметнуваш копираниот линк од youtube на тоа место. И тоа е тоа. И јас не знаев до пред некој месец, а еве веќе 7 години сум овде :D
  Некоја баба имала тројца внуци и ги прашува што учат.
  - Јас сум на медицина.
  - Аааа браво, ти ќе ја лекуваш бабата.
  - Јас сум на градежен.
  - Аааа браво, ти ќе ми ја поправаш куќата. А ти синко?
  - Компаративна книжевност.
  - ШТО?
  - Компаративна книжевност.
  - А баба кој ја ебе а?
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Saladin
  ЈуријАркадиевич
  ЈуријАркадиевич
  хаха, го прочитав! :)
  И, онака немам баба... хаха
  • Хаха
  Reactions: Стев
  langelina
  langelina
  Го видов пред некој ден на фб! Паднав од смеење! :))))
  Не туку кисни на форумов... имаш таму Брно за шетање... :D
  ЈуријАркадиевич
  ЈуријАркадиевич
  ЦЦЦц, мора да се остане во тек со настаните! :D не, али до понеденик ( утре ) послабо ќе шетам, ради тест што имам
  Се врати во Македонија? Пошо не користам фб и не знам што се дешава. :) Ај, се гледаме од следен викенд натака, да слушнам куп импресии! (глупо е по нет да се кажуваат) :)
  ЈуријАркадиевич
  ЈуријАркадиевич
  Ano, už jsem vo Makedonii. Uvidime se priliš tyden. :) Морав малку да се пофалам, хаха. Да, да. Јас сум скоро слободен, пиши ти кога ќе бидеш.
  W
  W
  Werther
  Има ОК песни, само сосема поинаку звучат. И текстовите се други. Burning World и White Light from Mouth of Infinity се ремек дела. :D
  ЈуријАркадиевич
  ЈуријАркадиевич
  Не знам, мене ептен ми се допаѓаат и првите албуми. Тие први ги слушнав ( не сакам да звучи ко да се фалам, као вау од кога ги знам, тоа беше минатата година ) и вака кога ги редам паралелно со останатите албуми, на високо место ми се. :) Повеќе ми лежат Burning World i White Light... ама затоа што се послушливи, некако за првите ми треба посебно расположение.
  W
  Werther
  Стилски се разликуваат доста, има добри песни, но далеку зад Burning World и White Light. Не ми треба некое посебно расположение мене, туку едноставно има квалитативна разлика.
  W
  Мајкл Џира професор по германски :pos: :pos:
  Најаки се Свонс, владеат. :D
  ЈуријАркадиевич
  ЈуријАркадиевич
  Да, и ја свиреа Coward ама у нов аранжман, ко што ги свират тие од Seer. :) Не свиреа нешто постаро. Брат ми ги гледаше минатата или предминатата година во Лондон и ми кажа дека тогаш свиреле поразнолико...
  W
  Werther
  Мене криво ми е што не отидов, а планирав. Ај може ќе му текне да сврати пак во иднина на Балканов. Инаку професор по германски заради Die Tür Ist Zu ? :D :D
  ЈуријАркадиевич
  ЈуријАркадиевич
  Хаха, не верувам дека е заради тоа... Не ни знам т.е. од каде е, али овие два дена ми се такви некои бизарни соништа. Вчера сонував дека сум Волверин во куќа со тинејџери и сум колел се живо и диво. хахаха
  Честитки колега, се надевам на добра соработка.
  Aко имаш било какви идеи за нови теми слободно сподели, заедно сме посилни. :P
  ЈуријАркадиевич
  ЈуријАркадиевич
  Данкешон. :) Секако, обмислувам сега една тема, па кога ќе ја смислам подобро ќе се консултирам со поискусниот модератор, хаха.
  W
  Може линк од НУБ страната ? Да разгледам.
  Фала.
  B
  не ми пречи толку што некој не ги чита книгите кои сум ги дала, колку што наместо тоа чита книга од 500 ден, а по фатот, можеби и толку страни. Штета што не се ставам на фејс па да ти читам статуси. Него, да не ја купи книгата од црнецот? :)) поззз http://www.youtube.com/watch?v=_gvG9P8FNDQ
  ЈуријАркадиевич
  ЈуријАркадиевич
  Не го сконтав првиот дел од тоа што ми го пиша, да бидам искрен. :) Инаку не, па не е преведена на македонски, само на албански. :)
  Natural-girl
  Natural-girl
  се однесуваше на некој што сум ти го зборела, а и беше за книги, башка сакав да го пишам негде зошто импресијата беше силна. :) Па треба да видиме колку е цената на англиски, сакам да ја прочитам. поззз
  S
  I came here to say: Sadistik- Flowers for my father...
  ако не си го слушнал албумот, спуштај одма пошо му е уште полегендарен од претходниот :)
  S
  StormRage
  Цел албум убива... цел ебан албум...
  ЈуријАркадиевич
  ЈуријАркадиевич
  Море, откако го заслушав и новиов албум... Не е така лош :) Иако, уште ми сметаат тие моменти што ти ги кажав. Само лека - полека ми прираснува.
  S
  StormRage
  Секогаш е така, проврти малце по длабоко и оп :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom