Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Да потсетиме, кога Мурињо дојде во Тотенхем, Спарс беа на 14 место во ЕПЛ
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Да потсетиме, кога Мурињо дојде во Тотенхем, Спарс беа на 14 место во ЕПЛ
Овој Тотенхем многу ме потсеќа на Интер во Мурџово време, не е чудно да им се склопат коцките!
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Бреј сосесма заборавив дека има ПЛ, ти ебам и пауза и се.

Него ништо ново, Сити ни се стандардни пациенти, и без шут може да ги добиеме.
Кејн повторно асистенција, ептен напредна под Мурџо. Не смееш да го оставиш сега ни на средина на терен.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Овој Тотенхем многу ме потсеќа на Интер во Мурџово време, не е чудно да им се склопат коцките!
Ми го зема зборот, а сега ќе објаснам и зошто. Денес кој ја гледаше цела утакмица ваљда сфати зошто Мурињо е еден од најдобрите тренери во историјата. Вадење максимум од секој играч, глејте само како изиграа сите 11 играчи, од Љорис до Кејн... Бергвајн констатно покриваше назад, Кејн и Сон исто, Сисоко, Ндомбеле и Хојберг погинаа, за 4ката назад да не зборам. Посебно мора да ги издвојам Тоби, Кејн и Хојберг, во врвна форма се тројцата. :cuc: :cuc:

Реално на темава а и низ нетот ќе се потепаме за тоа кој е најдобро засилување, Хаверц, Вернер, Феран Торес, Тиаго итн..., Хојберг ниту еднаш не е спомнат, а дечкото до сега КИНЕ, ГОРИ, ПРЖИ на терен. Он е она што му беше Камбијасо во Интер, мозокот на екипата и средниот ред.

Пеп е готов веќе некое време, прочитан од сите, а загрижувачки за него е што и некои полутренери му ебаваат матер.

Каква фудбалска клиника од господинот Мурињо, доктор по фудбал и тактика. :smirce:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Интересно е што кај тренериштето Пеп, многу играчи регресираат. Добри играчи, не штогоде.

Не паметам кој е последниот фудбалер на Сити што напреднал под негова палка. Бернардо и Марез се потонати во моментов, Вокер е за во Барнли во најдобар случај, Кансело во секој случај послаб отколку во Јувентус, Родри не постои, Жесус чекори во место.
Сериозно, кажете ми барем еден бидејќи не ми текнува воопшто.
Стерлинг.Не знам дали ти текнува, ама дур не дојде Пеп типот беше на она ниво од 18 години, брзина и по некој дриблинг, без никаква тактичка спремност, фудбалска ништо посебно.Напредна доста и крена ниво, ама еве година дена е неконстантен.

За другото си во право, многу регресија има кај доста играчи по мене ради поише фактори, само ги шета со позициите константно, ги ротира пречесто + нема константност во тактичките замисли.Капак на се им измислува позиции неретко.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Стерлинг.Не знам дали ти текнува, ама дур не дојде Пеп типот беше на она ниво од 18 години, брзина и по некој дриблинг, без никаква тактичка спремност, фудбалска ништо посебно.Напредна доста и крена ниво, ама еве година дена е неконстантен.

За другото си во право, многу регресија има кај доста играчи по мене ради поише фактори, само ги шета со позициите константно, ги ротира пречесто + нема константност во тактичките замисли.Капак на се им измислува позиции неретко.
И Фернандињо би рекол, сега ми текна. Со Фернандо заедно не формираа половина крстен играч, после тоа играше многу добро.

Ма да, искрено, Стерлинг лани од декември играше очајно, еве сега продолжува по тој терк. Не знам. Тоа што играше така Стерлинг пред Пеп, може да му го препишеме и на годините. Младо дете, сепак.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
И Фернандињо би рекол, сега ми текна. Со Фернандо заедно не формираа половина крстен играч, после тоа играше многу добро.

Ма да, искрено, Стерлинг лани од декември играше очајно, еве сега продолжува по тој терк. Не знам. Тоа што играше така Стерлинг пред Пеп, може да му го препишеме и на годините. Младо дете, сепак.
За краток период демонстрираше доста голем напредок, тактички, фудбалски или лична способност, you name it.Не би рекол дека е случајност.Од друга страна си држеше тешка константа под Пелегрини и ако памтиш за flop го сметаа многумина, само не го напињаа премногу дека нели, Енглез.
Можеби и КДБ крена едно ниво, ама и претходно држеше доста високо ниво, напредокот може да му се препише на тоа дека системот на Пеп му одговара на неговите технички способности.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Mourinho slabiot/stariot/propadnatiot hhh
Ако Мурџо трефне со кокошките, ќе докаже дека е менаџер за тимови во создавање! Штом ја освои првата титула, чекај бељи! За етаблирани тимови, не го бива!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom