Хорор филмови

Член од
20 март 2011
Мислења
37
Поени од реакции
2
Интересни предлози...мои омилени хорори : Boogyman , Boo ( 2005 ) , Drag me to hell , Paranormal activity , Mirrors 1/2 , The final destination 1-4 , Saw 1 - 5, red sands , ... мислам дека љубителите на хорори најверојатно ги имаат изгледано поголемиот дел од овие филмови ... ама особено го препорачувам BOO i DRAG ME TO HELL :) интересни хорори :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.703
Љубителите на хорори едногласно сакаа да се самоубијат на Drag me to Hell. Или евентуално ритуално сечење вени. :eek:jea: A за Mirrors, подобро 24 ќе гледав. Ќе се научиш и добри хорори да гледаш, има време.. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Незнам али по коментариве бројката на добри хорори е околу 10. После добри хорори, на скалата нема средно-добри туку одма на лоши хорори. Тапа жанр во последно време...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Незнам али по коментариве бројката на добри хорори е околу 10. После добри хорори, на скалата нема средно-добри туку одма на лоши хорори. Тапа жанр во последно време...
Ако незнаеш кај да се обратиш да :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Член од
2 декември 2010
Мислења
93
Поени од реакции
28
оваа тема е општо за хорор филмовите. дали сакате да ги гледате, дали се плашите од страшните сцени и кои се вашите омилени ако сте од тие што гледаат хорори.
Не преферирам хорори, Мене ми паѓаат смешни тие "страшни сцени" (СериоЗНО!) :) :baeh:
 
Член од
11 септември 2010
Мислења
101
Поени од реакции
9
Ок. Мислев дека The Texas Chainsaw Massacre (римејкот) од 2003 е добар филм. Меѓутоа...синоќа прв пат го гледав оригиналот од 1974 година. Филмот е...упм! Немам зборови! А must see! Мислам дека некои членови од темава ќе се согласат во тоа, хех.

Деновиве ќе ги изгледам и останатите продолженија со Leatherface, али не се надевам на ништо посебно. Од досегашните искуства со продолжетоци, можам да претпоставам што ме чека. Продолжетоците ретко кога се добри (со исклучоци, нормално) и обично се тема за потсмев. Halloween: Ressurection - I'm looking at your direction! Баста Рајмс...дај не ме зезај! :tapp:
 
Член од
20 март 2011
Мислења
37
Поени од реакции
2
Љубителите на хорори едногласно сакаа да се самоубијат на Drag me to Hell. Или евентуално ритуално сечење вени. :eek:jea: A за Mirrors, подобро 24 ќе гледав. Ќе се научиш и добри хорори да гледаш, има време.. :)
Друже...ке научам да гледам добри хорори ? поентата беше ??? што не наведеш некој добар хорор според тебе ??? да знам што да гледам штом си толку класификуван хорорџија :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Друже...ке научам да гледам добри хорори ? поентата беше ??? што не наведеш некој добар хорор според тебе ??? да знам што да гледам штом си толку класификуван хорорџија :)
Зашто истото е направено преку 20 пати и пак се бараат препораки за филмови, иако стварно добрите ги немате гледано 95% од вас, прелистај низ страните назад ќе најдеш многу, еве ти еден одма The House Of The Devil, или пак Orphan.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Еден од најглупите хорор филмови шо сум изгледал во животово без конкуренција е Anusement :S
 
Член од
20 март 2011
Мислења
37
Поени од реакции
2
Зашто истото е направено преку 20 пати и пак се бараат препораки за филмови, иако стварно добрите ги немате гледано 95% од вас, прелистај низ страните назад ќе најдеш многу, еве ти еден одма The House Of The Devil, или пак Orphan.
Го имам гледано Orphan ... филмот е одличен само што не ме исплаши ни малку нити ми беше морбиден ниту малку не ми влеа чувство дека гледам хорор :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.703
Го имам гледано Orphan ... филмот е одличен само што не ме исплаши ни малку нити ми беше морбиден ниту малку не ми влеа чувство дека гледам хорор :)
2та предлози беа сосема различни видови на хорор, да види на што се палиш, па да знаеме што да ти препорачиме. Не се правам филмаџија со енормно знаење, ама Drag Me To Hell, што е срање, е. Не треба школо за тоа. :)
 
Член од
20 март 2011
Мислења
37
Поени од реакции
2
2та предлози беа сосема различни видови на хорор, да види на што се палиш, па да знаеме што да ти препорачиме. Не се правам филмаџија со енормно знаење, ама Drag Me To Hell, што е срање, е. Не треба школо за тоа. :)
E арно де ... го неам гледано првиот филм што го спомна Psyside ... иначе сакам нешто ептен онака што ке ме мрдне од место :) или пак да има добра сторија :)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
E арно де ... го неам гледано првиот филм што го спомна Psyside ... иначе сакам нешто ептен онака што ке ме мрдне од место :) или пак да има добра сторија :)
Па кажи каков тип нахорори сакаш ,со психопати колење бесење, зомби , духови ..... ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom