Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
3 јануари 2023
Мислења
8.224
Поени од реакции
5.430
Она коа раскинавме го колнеше денот коа сме се запознале нит ја имам варано никогаш не сум помислил на тоа нит она мене ме вараше само знам дека многууу се сакавме премнооогуууу и двајцата плачевме колку ноќи само и двајцата се имаме исплачено не знам веке паднав многу психички како да нема излез за мене.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Те читам, си напишал цела книга, а само 9 месеци си љубел. Твоите зборови се искрени, па ќе ти кажам и јас моја прикаска. Мојата жена ја љубев 21 година, еве една година како секојдневно ми "летаат" мислите кај неа, а солзи сами надоаѓаат. Жена беше... Ниту "алфа" ниту "бета". Биди силен, времето е на твоја страна..
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.207
Мислам дека си ти еден од нив.
Ти реков Стефчо смени перцепција на гледање на работите..Сите во кои сум бил заљубен сум ги доживувал као кралици,совршени битиа без ниедна мана чак што више као у оној клип сум сумњал и дали идат во веце по голема нужда..И сите паднаа на испитот и покажаа дека не ги интересира да стојат на пиедесталот со круна на главата туку една по една сами се симнуваа од тронот која гледајќи во материјалното која бараше друг да проба и тоа им беше лимитот/врвот на замислените желби во главата кои им беа неостварени..
И сега не мразам ни една ама со дебело искуство и доста голем стаж во тие води можам само да почитувам некоја ,,со која би се зближил”(на време доаѓање на состанок доколку сме се договориле,навреме одговарање на пораки без курчење и глумење некоја величина и одговарање после два саати и ред други работи) ама да губам глава по некоја како порано тешка работа..
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.026
Ти реков Стефчо смени перцепција на гледање на работите..Сите во кои сум бил заљубен сум ги доживувал као кралици,совршени битиа без ниедна мана чак што више као у оној клип сум сумњал и дали идат во веце по голема нужда..И сите паднаа на испитот и покажаа дека не ги интересира да стојат на пиедесталот со круна на главата туку една по една сами се симнуваа од тронот која гледајќи во материјалното која бараше друг да проба и тоа им беше лимитот/врвот на замислените желби во главата кои им беа неостварени..
И сега не мразам ни една ама со дебело искуство и доста голем стаж во тие води можам само да почитувам некоја ,,со која би се зближил”(на време доаѓање на состанок доколку сме се договориле,навреме одговарање на пораки без курчење и глумење некоја величина и одговарање после два саати и ред други работи) ама да губам глава по некоја како порано тешка работа..
Мислам дека е селски да се зборува против сите жени. Секакви има...за некој лоши, за некој добри. Исто и мажи. Само идиоти од Кајгана и Фемина зборат така. Мене во принцип ми се ок жените во просек. Ако се потрудам најверојатно со повеќе од пола добро би ми одело. Така во просек се ок, барем за мене.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Епа вака со бифшата раскинавме пред 1 месец ама сеуште не можам да ја забораам секој момент мислам на неа , се скаравме поради моето пошање не знам колку и двајцата сме плачеле имаме и лоши и добри спомени многу не знам не сакам да прифатам ддка веке не ми е девојка планиравме да се запросиме иначе она има 18 и ја сум и прв дечко а јас 20, работев по 12 саати само за да отидам до кај неа инаку она живее во друг град знам машко сум не е убо да плачам ама шо да праам кога премногу ја засакав и премногу се заљубив секад коа и да се сетам на неа плачам зошто ете не знам да се врати времето повторно би бил со неа, а сеа сеа како да ниедно девојче не е како неа сите као да ми се гадни она да ми е најубавата не знам ако има шанса пак да се вратам со неа би се вратил.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Работи на себе максимално, не мисли на неа. Времето лечи све. Стани најдобра верзија од себе, верувај многу ќе ти помогне. Работи, учи, шетај, дружи се, запознавај други женски. Ќе видиш после извесно време ќе се смееш на мислите што си ги имал сега. И не ги идеализирај женските, помалку главоболка ќе имаш.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.042
Ми помагаш стварно фала ти премногу, види ние идевме 9 месеци и сеа од ко завршивме преска зборував со неа ми вели дека поради другарите мои сме раскинале пошо сум малоумен сум ги слушал нив не знам што да и кажам, едноставно треба да се видиме да зборуваме ама нејке да ме види со очи, мртов сум бил за неа ама знам дека сеуште ме сака иако вели дека изгубила чуства знам дека не е така такви се девојчињата она колку ме сакаше за 1 месец толку брзо да ме отсака не верувам

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Aj po eden mesec ce pishish deka ne te napushtila zaradi drugarite tuku zaradi nekoj od nejzinata okolina (Citaj nov ebac)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.731
Поени од реакции
19.902
Чупињава нешто слабо се активни на темава денес :)
За што да бидат активни, уста не затворивте на секој пост пишан од женско, феминистки, вакви онакви..
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.194
Поени од реакции
12.782
За што да бидат активни, уста не затворивте на секој пост пишан од женско, феминистки, вакви онакви..
Па еве они нека докажат дека не се такви какви што ги опишуваа, човекот си има мака, нека му поможат :)
 
Член од
1 септември 2023
Мислења
9
Поени од реакции
5
Aj po eden mesec ce pishish deka ne te napushtila zaradi drugarite tuku zaradi nekoj od nejzinata okolina (Citaj nov ebac)
ne znam ne veruvam ona gi trgna site maski od zivotot koa beshe so mene samo so mene imashe kontakt mi reche kao samo poradi moeto ponashanje sme raskinale, ma da ako taka saka neka bide sto da pravam sega so sila ubavina ne biduva, a me boli mnogu no mislam deka ke pomine ama poise ne veruvam u ljubov ne znaaam sea sekoe zhensko ko da mi e isto ko da go ocekuvam istoto od sekoe zhensko ne znam dali nekogas pak ke se zaljubam, ama ajde ke cekam ostavam na vremeto.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
568
Поени од реакции
2.547
ne znam ne veruvam ona gi trgna site maski od zivotot koa beshe so mene samo so mene imashe kontakt mi reche kao samo poradi moeto ponashanje sme raskinale, ma da ako taka saka neka bide sto da pravam sega so sila ubavina ne biduva, a me boli mnogu no mislam deka ke pomine ama poise ne veruvam u ljubov ne znaaam sea sekoe zhensko ko da mi e isto ko da go ocekuvam istoto od sekoe zhensko ne znam dali nekogas pak ke se zaljubam, ama ajde ke cekam ostavam na vremeto.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Млад си, имаш уште многу леб за јадење.
Ќе помине и ова, само без драми од типот: прв дечко ѝ бев, ќе ја женев (а она 18 ти 20), ќе умираш за неа, не веруваш веќе у љубов дрн дрн. Ете, ти пишала не сака да те види, ти рекла мртов си за неа. Батали и терај напред, нема што да молиш повеќе.
 
Член од
1 септември 2023
Мислења
9
Поени од реакции
5
Млад си, имаш уште многу леб за јадење.
Ќе помине и ова, само без драми од типот: прв дечко ѝ бев, ќе ја женев (а она 18 ти 20), ќе умираш за неа, не веруваш веќе у љубов дрн дрн. Ете, ти пишала не сака да те види, ти рекла мртов си за неа. Батали и терај напред, нема што да молиш повеќе.
epa to mi se vrti u glava celo vreme ne znam celo vreme spomeni mi se vrakjaat kao ni bilo ubavo, ama toa za zhenenje kao me natiskashe da i kupam prsten da se verime ne znam, mozebi treba da si go smenam zivotot.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
568
Поени од реакции
2.547
epa to mi se vrti u glava celo vreme ne znam celo vreme spomeni mi se vrakjaat kao ni bilo ubavo, ama toa za zhenenje kao me natiskashe da i kupam prsten da se verime ne znam, mozebi treba da si go smenam zivotot.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Ти се враќаат спомени постојано пошто уште е свежо. Ќе помине време, ќе избледат и тие, ќе ти доаѓаат на периоди флешови од врската и толку.
У меѓувреме окупирај го мозокот со други ствари.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.042
ne znam ne veruvam ona gi trgna site maski od zivotot koa beshe so mene samo so mene imashe kontakt mi reche kao samo poradi moeto ponashanje sme raskinale, ma da ako taka saka neka bide sto da pravam sega so sila ubavina ne biduva, a me boli mnogu no mislam deka ke pomine ama poise ne veruvam u ljubov ne znaaam sea sekoe zhensko ko da mi e isto ko da go ocekuvam istoto od sekoe zhensko ne znam dali nekogas pak ke se zaljubam, ama ajde ke cekam ostavam na vremeto.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Ako i falelo neshto vo tvoeto ponashanje ce ti kazhela mnogu porano. Ama toa ti e taka so zhenite, za da se izvadat od situacija ima sekogash da si najdat pricina i izgovor.
Veruvaj deka ima najdeno drug samo ushte ne si doznal.

Mlad si i prva ti bila, teraj zhivotot dalje i ne nasednuvaj na tie romanticni bla bla bla i uci od lekcijata i pazi so slednata.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.585
Епа вака со бифшата раскинавме пред 1 месец ама сеуште не можам да ја забораам секој момент мислам на неа , се скаравме поради моето пошање не знам колку и двајцата сме плачеле имаме и лоши и добри спомени многу не знам не сакам да прифатам ддка веке не ми е девојка планиравме да се запросиме иначе она има 18 и ја сум и прв дечко а јас 20, работев по 12 саати само за да отидам до кај неа инаку она живее во друг град знам машко сум не е убо да плачам ама шо да праам кога премногу ја засакав и премногу се заљубив секад коа и да се сетам на неа плачам зошто ете не знам да се врати времето повторно би бил со неа, а сеа сеа како да ниедно девојче не е како неа сите као да ми се гадни она да ми е најубавата не знам ако има шанса пак да се вратам со неа би се вратил.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Еден месец е многу рано за заборавање. Не се плаши.

Сѐ уште сте на возраст сами себе си кога си се спознавате, што ви годи/пречи, како и не помалку важното кое ваше однесување годи /пречи и сл.

Мада имам приметено и кај машки и кај женски промени во однос на како реагираат во врска. Реакциите на жените во првите врски се слични со реакциите на мажите во подоцнежните. Жените на почеток пресекуваат директно кадешто е штетниот дел без поправка и обично правилно постапуваат.

Потоа што веќе, дали биолошки часовници, мајчински инстинкти кај подоцнежните 20ти влегуваат во I'll fix him фази и неутрализираат и толерираат што треба и не треба, за понатака како попаметни да не ни почнуваат врски со такви како оној со којшто прекинале на 18.

Маживе па, обратно, во првите врски максимум инвестираат слепо и трпат и после обично фини девојчиња патат од тоа, ги влечкаат со години, па после пред врата на матично ,, срце, ја не можам " моменти.

Никој не е добар, лош, прав или крив. Компатибилност.

Многу очекувано е таа врска да не заврши со среќни до крајот на животот. И многу е очекувано да те боли вака, на пример и кај мене првата љубов долго беше на многу важно место.

Самиот го спомна твоето понашање, има некои моменти коишто едноставно кршат филм и еден гест дава информација за 3 карактерни особини, така што преиспитај си го тој дел.

Искуство е многу битна работа. Но ние тоа погрешно го сфаќаме. Не мора со сите со коишто сме се запознале и излегле на состанок да бидеме интимни. На времето тоа машките што се обидувале со месеци да излезат на кафе со женско уствари била правилна работа токму поради овие наши различни особини. Ем машкото ќе види дали е тоа навистина нешто што вреди да се доживее и женското ќе го запознае дечкото во разни ситуации и на крај и двајцата носат правилни одлуки, еден куп такви примери познавам, најновите сега славеа 12 годишнина од брак и никој од нив се нема разведено.
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.507
Поени од реакции
5.284
А бе не е толку работата да бидеш ваков или онаков, колку што е битно да си најдеш соодветен партнер, чиишто очекувања во завиден дел се совпаѓаат со она коешто ти планираш да понудиш и обратно. Тука е најголемиот проблем. Самите доволно не се познаваме до одредена возраст за да знаеме кои очекувања од партнерот ни се навистина потребни за некоја лична исполнетост.

Некој сака прескапи коли. Мене прескапи коли кај партнер ми будат сомнеж. Особено ако поважни прашања нема решено. Не знае да инвестира според мене, а многу е поважна таа способност да приоритизираш средства правилно, оти тоа паралелно носи и карактерна стабилност и способност праведно да расудува во разни ситуации.

Побитен ми е односот на човекот со парите, отколку самите пари што ги поседува. Оти од тој однос многу информации добивам за други особини, емпатија, правилно расудување, објективност и сл.
Ако повеќето женски не трчаат по нови коли тогаш оние мангупи што ризикувале лизинг за само неколку месеци биле тотално неинформирани:https://daily.mk/vesti/nova-kola-na-lizing-dodeka-se-fati-zhenska?what=476781
 

Kajgana Shop

На врв Bottom