UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Реал изгледа со Миравци игра, сите го сместија во финале. 50/50 дуел, не знам каде летате само.

На Сити му се поклопија сите коцки да испаднат пак. Четвртфинале, фаворит, против брзи крила.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
858
Поени од реакции
1.370
Јас само знам дека пола форум му посакува све најлошо на Баерн само поради Стелт.

Ама што да праиме и ние останатите фанови на Баерн , мора да си го чуваме Стелтот сепак наш е
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.879
Поени од реакции
24.418
Реал изгледа со Миравци игра, сите го сместија во финале. 50/50 дуел, не знам каде летате само.

На Сити му се поклопија сите коцки да испаднат пак. Четвртфинале, фаворит, против брзи крила.
Никој не го става Реал во финале, само фановите на Реал сме задоволни од ждрепкава, зашто колку и да е утепан Реал сепак може да игра со овие екипи.
Да не ме сфатиш погрешно, не викам дека СИГУРНО ќе ги помине, дека сепак може да игра, има некакви шанси да помине.
Да се падневме со Баерн јадевме петарда, Сити исто сигурно ќе не испаднеа бидејќи Гвардиола е како пеницилин за Реал и освен кога беше тренер на Баерн, секогаш излагал како победник против Реал, ПСЖ е значајно подобар од Реал, се тешат барса фан бојс со реваншот бидејќи сепак ПСЖ 99% беше квалификуван, имаат тренер со карактер и сепак истиве играчи минатата сезона играа финале.
Со Ливерпул, Челзи, Порто, Дортмунд сепак Реал може да игра, иако не се исклучува опцијата дека и од овие четири екипи можат да испаднат.
 
Член од
18 март 2021
Мислења
29
Поени од реакции
58
Никој не го става Реал во финале, само фановите на Реал сме задоволни од ждрепкава, зашто колку и да е утепан Реал сепак може да игра со овие екипи.
Да не ме сфатиш погрешно, не викам дека СИГУРНО ќе ги помине, дека сепак може да игра, има некакви шанси да помине.
Да се падневме со Баерн јадевме петарда, Сити исто сигурно ќе не испаднеа бидејќи Гвардиола е како пеницилин за Реал и освен кога беше тренер на Баерн, секогаш излагал како победник против Реал, ПСЖ е значајно подобар од Реал, се тешат барса фан бојс со реваншот бидејќи сепак ПСЖ 99% беше квалификуван, имаат тренер со карактер и сепак истиве играчи минатата сезона играа финале.
Со Ливерпул, Челзи, Порто, Дортмунд сепак Реал може да игра, иако не се исклучува опцијата дека и од овие четири екипи можат да испаднат.
Јас да сум навивач на Реал, би навивал Реал да не освои, односно да не игра ниту финале. Греота е ваков мизерен Реал да освои и со тоа потполно да го девалуира такмичењето кое го има освоено најмногу пати.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.879
Поени од реакции
24.418
Јас да сум навивач на Реал, би навивал Реал да не освои, односно да не игра ниту финале. Греота е ваков мизерен Реал да освои и со тоа потполно да го девалуира такмичењето кое го има освоено најмногу пати.
Види, како навивач на Реал никогаш не би навивал да НЕ освои, реални да бидеме. :D
Али те разбирам што сакаш да кажеш, ма да, ако освои Реал сепак ќе треба да се бара кривица во другите екипи што дозволиле ваков мртов Реал да освои титула.
Нешто слично како Лестер во ПЛ. :)
 
Член од
18 март 2021
Мислења
29
Поени од реакции
58
Види, како навивач на Реал никогаш не би навивал да НЕ освои, реални да бидеме. :D
Али те разбирам што сакаш да кажеш, ма да, ако освои Реал сепак ќе треба да се бара кривица во другите екипи што дозволиле ваков мртов Реал да освои титула.
Нешто слично како Лестер во ПЛ. :)
Не е слично со Лестер и ПЛ, настани како тој со Лестер му даваат шарм на такмичењето, враќаат надеж кај луѓето дека парите не се се во животот, и дека некогаш чуда се случуваат. Овај Реал да освои би било баш жално, една стара, истрошена и демотивирана екипа полна со преплатени остарени звезди.
Потполн антиклимакс.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.076
Поени од реакции
84.731
Значи муабетов испадна ако било која екипа освен Баерн не освои, може слободно да се прекине натпреварувањево пошто тапа екипа го освоила?

Ок, можеби и Сити. Можеби.

Држи вода до душа муабетов, да бидам искрен :toe:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.879
Поени од реакции
24.418
Не е слично со Лестер и ПЛ, настани како тој со Лестер му даваат шарм на такмичењето, враќаат надеж кај луѓето дека парите не се се во животот, и дека некогаш чуда се случуваат. Овај Реал да освои би било баш жално, една стара, истрошена и демотивирана екипа полна со преплатени остарени звезди.
Потполн антиклимакс.
Искрено мене нема да ми биде жал ни малце.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Ланскиот Ливерпул ќе беше прв 1/2 финалист годинава уште пред да почнет утакмиците. Меѓутоа, формата и повредите кај нив одет во корист на Реал (не дека и во Мадрид не е болницата отворена), оттука мислам дека предноста е на страната на белите. Минијатурна додуша, ама тука е.

Најмногу ради Крос/Модрич/Касемиро - не гледам како везниот ред на Ливерпул (пак ќе речам во ваква форма) би се носел со нив.
Искуството е на нивна страна, имет освоено 100 ЛШ заедно и овај турнирски систем им одговарат.
Освен ако Вајнадлум не напрајт реприза на ланската форма против Барса а Тиаго да му текнит да се разбудит и да пружит 2 партии налик пред 2 години. Е тогаш ќе бидит смеење :) Али поизедначен дуел мислам дека немат во ждребов.

Не би бил толку сигурен дека Баерн ќе ги згазит на ПСЖ како шо некој овде мислит. Не сакам да прам споредби кој имат појак напад или одбрана. Баерн имат многу покомплетна екипа од ПСЖ и оттука се фаворити - ама французиве имет 3 ца виртуози на кои шо ако им се погодит вечерта может чудо да напрает. А и една повреда менвит се, така да требит да почекаме малку. Сепак, да би редел пари одет на Баерн без мислење во моментов.

Ова другово навидум требит да е лесно, Сити и Челзи..ама шо се имам изнагледно низ годиниве ќе си ќутам само и ќе си гледам :)
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.072
Поени од реакции
3.861
Ако помини Реал и ако помини Челзи, мислам дека Челзи е финалист.
Стилот на игра моментално што го практикува Тухел најмалку му одговара на Реал. Примаат многу малку голови, а мислам дека може поише да дадат од што можат Реал.
Отворен фудбал повеќе им одговара за да напраат контри со брзите крила, мислам на бразилците.

Со Ливерпул баш ради тоа им давам предност. Салах и Мане се вон форма за да дадат поише од што ќе прими нивната криминална одбрана.

П.С. Типувам на Сити - Челзи финале.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Едно пријателче што навива за Ливерпул имаше огормна желба да им падне Реал. Еве му се исполни ама да не му се врати од глава само. Дефинитивно 50-50 се шансите таму.

Баерн може да испадне од ПСЖ и тоа за мене нема да биде никакво чудо. Мислам дека премногу се потценети нафташите.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Не е ни Баерн убедлив сезонава, прошло коло налетав на инфо дека 22 или 23 пати први примиле гол сезонава...
Им даваат предност, иначе не е интересно. :icon_lol:
Заебанција на страна, ПСЖ се едни од најдобрите моментално, па ќе биде тесно.
Сити Дортмунд, не може Халанд да даде, колку што може Дортмунд да прими.
Реал Ливерпул, не знам, ни едните ни другите сум ги гледал сезонава па да прогнозирам.
Челзи Порто, лесна за Челзи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom