Македонска фудбалска репрезентација

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.752
Јас не им се ситам на Италијаните бидејќи светско без нив е досадна афера, само би рекол Џорџохехехехехе :pos: :pos: :pos:

Знае некој нешто за Португалија, добри се? :kafence:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Играч утакмице за мене е Алиоски, како му влезе од позади грб на Берарди и го блокираше во последен момент можам даа кажам само капа доле, плус искина од трчање дечково, дури и самиот Берарди не му се веруваше што направи младиќов.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.435
Одкако го изгледав голот на Трајковски по 678 пат, приметив дека Жоржињо барал играл со рака и така пичкарски класично Италијански трчкаше накај судијата со прстињата собрани да се жали и да бара да се поништи голот.

Па би сакал да го прашам, кој кур си ти бе да бараш енац кожинуку тибам натурализирана? Кој си бе ти да идеш да бараш да се поништи чист гол како солза? Седи мирен бе дечко, не знаеш патот каде ќе те однесе, ќе пројдеш некад низ Драчево ќе наебеш, клошар еден Бразилски.

Следен е Кики Роналдо, друже толку ти било доста ти е, иди одмарај дома не го барај Катар. Ќе ве фати кучето Стефан Ристовски, и тебе и таа продавачката од Гучи ќе гребете како мачки нема да знаеш што те снашло. Плус Елмас се враќа надркан дека не играше со Италија, оној Кансело еден Бутелски ќотек ќе добие, главата нема да знае кај му е.


Бонус:

277104803_10158798951098576_1993402533658732019_n.jpg


Фаца, добро јутро драги пријатели, како сте што правите?

Вратете го Гоче за во Катар, нека влага последни 15 мин, у најбитната утакмица за осмина-финале ќе ја чушне топката у гол во 90та минута, со соблечен дрес ќе трча околу теренот, и после еден таков мундијал ќе заврши како најдобриот играч некад у историја на Македонскиот фудбал. :love:

Идеме у Катар и Пандев мора да го земат. Заслужува.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.723
Поени од реакции
9.759
Има некаде на нетов хајлајти на македонски (СпортКлуб или кој и да пренесувал)? Се убив барајќи, од арапски до свахили најдов само нашите ги нема никаде.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
А кога ќе ми текне дека наместо Португалија, можеа да ни се паднат Шкотска или Велс. Или Русија кои сега се исклучени, па можевме еден натпревар да скокнеме... :(
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Играч утакмице за мене е Алиоски, како му влезе од позади грб на Берарди и го блокираше во последен момент можам даа кажам само капа доле, плус искина од трчање дечково, дури и самиот Берарди не му се веруваше што направи младиќов.
Муслиу официјално зема МОТМ
Автоматски споено мислење:

Има некаде на нетов хајлајти на македонски (СпортКлуб или кој и да пренесувал)? Се убив барајќи, од арапски до свахили најдов само нашите ги нема никаде.
дај прати од свахили да видими како се радуваат
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
А кога ќе ми текне дека наместо Португалија, можеа да ни се паднат Шкотска или Велс. Или Русија кои сега се исклучени, па можевме еден натпревар да скокнеме... :(
А можеше многу лесно тоа да биде и Турција.
Промашија пенал во 85та за 2-2.
Еве како тоа го доживеа еден турски фан.


 

Kajgana Shop

На врв Bottom