Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.670
Има шанса овој да заврши у затвор или дигаат читаност порталиве со безврска ствари?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.223
Поени од реакции
36.441
Има шанса овој да заврши у затвор или дигаат читаност порталиве со безврска ствари?
Не верувам, кај мене пишува ова:
1641990351263.png
би требало само да го благословат со казна.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.977
Поени од реакции
10.640
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.223
Поени од реакции
36.441
Отиде и ти во земјата на затворски чувари и затвореници. Се продаде за тие австралиски долари :icon_lol::icon_lol:
Не би ми сметале овие правила мене. Генерално не ми сметаат земји со вакви закони, туку земји каде законите не се почитуваат, пр. Северниот Фиром.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
sto da vidam? idniski portal sto ima 3 fotki od nekoj kako drzi kafe i dzandari? kaj im e videoto? od kaj zneme sto bila situacijata, i na kraj krajeva DA, imaat pravo da vidat dali stvarni pie ili se preprava posto takvi bea pravilata...

sfakam deka ti e cudno, ti zivees u drzava kade nikoj ne pocituva nisto pa koga ke vidis kako se sproveduvaat pravilata ti e cudno. zal mi e za tebe.
Кано друже мртва ти е државата, без да се напаѓаме пак ама имам контакти со наши млади од Мелбурн, какви срања се случуваат таму нашата Македонија е рај за живеење. Двајца од нив, млади луѓе се и летово се вратија да живеат во Македонија( Битола), баш поради овој проблем со "правилата". Да не навлегувам во офтопик со теми што не се за тука.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.058
Поени од реакции
24.049
Кано бе ко стока во резерват ве чуваат, шо земја стана Австралија

lol uporen decko si ti... i?
Автоматски споено мислење:

Кано друже мртва ти е државата, без да се напаѓаме пак ама имам контакти со наши млади од Мелбурн, какви срања се случуваат таму нашата Македонија е рај за живеење. Двајца од нив, млади луѓе се и летово се вратија да живеат во Македонија( Битола), баш поради овој проблем со "правилата". Да не навлегувам во офтопик со теми што не се за тука.
pa od bitola se de toa kazuva se :pos:
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.670
Од Мелбурн се вратиле во Битола ради ковид мерките? Во Битола се вратиле? Можеш да споделиш што се по струка ако не е превише тајна?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.058
Поени од реакции
24.049
Од Мелбурн се вратиле во Битола ради ковид мерките? Во Битола се вратиле? Можеш да споделиш што се по струка ако не е превише тајна?
valjda ko @A__ kafanski ljubiteli/seljaci kako sakas :pos:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.208
Од Мелбурн се вратиле во Битола ради ковид мерките? Во Битола се вратиле? Можеш да споделиш што се по струка ако не е превише тајна?
Така е peja989 се вратиле за подобар живот
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.253
Поени од реакции
37.891
Кано друже мртва ти е државата, без да се напаѓаме пак ама имам контакти со наши млади од Мелбурн, какви срања се случуваат таму нашата Македонија е рај за живеење. Двајца од нив, млади луѓе се и летово се вратија да живеат во Македонија( Битола), баш поради овој проблем со "правилата". Да не навлегувам во офтопик со теми што не се за тука.
Абе види, Македонија во никој случај не е рај за живеење. Потребите и амбициите на човекот му се тие шо му стварат перцепција каде му е рај за живеење. Јас искрено не би трпел ваква тиранија како во Австралија, макар зимал и 15.000 долари месечно. Некои можат, некои се принудени, некои верувај или не уживаат во тоа.
Јас живеам во Германија каде мерките се 100 пати полабави од овие во Австралија и војната е повеќе медиумска отколку на терен, и пак ми сметаат некои работи кои одбивам да ги прифатам. И нема да ги прифатам најверојатно, на прв знак дека тргнува на полошо или сум принуден да направам нешто шо нејќам, ќе станам ќе си одам.

Голем е светот, има средени богати држави каде што вирусот и официјално е прогласен за дел од секојдневието и луѓето си живеат нормално.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.977
Поени од реакции
10.640
Дур Кано се кријат ко глувци во Австралија и го напаѓаат Новак што позитивен се шетал меѓу деца, Швајцарија го намалува карантинот за корона позитивните од 10 на 5 дена.

За некој месец се надевам сите луди мерки ќе ги тргнат во Европа а Кано и верните австралијанци ќе ја држат линијата на спасот, маски и по дома и сите обавезно вакцинирани
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Од каде само наоѓате време и енергија да се расправате за глупости, кано ваков, оној онаков.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.223
Поени од реакции
36.441
Дур Кано се кријат ко глувци во Австралија и го напаѓаат Новак што позитивен се шетал меѓу деца, Швајцарија го намалува карантинот за корона позитивните од 10 на 5 дена.

За некој месец се надевам сите луди мерки ќе ги тргнат во Европа а Кано и верните австралијанци ќе ја држат линијата на спасот, маски и по дома и сите обавезно вакцинирани
Па за 5 дена поминува новиов сој, сите држави ќе треба да намалат должина на карантин.
Двајца помлади околу мене беа со омикрон, и двајцата не изгубија вкус/мирис. Имаа само малаксаност и болка во телото, 38 температура 2-3 денови, болка во грлото, и се ова помина за 5-6 денови откако им почнаа симптомите. Рачунај го имаат фатено на Нова Година, тестирани беа на 2ри на влез на граница негативни, позитивните тестови им беа на 4ти, а сега се како нови (ситна кашлица, но ништо посебно).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom