Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Abe aman , znaci tronka napredok da se nemalo vo razmisluvanjata. Kolku ste sozreale do 16 tolku, posle toa 26, 36, 46, 96 isto e, cementirani vo mozokot.
Na masko mozes samo peleni da mu smenis i nisto drugo, nikogas.
Ete i toa vi go resiv, da ne si go tupite djabe mozokot za bez veze.
Реков, се надевам. Резултатите ќе покажат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.934
Реков, се надевам. Резултатите ќе покажат.
I jas toa go rekov, deka nema napredok, nema sozrevanje. I na 90 ke se nadevas, dodusa togas mozi ke ti se ispolni zelbata da smenis nesto kaj maz. Peleni za vozrasni :toe:
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2019
Мислења
821
Поени од реакции
1.298
Гените беа супериорни, висок убав со плави очи и широки рамена.

Проблемот беше што моите очекувања беа погрешно базирани, не очекував нагла промена на карактер, паднав на површен шарм, не се каам што сум му родила, да го вратам времето повторно би му родила.

Но како партнер со кој би делела живот понатаму не би го одбрала.

Сакав Алфа добив алфа, но претераната доминација не ми годеше, па сега моите критериуми се сменети, би одбрала понатаму.., ако некогаш се одлучам за партнер, само Бета и ништо повеќе, изглед не е битен.
Ти сакаш истовремено алфа да биде и тебе послушно куче да ти биде епа не биват тие две работи...
Ти како жена треба да му готвеш, да го переш, да му чистеш, децата да си гледаш...Ти си женско тој е машко. Овде има разлика!
Ти мора да бидеш домаќинка и верна. А он треба да работе на крај краева и да те изневере не значи тоа дека не те сака...
 
Член од
1 септември 2023
Мислења
9
Поени од реакции
5
Епа вака со бифшата раскинавме пред 1 месец ама сеуште не можам да ја забораам секој момент мислам на неа , се скаравме поради моето пошање не знам колку и двајцата сме плачеле имаме и лоши и добри спомени многу не знам не сакам да прифатам ддка веке не ми е девојка планиравме да се запросиме иначе она има 18 и ја сум и прв дечко а јас 20, работев по 12 саати само за да отидам до кај неа инаку она живее во друг град знам машко сум не е убо да плачам ама шо да праам кога премногу ја засакав и премногу се заљубив секад коа и да се сетам на неа плачам зошто ете не знам да се врати времето повторно би бил со неа, а сеа сеа како да ниедно девојче не е како неа сите као да ми се гадни она да ми е најубавата не знам ако има шанса пак да се вратам со неа би се вратил.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
 
Член од
1 септември 2023
Мислења
9
Поени од реакции
5
Епа вака со бифшата раскинавме пред 1 месец ама сеуште не можам да ја забораам секој момент мислам на неа , се скаравме поради моето пошање не знам колку и двајцата сме плачеле имаме и лоши и добри спомени многу не знам не сакам да прифатам ддка веке не ми е девојка планиравме да се запросиме иначе она има 18 и ја сум и прв дечко а јас 20, работев по 12 саати само за да отидам до кај неа инаку она живее во друг град знам машко сум не е убо да плачам ама шо да праам кога премногу ја засакав и премногу се заљубив секад коа и да се сетам на неа плачам зошто ете не знам да се врати времето повторно би бил со неа, а сеа сеа како да ниедно девојче не е како неа сите као да ми се гадни она да ми е најубавата не знам ако има шанса пак да се вратам со неа би се вратил.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Да се надоврзам на ова јас сум спремен за неа и да умрам ако треба и скроз менталитетот ке го променам знам дека и она ме сака само што она тоа не покажува, нема да можам да ја преболам толку ми значи што би се жртвувал за неа, не знам се надевам еден ден Господ ке не спои пак по зрели и со сменет менталитет, не губам надеж нема ни да изгубам сакам само уште еднаш да ја видам па може да си умрам.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
 
Член од
1 септември 2023
Мислења
9
Поени од реакции
5
Да се надоврзам на ова јас сум спремен за неа и да умрам ако треба и скроз менталитетот ке го променам знам дека и она ме сака само што она тоа не покажува, нема да можам да ја преболам толку ми значи што би се жртвувал за неа, не знам се надевам еден ден Господ ке не спои пак по зрели и со сменет менталитет, не губам надеж нема ни да изгубам сакам само уште еднаш да ја видам па може да си умрам.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Она коа раскинавме го колнеше денот коа сме се запознале нит ја имам варано никогаш не сум помислил на тоа нит она мене ме вараше само знам дека многууу се сакавме премнооогуууу и двајцата плачевме колку ноќи само и двајцата се имаме исплачено не знам веке паднав многу психички како да нема излез за мене.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
812
Поени од реакции
510
Она коа раскинавме го колнеше денот коа сме се запознале нит ја имам варано никогаш не сум помислил на тоа нит она мене ме вараше само знам дека многууу се сакавме премнооогуууу и двајцата плачевме колку ноќи само и двајцата се имаме исплачено не знам веке паднав многу психички како да нема излез за мене.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Иако немам многу искуство со вакви работи, како малку постар се надевам дека би можел да ти дадам совет што ќе ти помогне колку толку. Како прво, јас сум човек што лесно се прврзува за други (но не сум пијавица) и од ова што го прочитав од тебе, ми изгледа и ти си сличен, ако ништо друго барем спрема неа. Оваа година се запознав со едно многу добро девојче, после неколку години поминати сам, и секако се прврзав и за неа. Иако имаше животен стил кој што не беше сличен со мојот, тоа воопшто не ми сметаше, па дури можам да кажам дека ми се допадна како за промена, и успеавме да се поврземе на едно подлабоко ниво, или барем таков лажен впечаток добив јас. Се надевав дека ќе излезе нешто повеќе, нешто различно и нешто навистина убаво од сето тоа, но за жал ситуацијата траеше само еден месец. Велам ситуација, зашто не ни стигнавме до евентуален разговор за што би било тоа понатаму и искрено не знам кој друг збор би одговарал тука. Тоа за жал не зависеше од мене бидејќи јас бев спремен во секој момент за нешто повеќе.
Откако ми кажа дека толку е помеѓу нас, не можев да се средам долго време. Неколку пати подолго време поминав мислејќи на неа, од тоа што траеше ситуацијата. Почнав дури и да пушам, нешто што никогаш го немав правено до тој момент. Едвај сега можам да кажам дека сум во некаква подобра состојба.
Mој совет е да извлечеш поука од сето ова, со цел да не ги направиш истите грешки во иднина и едноставно кажано да станеш подобар човек. Не значи тоа дека си лош, напротив, секогаш треба да се стремиш кон подобро. Поуката што ќе ја извлечеш скоро сигурно нема да биде слична на мојата, така што од тој поглед потребно ќе биде сам да си извршиш една сеопфатна анализа. Секако дека треба да побараш помош доколку заглавиш некаде во тој процес, но на крајот од денот ти ќе си го донесеш заклучокот.
Постов испадна повеќе моја исповед од било што друго, но се надевам дека ќе извлечеш нешто корисно во секој случај. Доколку имаш било какви прашања или пак сакаш да споделиш нешто дополнително, слободно, тука сме да си помогнеме.
Поздрав и секое добро (y)
 
Член од
1 септември 2023
Мислења
9
Поени од реакции
5
Иако немам многу искуство со вакви работи, како малку постар се надевам дека би можел да ти дадам совет што ќе ти помогне колку толку. Како прво, јас сум човек што лесно се прврзува за други (но не сум пијавица) и од ова што го прочитав од тебе, ми изгледа и ти си сличен, ако ништо друго барем спрема неа. Оваа година се запознав со едно многу добро девојче, после неколку години поминати сам, и секако се прврзав и за неа. Иако имаше животен стил кој што не беше сличен со мојот, тоа воопшто не ми сметаше, па дури можам да кажам дека ми се допадна како за промена, и успеавме да се поврземе на едно подлабоко ниво, или барем таков лажен впечаток добив јас. Се надевав дека ќе излезе нешто повеќе, нешто различно и нешто навистина убаво од сето тоа, но за жал ситуацијата траеше само еден месец. Велам ситуација, зашто не ни стигнавме до евентуален разговор за што би било тоа понатаму и искрено не знам кој друг збор би одговарал тука. Тоа за жал не зависеше од мене бидејќи јас бев спремен во секој момент за нешто повеќе.
Откако ми кажа дека толку е помеѓу нас, не можев да се средам долго време. Неколку пати подолго време поминав мислејќи на неа, од тоа што траеше ситуацијата. Почнав дури и да пушам, нешто што никогаш го немав правено до тој момент. Едвај сега можам да кажам дека сум во некаква подобра состојба.
Mој совет е да извлечеш поука од сето ова, со цел да не ги направиш истите грешки во иднина и едноставно кажано да станеш подобар човек. Не значи тоа дека си лош, напротив, секогаш треба да се стремиш кон подобро. Поуката што ќе ја извлечеш скоро сигурно нема да биде слична на мојата, така што од тој поглед потребно ќе биде сам да си извршиш една сеопфатна анализа. Секако дека треба да побараш помош доколку заглавиш некаде во тој процес, но на крајот од денот ти ќе си го донесеш заклучокот.
Постов испадна повеќе моја исповед од било што друго, но се надевам дека ќе извлечеш нешто корисно во секој случај. Доколку имаш било какви прашања или пак сакаш да споделиш нешто дополнително, слободно, тука сме да си помогнеме.
Поздрав и секое добро (y)
Ми помагаш стварно фала ти премногу, види ние идевме 9 месеци и сеа од ко завршивме преска зборував со неа ми вели дека поради другарите мои сме раскинале пошо сум малоумен сум ги слушал нив не знам што да и кажам, едноставно треба да се видиме да зборуваме ама нејке да ме види со очи, мртов сум бил за неа ама знам дека сеуште ме сака иако вели дека изгубила чуства знам дека не е така такви се девојчињата она колку ме сакаше за 1 месец толку брзо да ме отсака не верувам

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
 
Член од
1 септември 2023
Мислења
9
Поени од реакции
5
Иако немам многу искуство со вакви работи, како малку постар се надевам дека би можел да ти дадам совет што ќе ти помогне колку толку. Како прво, јас сум човек што лесно се прврзува за други (но не сум пијавица) и од ова што го прочитав од тебе, ми изгледа и ти си сличен, ако ништо друго барем спрема неа. Оваа година се запознав со едно многу добро девојче, после неколку години поминати сам, и секако се прврзав и за неа. Иако имаше животен стил кој што не беше сличен со мојот, тоа воопшто не ми сметаше, па дури можам да кажам дека ми се допадна како за промена, и успеавме да се поврземе на едно подлабоко ниво, или барем таков лажен впечаток добив јас. Се надевав дека ќе излезе нешто повеќе, нешто различно и нешто навистина убаво од сето тоа, но за жал ситуацијата траеше само еден месец. Велам ситуација, зашто не ни стигнавме до евентуален разговор за што би било тоа понатаму и искрено не знам кој друг збор би одговарал тука. Тоа за жал не зависеше од мене бидејќи јас бев спремен во секој момент за нешто повеќе.
Откако ми кажа дека толку е помеѓу нас, не можев да се средам долго време. Неколку пати подолго време поминав мислејќи на неа, од тоа што траеше ситуацијата. Почнав дури и да пушам, нешто што никогаш го немав правено до тој момент. Едвај сега можам да кажам дека сум во некаква подобра состојба.
Mој совет е да извлечеш поука од сето ова, со цел да не ги направиш истите грешки во иднина и едноставно кажано да станеш подобар човек. Не значи тоа дека си лош, напротив, секогаш треба да се стремиш кон подобро. Поуката што ќе ја извлечеш скоро сигурно нема да биде слична на мојата, така што од тој поглед потребно ќе биде сам да си извршиш една сеопфатна анализа. Секако дека треба да побараш помош доколку заглавиш некаде во тој процес, но на крајот од денот ти ќе си го донесеш заклучокот.
Постов испадна повеќе моја исповед од било што друго, но се надевам дека ќе извлечеш нешто корисно во секој случај. Доколку имаш било какви прашања или пак сакаш да споделиш нешто дополнително, слободно, тука сме да си помогнеме.
Поздрав и секое добро (y)
Ми помагаш стварно фала ти премногу, види ние идевме 9 месеци и сеа од ко завршивме преска зборував со неа ми вели дека поради другарите мои сме раскинале пошо сум малоумен сум ги слушал нив не знам што да и кажам, едноставно треба да се видиме да зборуваме ама нејке да ме види со очи, мртов сум бил за неа ама знам дека сеуште ме сака иако вели дека изгубила чуства знам дека не е така такви се девојчињата она колку ме сакаше за 1 месец толку брзо да ме отсака не верувам

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
513
Поени од реакции
337
Ми помагаш стварно фала ти премногу, види ние идевме 9 месеци и сеа од ко завршивме преска зборував со неа ми вели дека поради другарите мои сме раскинале пошо сум малоумен сум ги слушал нив не знам што да и кажам, едноставно треба да се видиме да зборуваме ама нејке да ме види со очи, мртов сум бил за неа ама знам дека сеуште ме сака иако вели дека изгубила чуства знам дека не е така такви се девојчињата она колку ме сакаше за 1 месец толку брзо да ме отсака не верувам

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Pazi, ti mozes da ja sakas nea cel zivot i da ne ja zaboravis, ona moze uste denes da si fate nov decko i uste drugi den da te zaboravi. Toa e mokjta na devojkite sto kolku lesno mozat da se zblizat so nekogo uste polesno mozat da se razdelat od nego, dodeka nie maskite sme poprivrzani za niv i mnogu potesko prifakame deka e kraj i dali e kraj posto i tie znaat da isprakjaaat izmesani signali kao "zgresiv ne trebase taka da napravam" i eden saat potoa da te otera u 3 lepe. Najdobro sto mozis da napravis po moe mislenje e da ja pomolis uste nekoe vreme neka bide i eden mesec, ako posle toa uste si ostanuva na svoeto, togas treba poveke vreme da si posvetis na sebe pred se na zakrepnuvanje, da si go pobaras svojot mir i prifakanje na realnosta za da mozes da prodolzis ponatamu so zivotot.
Se nadevam deka ke se smirite pred se za tvoe dobro pa potoa da porabotite na problemite sto ocigledno gi imate za da odite napred vo vrskata. Na kraj kraeva, mladi ste, kolku i da ti deluva momentalno deka e kraj na svetot, veruvaj deka ne e i se ke pomine na ovoj ili onoj nacin, bez ogled na ishodot sfati si deka taka trebalo da bide kako i da zavrsi.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
568
Поени од реакции
2.547
Najdobro sto mozis da napravis po moe mislenje e da ja pomolis uste nekoe vreme neka bide i eden mesec
Не. Ова е еден од полошите совети што можеш да му ги дадеш некому. Молење цел месец е само залажување за да не ја прифатиш реалноста што те снашла. Преминуе у патетичност на крај. Разбирливо, пошто се приврзуеш за некого, ете у случајов 9 месеци и не очекуеш од нигде никаде да останеш сам. Ама што порано сфатиш што се дешава - толку подобро. Уште одма нека почне да се посветуе на себе ко што му викаш, а не после некој месец.
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
436
Поени од реакции
619
Епа вака со бифшата раскинавме пред 1 месец ама сеуште не можам да ја забораам секој момент мислам на неа , се скаравме поради моето пошање не знам колку и двајцата сме плачеле имаме и лоши и добри спомени многу не знам не сакам да прифатам ддка веке не ми е девојка планиравме да се запросиме иначе она има 18 и ја сум и прв дечко а јас 20, работев по 12 саати само за да отидам до кај неа инаку она живее во друг град знам машко сум не е убо да плачам ама шо да праам кога премногу ја засакав и премногу се заљубив секад коа и да се сетам на неа плачам зошто ете не знам да се врати времето повторно би бил со неа, а сеа сеа како да ниедно девојче не е како неа сите као да ми се гадни она да ми е најубавата не знам ако има шанса пак да се вратам со неа би се вратил.

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Ќе ти помине почни со спорт да се бавиш и прави си работни задачи првите неколку месеци, на сите им се дешава истото кој порано кој подоцна.. Немој да молиш некој што те уценува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom