Хорор филмови

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Лол тројца ги одби... Чеј и јас да ти кажам нешто дали ќе ти се гледа.

За зомби апокалипса види нешто од Џорџ Ромеро - Night of the Living Dead (1968) и продолженијата на овај.
Со вампири види ја било која Дракула, има барем по една од секоја деценија почнувајќи од 1920тите. (Јас 5-6 имам изгледано, други два ми се во план).
Со врколаци летото ја гледав Ginger Snaps трилогијата и излезе доста добра, па ете и таа препорака. Сите се арни, а мене вториот дел (Ginger Snaps: Unleashed) најмногу ми се допадна.

Бонус, Penny Dreadful (2006). Меѓу другото и клаустрофобија xD.

--------------

Ај трк јас назад малце на хорор класици. Деновиве во план ми се Фреди Кругер, Re-Animator и Hellraiser.
Друже не одбив никој :)) само одма им искоментирав.Ехее ти доста филмови ми понуди ќе ги погледнам сите освен тој од 42’ :))) :helou:
 
Член од
11 септември 2010
Мислења
101
Поени од реакции
9
Ти се заебаваш?! :tapp:

Тешко срање од филм е ова и можам само да се напнам дур пишувам. Едноставно, ова НЕ Е Фреди Кругер.:nenene:
 
F

Frankie Yale

Гостин
Филмов е досада... Ептен е предвидлив, а крајот наместо да ме исплаши ме насмеа. Grade A hollywood bullshit :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Јас мислам дека нема потреба тема да се отвора за ова...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.404
Поени од реакции
58.325
Еве еден тазе австралиски хорор (замисли, австралиски хорор...) кој можеби ќе сакате да го ѕирнете:

The Clinic (2010/II)
TheClinic-2010.jpg

И да не ви се допадне филмот, девојката е убава, исто и музиката :) Во секој случај, нешто нестандардно, ако можам да го опишам со неколку збора, би го нарекол „тажна хорор приказна.“ Наместо да пишувам рецензија, еве во оваа тема кај што би можело да има заинтересирани...
 
С

Спенсер

Гостин
Го гледав серијалот SAW- пила... од прв до 6ти дел... :)

ама ич ништо не сватив... :) нели умре Џигсау :) после пак го гледам... ако не го мрзи некој да ми оббјасни по ПП :) :)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Laid to rest сеа пред 10 мин го изгледав и интересно е кој сака нека го погледне..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom