ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

Македонија ќе се пласира во нокаут фазата како...?


  • Вкупно гласачи
    162
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.940
Јас мислам дека Мрме сака да каже дека Мети и компанија од ФФМ го негираат во се и се против него.
Знам за тоа. Јас пишав одамна за тоа, некои ми се смееја, а после излегоа и Пандев и Мрме со изјави.
Сега, во последно време не пратам што се деси околу тоа, па се прашувам да не има нови моменти кои сум ги пропуштил.
 

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
337
Поени од реакции
323
Кои се добро познатите причини на јавноста?
Нели сакаа да го заменат со странски селектор пред почетокот на првенството, па откако реагираше јавноста се повлекоа Мети и компанија кои патем за успехот на Мрме си поделија по 20.000 евра премии.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.940
Нели сакаа да го заменат со странски селектор пред почетокот на првенството, па откако реагираше јавноста се повлечкоа Мети и компанија кои патем за успехот на Мрме си поделија по 20.000 евра премии.
Така е.
И? На тоа остана ваљда и сега ќе го бркаат.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.134

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913
Не знам зошто не му даде некоја минута и на Крсте Велкоски, нема постигнато гол уште од U17 репрезентацијата, може сега ќе му се посреќеше.
Ова е жално, што влечкаат играчи кои со ништо не придонеле на сметка на млади играчи.
 
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
Кои се добро познатите причини на јавноста?
Многу е просто. Пандев е Мрме а Мрме е Пандев. Они двајца идат во пакет. Пандев најави дека ќе се пензионира против Германија севкупно.(неможе он за без пари да игра во Италија, ако знаете што сакам да кажам)
Чекаше до последен момент да види дали на Мрме ќе му се понуди нешто. И кога тоа не се случи реши да си замине и он „предвреме„. То ест тие што го избркаа Мрме, го избркаа и Пандев. А тоа што фиќото шлајфуваше со издишани гуми во Букурешт, им се погоди ко кец на десетка, јавноста да го голтне заминувањето на Мрме. (од цртаниот, фиќото што го растури германискиот тенк)

А кога ќе се сетиш на сликата како го фрлаа играчите во воздух во Тбилиси, неможеш а да не кажеш дека Мрме е МРМЕ!
Боби е тренериште исто, ама тешко дека ќе ја врати хемијата. Требаше бар рокада да направат, со исти услови. Благодарност и почит за постигнатото НУЛА! Орден за заслуги за државата?
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.145
Што сè не ќе прочита човек.
Орден за заслуги за пласман на првенство преку Лига на Нации... :LOL:

Мрмињо ти си?
Богами, што све не ќе прочита човек....
Автоматски споено мислење:

Р-А-З-О-Ч-А-Р-У-В-А-Њ-Е.

Едино ми е драго за Гранде Пандев. Елмас и Барди вредат нешто. Другото = канта. Карактер - 0.
Ја тепале Грузија на гости и готово... први ќе сме у група со Холандија и Украина. хахахах.
Имаат уште фурни леб да јадат дечките.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Емотивни моменти ни се случија со вчерашниот меч.

Пандев испратен како најголем великан, Јохан Кројф Арена на нозе да аплаудира, цел фудбалски свет со поздрави...какво фудбалско име сме имале и колку голем амбасадор на Македонија бил Гранде Пандев. Денес по не знам кој пат ја гледам снимката од замената каде што му прават шпалир нашиве...Фала ти Гоче за се!

Со Мрме многу ми е нејасна работава...некако многу нерасчистени сметки ми делува дека има со ФФМ и начинов на кој си заминува не ми се допаѓа. Каде е вината немам инфо да судам. Дали има вистина дека му е подготвувана промена во пресрет на ЕП или се работи за нешто друго не знам.
Се надевам дека каде и да продолжи понатаму ќе реди и бележи успеси.

Инаку, секогаш може подобро. Од денешна перспектива можеме да најдеме низа ситници каде што ни избега некој бод, но не разочаравме и не бевме топовско месо да си играат мајтап со нас. Без разлика на тоа што завршивме со 0 бодови, мислам дека не сме разочарување на првенствово.

Да видиме што ќе се случува наредниов период и се надевам дека нема како кула од карти да се сруши се што се изгради досега. Треба да одиме по проверениот рецепт. Ако се бира нов селектор, мора тоа да биде Боби Милевски...
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Има добро CV.

Screenshot 2021-06-23 at 11.17.59.png
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Жалното е што читам коментари на фб: "Милевски е гад од човек, едвај чекаше да се докопа до местото". "Ќе навивам против Македонија ако е Милевски", "Милевски начека се на готово".

Дали тоа Мрмињо организира хајка против Милевски или има стварно толкави будали што веруваат дека Мрмињо ги створил играчиве и е великомаченик?!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom