ATP тенис - општа дискусија

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.440
Деее заш баш нашево ? Ај вергината ама и ова денешново ?
Претпоставувам некое језиво грчко лоби со оглед на нивната дијаспора таму и под дифолт све лупнале наше иако ниедно не треба да е забрането, мајката да им ја изнаебам, а ништо чудно и бугарската секта да е во прашање, @kano реагирај бро.

Иако мислам дека сум начекал во неколку наврати македонски знамиња на трибини низ годиниве наназад, не верувам дека било кој би се бунел ако е истакнато стриктно нашето, ама останатите да поради моменталната ситуација во светот.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Претпоставувам некое језиво грчко лоби со оглед на нивната дијаспора таму и под дифолт све лупнале наше иако ниедно не треба да е забрането, мајката да им ја изнаебам, а ништо чудно и бугарската секта да е во прашање, @kano реагирај бро.

Иако мислам дека сум начекал во неколку наврати македонски знамиња на трибини низ годиниве наназад, не верувам дека било кој би се бунел ако е истакнато стриктно нашето, ама останатите да поради моменталната ситуација во светот.
ne sum momentalno u melb ali ke pratam do sovetot za da ima reakcija. mozno e da ima zabrana zasto nasive u predkvalifikaciite mecevite na lina gi dozivuvaat kako finale na dejvis kup...

1705318916190.png

redovno ima mak znaminja samo retko se u kadar... ima dosta nasi sto go gledaat dzkovic.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Огромна штета е што ние немаме дијаспора во Австралија. :(
a sto e problemot? nas ni e gajle za zabranite gledas ima znaminja kolku sakas... od cela rabota ako moze kako zaednica da izvleceme nekoj dolar od AO za diskriminacija ke bide top...

ventilatorot sekako nie ne go racuname za zname, ako se zalime ke bide za sonceto sto nema da ni dozvolat posto ne e oficijalno zname.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.189
Поени од реакции
35.135
Дали фативте нешто од првово коло? Има ли некој играч што ви остави впечаток , некој што делува спремно а е прилично аутсајдер и ветува пролаз далеку, Еве гледам Ечевери 3 0 го искинал Мареј.
Го гледав тој меч - Ечевери не "го искина" Мареј зашто он е многу добар, туку дека со Мареј е веќе завршено, толку може. Вештачки колк има човекот, кажал дека ова ќе биде и последен Аус Опен за него.

Од другите, Прижмиќ беше најголемото изненадување за мене, ама веќе е во аут, така што...
 
Член од
8 март 2018
Мислења
13
Поени од реакции
39

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Mislam deka ova e ‘fake news’. Nikade na oficijalnata strana na AO ne pišuva deka našeto zname e zabraneto. Plus, ventilatorot leta pred glavniot stadion (zaedno so sekoe drugo zname na teniskite federacii). Nema logika da bide zabraneto.
mene mi izgleda kako listot da e zalepen za del od kamerite sto snimaat i da e direkcija od kanal 7 ili koj i da vrsi prenos da ne se snimaat tie znaminja koga se snima publika. sepak i vo minatoto se zabranuvale znaminja na individualni mecevi, ne e ova nisto novo od AO, ali ubavo e da gi zdrmame so edno please explain
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.268
Поени од реакции
4.498
Ѓоле го подбрал Шелтон во изјава за она на УС Опен ко да очекува тежок дуел во 4то коло :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.164
Поени од реакции
84.871
Претпоставувам некое језиво грчко лоби со оглед на нивната дијаспора таму
За ова си во право, ја се шокирав кога дознав дека Австралија во исто време форсира залагање на либерализам и слобода и се тоа, а постои млака омраза спрема Македонија, а ова некако излезе на површина кога игравме ЕП во фудбал и се шокирав.

Ама оваа сликава, иако може да е вистина, и вообичаено си има листа на забранети работи.... ми изгледа фејк.

Прво - само една слика од ова?
Второ - Macedonia? A ne ЦЕБЕПХА?
Не знам, low-key sus
Трето - иако е возможно ова да е посебна насока за тие што работат таму: АПСОЛУТНО НИКАДЕ НА ИНТЕРНЕТ НЕ ПИШУВА ЗА ТАЈВАН

Значи не Македонија, батали тоа.

За Тајван збориме.

Се утепав од гуглање и ги пребарав сите Тајвански и Австралијски сајтови.
Секаде официјалната вест ес:

Русија, Белорусија, Израел и Палестина се забранети офиицјално за во публика.

Македонија не е битна на исто ниво како овие земји, ама Тајван дефинтиивно е.

Никаде не видов да е ова објавено.

Четврто: Ај да речеме дека Македонија е битна поради тоа што Грција ја оспорува независноста и суверенитетот на земјата....
Косово?
Сигурно ако забрануваш знамиња на Македонија (освен овие мејнстрим логични банови) би забранил и знаме на Косово, пошто исто како и Македонија нема тенисер од Косово на турниров и такво знаме би било контроверзно за србите.

Не би се шокирал да испадне вистина, ама ова некако влече на тоа да е фејк и дека некој нашинец го испринтал на хартија и го направил за некакво влијание, особено гледајќи какви луѓе ова го шеруваат онлајн, што и порано јадел очигледно фејк работи.

Ама видов ова дека и во весник го има, па морав да пишам тука.

Сега за сега, leaning towards не е ова вистина, ама...
Автоматски споено мислење:

Иначе офтопик...зезнато ќе биде за Ноле на турниров, секоја му чест ако освои, ама мислам ќе има уште пар мечеви каде што ќе се мачи, не знам зошто луѓе мислат дека он има полесен ждреб од Алкараз, баш мислам Карлос има полесен пат до финале, ако мора да бирам меѓу двајцава
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.440
Иначе офтопик...зезнато ќе биде за Ноле на турниров, секоја му чест ако освои, ама мислам ќе има уште пар мечеви каде што ќе се мачи, не знам зошто луѓе мислат дека он има полесен ждреб од Алкараз, баш мислам Карлос има полесен пат до финале, ако мора да бирам меѓу двајцава
Тешко ова, според тоа како стојат моментално работите во тенисот, за нијанса позаебана е страната на Карлос, ама не верувам дека ќе има големи проблеми до полуфиналето, ако е на ниво. На турниров дојде без главниот тренер кој остана во Шпанија, не играше на ниту еден турнир, ама за негова среќа први 2-3 кола ќе има идеални противници каде ќе влезе во ритам и ќе крене форма на потребно ниво.

А за лесен ждреб, најлесен доби Синер, до полуфинале.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.843
Поени од реакции
14.222
Леле Бублик да ти ебам циркузантот овој Индиецов челенџер играше во Скопје летоска :facepalm:

Али секоја чест за Нагал, вика дека само 900 долари имал на сметка пред некој месец, му посакувам успех и во следно коло
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.698
Поени од реакции
3.854
95% од носителите поминаа прво коло , ова скоро никад не се дешава.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.309
Поени од реакции
57.673
ali ubavo e da gi zdrmame so edno please explain
Боље почекајте да заврши турниров да не испадне некој голем проблем па да го откажат, сепак светскиот тениски крем е таму собран и не е убаво да им го упропастите турнирот со едно please explain.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom