Кои ви се омилени пози за секс?

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Поза 69:wink:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Која е таа 89? Сум пропуштил нешто?

Иначе омилена....хммм...сите!
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Која поза највише ја сакате?

Ајде се си кажуе насловот... шо поза сакате? И женски и машки... Еве јас да почнам...според мене, доги, 69 и незнам као се викаше онаа коа она е врз мене накај мене свртена... рајдинг ваљда беше х) сваќате де :)
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
ја незнам зашо, ама ми праи кеиф многу...коа ке ја зеам у руки, и ке ја заковам на некој ѕид цурата...
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
ја незнам зашо, ама ми праи кеиф многу...коа ке ја зеам у руки, и ке ја заковам на некој ѕид цурата...
машала интересно е :) Ама ти се погоди некоја потешка ќе ти паднат рацете х)
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
дечки не мислите ли за позата кога машкото е од зад е многу секси ?:back:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
дечки не мислите ли за позата кога машкото е од зад е многу секси ?:back:
Da ti kazam pravo duri i epten mi e ona.....hmmm ne znam kako da se izraam ama iam primeteno deka mnogu pobrzo taka zbrkuvam rabota odkolku bilo kako...znachi doggie:kesa::smir:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
дечки не мислите ли за позата кога машкото е од зад е многу секси ?:back:
Па секој втор го вика тоа :) Тоа е доги де сите шо збореме х)

Тешко е за објаснување ама ќе пробам.

Она е легната бочно. Ногата со која лежи на креветот е испружена, а другата издадена напред и свиткана. Моето лево колено влегува меѓу двете нејзини нозе, а десното спуштено блиску (или допрено до) г'зот. Рацете и се испружени нагоре (може и да фати нешто), а косата таква што и го открива целото лице. Значи цицките и се онака опуштени и навалени на десно. Десната лежи симпатично на креветот. Функционира подобро со девојки со поголеми цицки. Значи додека ја ебеш, имаш преглед на сите битни особини, кои го надополнуваат впечатокот. Плескање по г'з, кубење за коса или масажа некаква е по избор.
Истата поза може да се проба од другата страна, т.е. девојката се врти за 180 степени. Ова е битно ако треба да се подеси аголот на пенетрација за да ви биде боље на двајцата, поради специчичноста на дадената пичка, закривеноста на курот на мушкото и слични варијабили.
Звучи стерилно, ама функционира во пракса и одлично е. Штета што последен пат го имам правено пред 4 години. :)

Е ја поише би сакал ротирано х) Од лево... т.е ја на лево да лежам... полесно ми е зашо сум деснак и нема да се потпирам на десна рака х)
А и розе или као и да беше таа шо сакала она на стомак со поткренат гз малце да е она... ммм супер е :)
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
машала интересно е :) Ама ти се погоди некоја потешка ќе ти паднат рацете х)
капацитет на лифтинг ми е до 70 кгм, поише неможам да носам подолго време, а и битно е многу да е цурата жива до еластична, зашо има и некои шо се по 55 кила ама се тешки као котва се... до гавола...зашо не разбираат дека рамениците на момакот не се закачалка за капут...него и они треба малце да се подкренат од време на време...е тоа...:nenene:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
капацитет на лифтинг ми е до 70 кгм, поише неможам да носам подолго време, а и битно е многу да е цурата жива до еластична, зашо има и некои шо се по 55 кила ама се тешки као котва се... до гавола...зашо не разбираат дека рамениците на момакот не се закачалка за капут...него и они треба малце да се подкренат од време на време...е тоа...:nenene:

Брат ти луд си жими комшиката х) Па ке им кажеш како бе :) Или па ќе ги закачиш со нешо или ке ги врзеш со некое јаже па јажето преку лустер (ако ме сваќаш) па полесно е така за кревање него за гз коа ја држиш... додуша може и некрофил да искочеш ако ја задавиш :/ ама јбг живот :/

Пс. ќе го пробам ова со некоја слаба (твоето не ова со јажето) :)
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
Брат ти луд си жими комшиката х) Па ке им кажеш како бе :) Или па ќе ги закачиш со нешо или ке ги врзеш со некое јаже па јажето преку лустер (ако ме сваќаш) па полесно е така за кревање него за гз коа ја држиш... додуша може и некрофил да искочеш ако ја задавиш :/ ама јбг живот :/

Пс. ќе го пробам ова со некоја слаба (твоето не ова со јажето) :)
пробај брате, само пази муда да не ти омлитави некоја, зашо ако не ја потпреш брзо на ѕид или ако е млитава ко котва она, мож да си ги носиш после у кеса подврзани...:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom