Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Врти како сакаш Интер ќе е шампион на Италиа,јубе ке останат со прстот ....
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
58.748
Јас дадов мое мислење за црвениот на Цезар и потенцирав дека Интер не изгубија 2 бода поради тоа , причина беше неефикасноста . . . Еnd of Story .
Точно така, оној меч требаше да се добие и со 10. Ако Интер не одигра ништо посебно ама се промашија неколку идеални шанси. За вториот жолт на Цезар се изјаснив: сам си е крив. Не затоа што стартот бил за директен црвен како што некој навиваше погоре, туку затоа што не се прави остар старт 1 минута од кога си добил жолт. Ова ваљда некој ден ќе им се разјасни на фудбалерите.

Инаку толку ја претеруваме со ова навивањево (сите сме помалку или повеќе субјективни тоа е нормално), ама дури почнавме да ставаме и клипчиња што не демантираат директно. Стартот на Недвед врз Фиго од позади бил на топка, а стартот на Цезар бил на нога. :vozbud: No comment!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
@KikoMc браво за клипот со Недвед , ај сеа види жити се каде се наоѓа Недвед ( Лево од Фиго , зборам од аспект на Фиго ) ,и примети како Фиго се обидува у еден момент да ја одбрани топката од Недвед ( тука настанува и стартот ) и кажи ми како е изводливо од таа положба да му се земе топката ( види колку Недвед е одалечен од неа ) , така да и јас слободно без никакво сомневање можам да ти кажам дека тоа беше за директен црвен Картон со оглед дека го повреди играчот и дека се јавува сомнеж за Намера , така да до утре може да дискутираме на таа тема .
Брат, не велам дека е стартот не болен..Ама јас мислам дека Недвед имаше намера топката да ја земи..Убаво ние нас од страна на форумов да кажваме, вака беше, така беше..СЕКУНДА одлучува за стартот, и можеби Недвед мислеше намерно тој никој не го знај освен тој самиот!Стартот мислам дека не беше за црвен директно(ама сепак нашите очи различно гледаат, така да во право си, за ова може да спориме до сабајле, и пак исто да тврдиме:))!!

Велиш Недвед одел на топка , ај види ја положбата на двајцата играчи со топката , не е возможно у таква ситуација да дојдеш до истата без фаул , а фаулот на Недвед знаеме каков беше , резултираше со сериозна повреда на Фиго .
Значи играчот(не ми текнува кој беше) што го повреди Роналдо во Интер дур беше(сериозната повреда) требаше поќе фудбал да не заигра??Ова е фудбал , не балет па да нема тешки повреди!!!

И уште еднаш браво за линкот од ЈуТуб , самиот се демантираше со истиот !
Нашите очи како што напоменав различно гледаат, и сам кажа дека до утре можиме да спориме за тоа...Според мене Недвед одеше на топка, а според тебе одеше врз Фиго..Мислам излишно е да се препираме околу тоа..Недвед го знае најдобро тоа,ние можиме да зборваме овде не до сабајле..Три месеци, и пак да не се убедиме!!!

Јас дадов мое мислење за црвениот на Цезар и потенцирав дека Интер не изгубија 2 бода поради тоа , причина беше неефикасноста . . . Еnd of Story .
И јас си дадов мое.:)Затоа е и форумот!:)Поздрав!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.615
Поени од реакции
43.457
@KikoMC Aпсолутно , форум е , ради вркстувањето на мислењата е и интересен нели , и самиот рече нашиот поглед на настаните не може да ни ја долови ситуацијата на теренот , затоа и повеќето ( нормално Интеристи , вклучувајќи ме и мене ) рекоа дека претеран беше падот при вториот старт на Цезар , али ок тоа е наше мислење и тука ја завршуваме дискусијата на таа тема зашто очигледно делиме различни мислења .

Што се однесува до Синдикат , човече ти читаш по порталиве али очигледно работи кои само тебе ти одговараат , Колина изјави буквално така како што ти претходно го цитираше , но , додаде и дека Судијата воопшто не треба да се обвинува во таква ситуација токму поради тоа што и ја го говорам цело време , тоа е момент , тоа е секунда , Колина вели , нам ни требаше видео снимката , минути за да ја простудираме целата ситуација и да заклучиме дека има удар прво со глава па со рака , но од многу разчичен и подобар агол , а судијата одлучува во секунда ( затоа реков дека и Колина би досудил пенал во таа ситуација ) , така да и најмалиот допир со рака е доволен за досудување на Пенал , доволен да прикаже слика ( од гледна точка на Судиите ) поинаква од онаа што Ти , Јас или било кој друг пред тв-екраните ја има.

Знаејќи го Калчото , ова дури не е ни сомнителна ситуација али фрката е 87ма минута , резултат 1-2 и мн јасно , Интер .
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
Дај бе ако има некој мајка , татко, баба, дедо кој работи во туристичка агенција нека праша да не џитни до милано за натпреварот против Лоозер поол :salut:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Да не знајте на која тв ќе има директен пренос Рома - Самдориа?
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
По не ми се верва ееееееееееееј.

Колина изјавува дека немаше пенал и дека ова е катастрофална одлука на судијата, а вие дури па и ТВРДИТЕ дека Колина би досудил пенал. И како да прајме сеа дискусија, јас ви кажвам шо изјавува Колина, пази тој лично го изјавува, а вие како ваш аргумент велите дека тој би досудил пенал. Па ова нема никаква логика, срамота е жими куро.

Готово не се расправам за тој смрденио ебан пенал, шо куро сакајте мислете и така цел живот сте во заблуда, за Интер навивате и мислите дека сте голем тим.

А ова пак со Недвед колку субјективно го гледате ееееј. Кајмаше црвен овде бе море!?!?! Недвед дури и ја врати ногата не го ни сопна комплетно Фиго, а плус и топката ја гибна. Без никаква намера, обичен прекршок од невнимателност, точно за жолт картон. Незнам шо куро не ви е јасно.

Море значи чудни луѓе овие за Интер шо навиват, да се чуди чоек за шо се расправате.


Ако прајме муабет за судиски грешки, ѕирнете го натпреварот Палермо - Милан од годинава и видете како се стопира топка со рака пред гол и како се асистира на фудбалер шо е во офсајд и како важи тој гол и на крајот видете за шо се свири фал на 16 метри. Или пак видете го натпреварот Сиена - Милан од сезонава, да видите како се дава гол од офсајд. Е ова се судиски грешки, не овде ми вадите некој безвезни теори како не требало Цезар да добие црвен, абе греој.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.615
Поени од реакции
43.457
По не ми се верва ееееееееееееј.

Колина изјавува дека немаше пенал и дека ова е катастрофална одлука на судијата, а вие дури па и ТВРДИТЕ дека Колина би досудил пенал. И како да прајме сеа дискусија, јас ви кажвам шо изјавува Колина, пази тој лично го изјавува, а вие како ваш аргумент велите дека тој би досудил пенал. Па ова нема никаква логика, срамота е жими куро.

Готово не се расправам за тој смрденио ебан пенал, шо куро сакајте мислете и така цел живот сте во заблуда, за Интер навивате и мислите дека сте голем тим.

А ова пак со Недвед колку субјективно го гледате ееееј. Кајмаше црвен овде бе море!?!?! Недвед дури и ја врати ногата не го ни сопна комплетно Фиго, а плус и топката ја гибна. Без никаква намера, обичен прекршок од невнимателност, точно за жолт картон. Незнам шо куро не ви е јасно.

Море значи чудни луѓе овие за Интер шо навиват, да се чуди чоек за шо се расправате.


Ако прајме муабет за судиски грешки, ѕирнете го натпреварот Палермо - Милан од годинава и видете како се стопира топка со рака пред гол и како се асистира на фудбалер шо е во офсајд и како важи тој гол и на крајот видете за шо се свири фал на 16 метри. Или пак видете го натпреварот Сиена - Милан од сезонава, да видите како се дава гол од офсајд. Е ова се судиски грешки, не овде ми вадите некој безвезни теори како не требало Цезар да добие црвен, абе греој.

Да , боли и оваа сезона да се борите за 4тото место , боли и управата на клубот да ви добива заканувачки писма , ги сваќам твоите фрустрации потполно , ја ваков бев али ми текнуе имав 14 години , дете бев .
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.463
Поени од реакции
47.339
Да , боли и оваа сезона да се борите за 4тото место , боли и управата на клубот да ви добива заканувачки писма , ги сваќам твоите фрустрации потполно , ја ваков бев али ми текнуе имав 14 години , дете бев .
Немој ни во лудило да ги споредуваш тие периоди на Интер со ова условна ''криза' на Милан колку и да сакаш да биде исто ни било ни ке биде од проста причина што Милан во ''кризата'' е шампион Европски и Светски а Интер во тие мачни и фрустрирачки години што ги спомнуваш ти беше само топовско месо и клуб за потсмев тука е разликата затоа немој да кажуваш ништо во стил ''знам како ти е'' никогаш нема да знаеш како ни е:bil:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Разликата е шо Милан е во криза ко ќе не освои се за што се натпреварува, а за Интер е историски успех да освои било што. Голема разлика брат.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
58.748
По не ми се верва ееееееееееееј.

Колина изјавува дека немаше пенал и дека ова е катастрофална одлука на судијата, а вие дури па и ТВРДИТЕ дека Колина би досудил пенал. И како да прајме сеа дискусија, јас ви кажвам шо изјавува Колина, пази тој лично го изјавува, а вие како ваш аргумент велите дека тој би досудил пенал. Па ова нема никаква логика, срамота е жими куро.

И јас викам дека нема логика ама така е :vozbud: Очигледно не си доволно запознат со животот и делото на Пјер-Луиџи :vozbud:. Човекот секогаш изјавувал контрадикторни работи а тек да видиш какви работи досудувал, косата им се креваше на сите освен него.

Коментарот беше за Колина, не за пеналот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.615
Поени од реакции
43.457
Немој ни во лудило да ги споредуваш тие периоди на Интер со ова условна ''криза' на Милан колку и да сакаш да биде исто ни било ни ке биде од проста причина што Милан во ''кризата'' е шампион Европски и Светски а Интер во тие мачни и фрустрирачки години што ги спомнуваш ти беше само топовско месо и клуб за потсмев тука е разликата затоа немој да кажуваш ништо во стил ''знам како ти е'' никогаш нема да знаеш како ни е:bil:

Споредив период кога бев дете ( го потенцирам тоа ) , вашето понашање мн ме потсеќа на тој период , т.е. како и ти сега , навраќање во минатото, индиректно тешење , ама знаеш Милан имаат толку и толку титули , Милан се европски Прваци , Милан тепаа со Интер 6-0 и тн и тн , кога бевме деца обично така се препуцававме , денес човек што живее со минатото нема иднина , факат , освоивте Титула во Европа ( најискрено Браво ) , освoивте и Светска клупска Титула ( Браво ) , ги тепавте Интер у минатото , имате повеќе Титули од нив и тн и тн , и кажи ми какво значење има тоа со сегашната борба за 4то Место , со моменталната состојба , со сегашноста , кога ке сватите дека минатото не носи иднина , не носи резултат и не носи радост .

Еве ти една споредба , еден Фан на Ливерпул кој е најтрофеен клуб во Англија треба сега да е рамнодушен со тоа ???? Немаат освоено Титула од 89та , кажи ми какво значење има тоа што се најтрофејни во последниве 18 години а , какво значење има тоа со моменталната состојба во премиер Лигата .
Ова важи и за оние што го величат Јуве како најтрофеен во Италија .
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Разликата е шо Милан е во криза ко ќе не освои се за што се натпреварува, а за Интер е историски успех да освои било што. Голема разлика брат.
Синдикат.. не си поќе интересен со твоите постови Интер бил мал клуб Милан голем.. веќе стануваш и смешен! Ќе ти повторам уште еднаш.. ако за цел свет Интер е голем тим значи во тебе е проблемот! И за тоа не планирам ни да се расправам.
Убаво се договоривме да не се замараме со историја повеќе, да пишиме за оваа сезона а ти пак почнуваш исти муабети..
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Еве ти една споредба , еден Фан на Ливерпул кој е најтрофеен клуб во Англија треба сега да е рамнодушен со тоа ???? Немаат освоено Титула од 89та , кажи ми какво значење има тоа што се најтрофејни во последниве 18 години а , какво значење има тоа со моменталната состојба во премиер Лигата .
Ова важи и за оние што го величат Јуве како најтрофеен во Италија .
Браво бе. Една година бевме трганти од Серија А и не споредваш со двата најголеми резили шо постојат во фудбалот. :drk:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom