ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

Кој ќе биде шампион на ЕУРО 2020?


  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Ди Лоренцо и Палмиери има у џеб да ги стаат Грилиш и Санчо. :kafence:
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Имат нешчо нејасно за кој се навиват?
Само Италија брату!
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Хајпот продава во 21 век. Исто, нека не ве чуди што 90% од првенствово сите англиски медиуми збореа само и само за Англија и нивните перспективи. Играат Италија-Шпанија полуфинале, дури и откако завршува текмата многу малце зборат за таа утакмица, туку само за нивната репрезентација, кој требало да игра и тн и тн. Мора хајпот цело време да се одржува за да има консумпција, едноставно е.
Истото го правиме и ние. Играат две рандом репрезентации и на мтв се е восочено кон Македонија. Сите го прават ова, ама најверојатно зошто сите следиме англиски медиуми па ни изгледа дека само они замараат со нивната репрезентација.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Дај бе не замарајте со детскиве препирки, 70 страни се испишаа како Англија биле инцестоидни, нафурани, самобендисани и како Жабарите биле плачковци, се влечеле итн... Ок е, навивајте за било кој само не трујте со глупости.

Мене овој тим на Англија ми е скроз симпатичен, зборам на хартија и по поединци, ама не ми се допаѓа она што го игра Саутгејт. Без разлика на тоа што се во финале сметам дека можат многу подобро и поубаво да играат. Генерално гледано Англија е подобра екипа од Италија на хартија, ама ко колектив и не баш. Манчини створи машинерија од Италија, играат директен и модерен фудбал, пресинг, напаѓачки и брзо, скроз атипично за нив познавајќи ги историски како играле.

Нијанси ќе одлучуваат, а клучна ќе е секако средината каде сметам дека Италија има предност и е подобра. Триото Барела-Верати-Жоржињо е способна да надтрча и надјача све и свашта, а не пак средина составена од Рајс и Филипс. Мислам, секоја чест за двајцата, коректни играчи се, ама не е тоа тоа.

Се надевам на меч со голови без мртва игра, а ќе навивам за Италија иако немам против и Англија да освои.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.752
да го клаам на игнор или ќе се преземе нешто?
Клај го на игнор.

@Io Sono Interista со време да ти кажам да го вметнеш подвлечениот во листата на мртвите...:kafence:

Прегледај го приврзокот 300928
Никако. Ништо изненадувачки нема овде, Џони како Џони, или им прави малери или преминал на темната страна поради Киеза :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
@Io Sono Interista со време да ти кажам да го вметнеш подвлечениот во листата на мртвите...:kafence:

Прегледај го приврзокот 300928
Лелеле овајјј, од ко падна како мал не е и не е исто дете поќе. Море глуп @Трибиани дај малце фокусиран се, излади се в в црква во дворот, види нешто напрај жити се….Од раце испуштен си од ко ме нема :unsure:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Јас ќе навивам за Англија, зашто италијанците беа окупатори во западна Македонија за време на Втора Светска Војна. Плус, Англија има крст на знамето. Исто така, Manchester United = United Macedonia, а кај италијанците има клуб што се вика Хелас Верона. Толку од мене, вие си знаете.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Инаку и тука да прашам ова, кај што работам имаме канцеларија у Италија, па еден колега од таму купил карти за финалево у Лондон на 11 јули без да му текне дека на ист ден му е закажана и свадбата.

Па ако некој сака да иде на негово место, црквата е у Комо, Италија (мнг убаво место), и невестата се вика Франческа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom