Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Види сега, факт е дека Жозе сам си го потпиша отказот во Јунајтед кога влезе во војна со сите и со срамните прес конференции. Факт е и тоа дека (дури мислам и намерно) претеруваше со канцер играта со цел да се лично да се докажува со сите што му јадеа гомна.

Но исто е факт дека после најдобрата сезона на клубот во пост-Ферги ерата, тие место да го поддржат и да му донесат што сака, му го купија само факинг Фред, а сите знаеме колку очајно ни требаа засилувања во одбраната тоа лето.

Горе викаш дека му донеле 2 нови штопери, што е точно. НО, Баји е повеќе повреден од што е фит, плус Линделоф не е за лидер на одбраната во никој случај. Така да, кога ќе видиш, со право си бараше уште еден играч на таа позиција. (Кој вушност беше донесен наредната сезона за 70 и кусур милиони фунти).

Од тие двајцата везњаци, да не заборавиме дека едниот кога дојде веќе беше 30+ и реално повеќе беше краткорочно решение, а другиот излезе најголемото лигле на светот. Мада, не сум ни сигурен дали Жозе го бараше Погба или некој комерцијален дил со Адидас беше тоа. Тој 60 милионскиот е Фред......

Шпиц исто доби во Ибра, што секако е само краткорочно решение, додека Лукаку имаше сосема океј скор во сезоната под Мурињо. За Санчез исто малце дискутабилно ми е дали беше негова желба или чисто сакавме да ги тепаме Сити бар на некое поле и им го земавме пред нос. Како и да е, на крај пак поразени излеговме, со оглед на неговиот учинок во Јунајтед. Десен бек не доби, а сите знаеме колку му требаше, плус лев бек исто така.

Кога ќе видиш, Мурињо имаше просечна прва сезона, во која сепак освои два купа (Лига Куп и Лига Европа), втора сезона во која, освен мизерниот пораз во ЛШ од Севиља, го извади максимумот од тимот. И мизерна трета сезона, во која, како што кажав влезе во војна со сите и практично "си го потпиша" отказот.
Брат, тимот и управата ви се толку раштракани, што мора да се влезе у војна со нив. Затоа беше у право да се расправа, колку и да го правите болесник.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Види сега, факт е дека Жозе сам си го потпиша отказот во Јунајтед кога влезе во војна со сите и со срамните прес конференции. Факт е и тоа дека (дури мислам и намерно) претеруваше со канцер играта со цел да се лично да се докажува со сите што му јадеа гомна.

Но исто е факт дека после најдобрата сезона на клубот во пост-Ферги ерата, тие место да го поддржат и да му донесат што сака, му го купија само факинг Фред, а сите знаеме колку очајно ни требаа засилувања во одбраната тоа лето.

Горе викаш дека му донеле 2 нови штопери, што е точно. НО, Баји е повеќе повреден од што е фит, плус Линделоф не е за лидер на одбраната во никој случај. Така да, кога ќе видиш, со право си бараше уште еден играч на таа позиција. (Кој вушност беше донесен наредната сезона за 70 и кусур милиони фунти).

Од тие двајцата везњаци, да не заборавиме дека едниот кога дојде веќе беше 30+ и реално повеќе беше краткорочно решение, а другиот излезе најголемото лигле на светот. Мада, не сум ни сигурен дали Жозе го бараше Погба или некој комерцијален дил со Адидас беше тоа. Тој 60 милионскиот е Фред......

Шпиц исто доби во Ибра, што секако е само краткорочно решение, додека Лукаку имаше сосема океј скор во сезоната под Мурињо. За Санчез исто малце дискутабилно ми е дали беше негова желба или чисто сакавме да ги тепаме Сити бар на некое поле и им го земавме пред нос. Како и да е, на крај пак поразени излеговме, со оглед на неговиот учинок во Јунајтед. Десен бек не доби, а сите знаеме колку му требаше, плус лев бек исто така.

Кога ќе видиш, Мурињо имаше просечна прва сезона, во која сепак освои два купа (Лига Куп и Лига Европа), втора сезона во која, освен мизерниот пораз во ЛШ од Севиља, го извади максимумот од тимот. И мизерна трета сезона, во која, како што кажав влезе во војна со сите и практично "си го потпиша" отказот.
Почна беспотребно да се бутка и да провоцира откако доби нов договор, од тој Јануари/Февруари почнуваат проблемите, ама баш проблеми зашто се курчеше на се живо и диво.Умочана Севиља да и се браниш на ОТ и во гости мене ми е тешка брука, апсолутно не беа ништо подобри.Па уште на Фелаини топки му местат.Цел фудбал беше рогни ја кон Фелаини и Лукаку, може ќе брцнат нешто.
После си продужи со срамната изјава, рчките со Марсијал и Погба и лека полека си го ископа гробот, причината веројанто е таа зошто не го поддржаа.А сезоната отпосле можеше да си ја изгура смирено, ама он сечеше вени и ширеше негатива.Да фалеше штопер, ама немаше потреба онака да се понаша.

У суштина по потпишувањето на договорот, почна многу педерски и подло да игра на сите полиња, дури и сомнително ти паѓа.


 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Перишич од тоа лето е во надолна линија, тогаш искрено мене ми се бендиса и сакав да дојде, ама не по сметка на губење на Марсијал.Мурињо си доби освен Перишич генерално се и тоа без многу приговарање.Го имаше Марсијал со 11 гола и 10 асистенции за 4 месеци (што за 21 годишник) беше предобар износ, го бенчна и го шлапна Алексис Санчез на лево крило кој исто така му го донесоа без приговор, а типот беше ко аутистичен.Башка ги имаше Микитарјан (кој беше доста солиден кај нас) и Лингард за десно.Вториов играше доста солидно тогаш.
Квалитетен стратег е Жозе - ужасен тренер и менаџер, ама имал поддршка и тоа добра.Фала му за титулите и што ја изложи неспособната управа во првиот момент кога виде дека ќе го јаде иако му задоволувале желби.

Оле си го доби плејмејкерот зошто се очекуваше Погба да си оди, дефанзивецот зошто претходно ја имавме најлошата одбрана во историјата на клубот во ПЛ.Од паразитите никако да се отарасат.Камо среќа Оле да беше поддржан како Мурињо, сезонава кога требаше исчекор да направиме, му истурија кофа со гомна.
Автоматски споено мислење:



Од Марсијал ќе извадиш кеш и ќар, усташов го нудат веќе 2 години ко селска ку*ва и никако да го откачат.
На тренер што ви освои Трофеј,прв после ферги. Тренер што е докажан победник не му донесовте играчи за повеќе.

Повеќето работи што ги сакаше не ги доби таа сезона кога требаше да целите на ПЛ и ЛШ.
Лингард бил солиден. Друже, те молам. Ама те молам немој.

Перишич таа година беше ѕвер. Вилиан секогаш бил добар играч. Перо може после тоа идел во надолна форма но ние праиме муабет пред тоа. А и во колку лоша форма и да бил и е сега во Баерн видовме дека има квалитет.
Мегваер Ван Бисака, Телеш позади.
Дони, Бруно во средниот ред.
Па и не е мала надградба.


За одбраната, другар под Оле, со сите купени играчи имате помалце дадени а повеќе примени голови него со Мурџо дур бевте. Провери си статистика, ако сакаш и ја ќе најдам ќе постирам.

Исто за постот погоре

За Погба и Марсијал не беше во право?
Уствари за што не бил Мурџо у право?
Во каква состојба ги зема кокошките, за титула се бори сега. Грешката беше што управата не застана позади него и дозволи играчите да си бираат тренер. Не може играчот са му биде шеф на тренерот, а очигледно во повеќето клубови е така.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Брат, тимот и управата ви се толку раштракани, што мора да се влезе у војна со нив. Затоа беше у право да се расправа, колку и да го правите болесник.
Од сегашна гледна точка, за Погба бил дефинитивно во право. Не знам дали го нарекол канцер или не во соблекувална пред сите, ама циганчето се испостави дека стварно е канцер. За со управата не знаеме точно што и како се случувало во позадина, но пишав и погоре дека мораа да го поддржат после втората сезона, а тие не го поддржаа. Плус сите знеме дека Јунајтед има ретардирана управа, на која спортскиот успех и во втор план. Така да, многу веројатно и да имал основа да влезе во војна со нив.

Но тој почна да тера инат буквално си сите околу него и на некој начин влезе во војна со самиот клуб. Неможеш ти после мизерен пораз од Севиља да излезеш на прес и да кажеш "Ништо ново за овој клуб. Јас со Порто ги имам тепано." Или да те истресе Тотенхем 3-0 на Олд Трафорд и на пресот да кажеш "3-0 а? А знаете ли што друго значи 3ката? Три титули што јас ги имам освоено тука во Англија. Јас 3 титули во ПЛ, сите други 19 менаџери заедно 2." Океј и каква врска има ова со мртвиот перформанс на твојот тим на таа утакмица?

Плус пошто знаеја да му јадат гомна на Скај, БТ Спортс и сличните овие нашиве екс ѕвезди што работат сега како пандитс како и практични цела фудбалска јавност дека Јунајтед треба да игра брз и отворен фудбал и дека Фелаини неможе да биде главен играч на тим што сака да освои ПЛ, не мислам, туку милион посто сум сигурен дека намерно не сакаше да отстапи од стилот на игра чисто само да докаже дека може по негово. Сакам да кажам, попрво ќе изгубеше со неговиот стил на игра, него да го смени и да победи. Односно, не му беше битно да победи, туку да победи по негово за да може после да им се моча у фаца на сите околу него.

Е ради последниве два пасуси неможев да го смислам повеќе во клубот. Пошто се стави тој пред сите, а така не бива. Иначе општо уште си го поштувам како лик во фудбалот и баш би сакал да закачи некое трофејче со кокошките.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Почна Мурињо пак да победува со негова препознатлива тактика и ете може ќе има резултати со Тотенхем па ќе испадне дека стварно му одговараат клубови кои не се апла великани. Само нема да се преправам дека ми е по ќеф тоа. For God's sake се надевам нема случајно да земе ПЛ со Тотенхем па пак да се популаризира тој полумртов фудбал. Посебно кога последните три титули во ПЛ (оваа на Ливерпул и двете претходни на Сити) беа освоени со атрактивен напаѓачки фудбал.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Почна Мурињо пак да победува со негова препознатлива тактика и ете може ќе има резултати со Тотенхем па ќе испадне дека стварно му одговараат клубови кои не се апла великани. Само нема да се преправам дека ми е по ќеф тоа. For God's sake се надевам нема случајно да земе ПЛ со Тотенхем па пак да се популаризира тој полумртов фудбал. Посебно кога последните три титули во ПЛ (оваа на Ливерпул и двете претходни на Сити) беа освоени со атрактивен напаѓачки фудбал.
Јас сум фан на Тотенхем и искрено скептичен сум дека може да освои титула, мада како Ливерпул заредија со повредите и сити прејде во све је постало пепео и дим муд, ке биде интересно.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
Почна Мурињо пак да победува со негова препознатлива тактика и ете може ќе има резултати со Тотенхем па ќе испадне дека стварно му одговараат клубови кои не се апла великани. Само нема да се преправам дека ми е по ќеф тоа. For God's sake се надевам нема случајно да земе ПЛ со Тотенхем па пак да се популаризира тој полумртов фудбал. Посебно кога последните три титули во ПЛ (оваа на Ливерпул и двете претходни на Сити) беа освоени со атрактивен напаѓачки фудбал.
Нема врска тоа со клубовите, него има резултати во клубови каде нема апла супер ѕвезди и каде играчите гинат за него и плус има добра конекција со спортски директор/претседател. Еве примети во сите тимови каде му се мешаат у работата имало проблеми, за дел е виновен и самиот пошо е терсене карактер. Глеј денес како играше Тотенхем, сите 11 играчи дадоа 110% од своите можности, секој точно знаеше што игра и тактиката беше спроведена во целост. Јебига, не може против Сити самба да играат, мора да се прилагодат на противникот. Според мене свесно беше Бергвајн пред Лукас или Бејл, знае Мурџо дека Вокер лета напред и тука ја чекаше шансата од контри, пошо е брз циганов. Нема везе не падна гол ради Вокер али чисто ти кажувам дел од тактиката. Хојберг цело време беше до Де Брујне и не му даде да диши. Тоби перверзија од утакмица, штета што се сјеба на крај и се надевам не е сериозно. Регуилон исто топ партија, добро го затвори Марез.

Ќе видиме сега со Челзи на гости како ќе биде, ако победат и тука дефинитивно се меѓу главните фаворити за титула, веќе ќе имаат две тешки гостувања добиено, плус добра серија и голем ветер во грб.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Почна Мурињо пак да победува со негова препознатлива тактика и ете може ќе има резултати со Тотенхем па ќе испадне дека стварно му одговараат клубови кои не се апла великани. Само нема да се преправам дека ми е по ќеф тоа. For God's sake се надевам нема случајно да земе ПЛ со Тотенхем па пак да се популаризира тој полумртов фудбал. Посебно кога последните три титули во ПЛ (оваа на Ливерпул и двете претходни на Сити) беа освоени со атрактивен напаѓачки фудбал.
Брат интересно е како сите викате "полумртов" фудбал, "анти"фудбал итн.
А само Челзи има повеќе дадени голови од нив сезонава, 1 гол повеќе. Успат и најдобра гол разлика имаат моментално ако не се лажам. Кејн и Сон заедно имаат 16 дадени гола на 9 утакмици. Уопште не игра лош фудбал мурџо, доста стабилно делуваат кокошките од голман до шпиц. Кејн има 7 гола и 9 асистенции на 9 натпревари.
Убедливо "најефикасна" екипа се во Премиер Лигата. :)
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
На тренер што ви освои Трофеј,прв после ферги. Тренер што е докажан победник не му донесовте играчи за повеќе.

Повеќето работи што ги сакаше не ги доби таа сезона кога требаше да целите на ПЛ и ЛШ.
Лингард бил солиден. Друже, те молам. Ама те молам немој.

Перишич таа година беше ѕвер. Вилиан секогаш бил добар играч. Перо може после тоа идел во надолна форма но ние праиме муабет пред тоа. А и во колку лоша форма и да бил и е сега во Баерн видовме дека има квалитет.
Мегваер Ван Бисака, Телеш позади.
Дони, Бруно во средниот ред.
Па и не е мала надградба.


За одбраната, другар под Оле, со сите купени играчи имате помалце дадени а повеќе примени голови него со Мурџо дур бевте. Провери си статистика, ако сакаш и ја ќе најдам ќе постирам.

Исто за постот погоре

За Погба и Марсијал не беше во право?
Уствари за што не бил Мурџо у право?
Во каква состојба ги зема кокошките, за титула се бори сега. Грешката беше што управата не застана позади него и дозволи играчите да си бираат тренер. Не може играчот са му биде шеф на тренерот, а очигледно во повеќето клубови е така.
Не е прв тренер што освоил трофеј после Ферги, двајцата негови претходници освоија трофеи, но му го оспорувам освоеното да не ме сфатиш погрешно.Не можеш да речеш дека очекувањата од Мурињо беа Европа Лига, Капитал 1 Куп и Комјунити Шилд.Срамота е да се наведат овие титули покрај Мур, му се руши реномето.

Типот е поддржан, но очигледно не знаеше што точно сака.Дополнително што изиритира многу ликови во клубот е што некои замисли за иднина ги помножи со нула и дополнително желбите му беа за краткорочен период.Првите две години беше 100% поддржан и не може да биде оспорено тоа, 3тата сезона да не му донесоа желби, ама одбројани му беа деновите.

Го сакаше 29 годишен Матич, го доби.Суво злато играч, ама стар.Го сакаше 35 годишен Ибра, го доби на една сезона. Сакаше да го земе 30 годишен Вилијан кој бележеше неконстантни и млитави партии повеќе сезони, за играч кој беше во голем раст и развој.Летото пред да го избркаат, трансфер цели беа 29 годишен Тоби Алдервилд(супер играч, ама невозможно беше да се земе, Џером Боатенг (стаклен 31 година ако не се лажам), 32 годишен Диего Годин (овој дури и корпа му удри).За Мегваер тогаш нејкел да дадат 60м да дадат, one season wonder можеби бил.Сигурен сум дека имаше уште некои глупи транфер цели, кои со причина му ги одјебаа.
Нели гледаш некој фаличен патерн тука? Типот не мислеше за иднината, туку само за својот гз.3 години помина во клубот, сите 3 години ги пројде во хотел.Уште еден показател дека нешто не е во ред.


Да не ме сфатиш погрешно, ама на тим кој старее желбата на Мурињо беше да донесе исто толку ако не и постари играчи.Место да бара млади и да го скоцка тимот со нова генерација во комбинација со искуство, овој Годин и Боатенг ги бара :toe: .А тимот од после Ферги цело време треба да се среди, само Оле за првпат има добра замисла и избор на профили, само нема целосна поддршка.Нели е огромна разлика од 29 годишен Иван Перишич, 30 годишен Вилијан, до 20 годишен Санчо, 25годишен Грилиш плус овие новиве 2ца од по 18 години што ги зедовме?

За Марсијал апсолутно ич не бил во право, за Погба делумно, но не му ги оправдува провокациите зошто реално Мурињо прв почна, после продолжи со јавно понижување, за на крај да заврши со мобинг.Не го бранам циганот, ама Мурињо сериозно ја претера.Да не вадам слики од предсезонската тура од таа година и коментарите негови.Апсолутен канцер беше, во секоја смисла на зборот.


Зошто сакаш да се бавиш со статистика, ќе ти препорачам да ги видиш бројките на Де Геа од таа година, колку од шутевите според квалитетот се очекувало да бидат голови, а колку всушност влегле во гол.Нека ти текне на утакмицана со Арснел на Емирати кога го израмни рекордот за голмански одбрани (14 одбрани, чиниш ракометарски голман).Таа сезона е монструозно добра на Де Геа, најдобра во неговата кариера.

Дополнително, транзитивната сезона меѓу Оле/Мурињо, значи со скроз ист тим, Оле имаше подобри бројки во одбраната, а богами и во офанзивата.И тоа пробуричкај си.Дека лани не давале голови и те како знам, ама да те потсетам дека Џеси Лингард и Переира беа стартери и креативци(Погба беше повреден), па сега рачунај која брука бевме.Отпосле дојде Бруно и се сменија работите.Штета Лукаку сакаше да си оди, иначе многу добро би ни легнал сега ...
Автоматски споено мислење:

Не би сакал да го нарушувам тотенхем хајп вагонот, ама со оглед дека Мурињо не преферира многу да ротира играчи, поготово клучни играчи, со оглед на распоредот + играњето у ЛЕ , очекувам да му прегорат играчите и да се повредат.Кејн е познат по тоа дека не можеш да се ослониш цела сезона на него, а друг шпиц асален немаат.
Али како што рече @Stefan-kobe му се погодени коцките 200% во клубот, нема ѕвезди (кејн и сон не се тој профил, работници се) а има одлична соработка со директорот и сите си се на иста страна и логично гинат на терен.У секој случај океј работа работи кај кокошките.
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Брат интересно е како сите викате "полумртов" фудбал, "анти"фудбал итн.
А само Челзи има повеќе дадени голови од нив сезонава, 1 гол повеќе. Успат и најдобра гол разлика имаат моментално ако не се лажам. Кејн и Сон заедно имаат 16 дадени гола на 9 утакмици. Уопште не игра лош фудбал мурџо, доста стабилно делуваат кокошките од голман до шпиц. Кејн има 7 гола и 9 асистенции на 9 натпревари.
Убедливо "најефикасна" екипа се во Премиер Лигата. :)
11 од головите во ПЛ оваа сезона им се само на два меча - 5 со Саутемптон и 6 со Јунајтед. Со Сотон не сум ја гледал ама со Јунајтед тоа беше посебен случај каде играа скоро цел меч со играч повеќе и начекаа село без кучиња. Јас не ги гледам постојано ама од тоа што до сега сум гледал не паметам некогаш да играле нешто посебно атрактивно. Класична Мурињо тактика. Дури против Њукасл тоа им се врати по нос, кога не постигнаа втор гол да си ја гарантираат победата.

Да, знае да постави стратегија која ќе даде резултати, макар тоа било некогаш и со канцер игра. Кога ќе одигра така против тим како Сити тоа обично е за фалење пошто ретко како на друг начин би победил таков противник. Ама кога со ваков фудбал се освојуваат титули мене лично ми иде на нерви. Затоа се надевам дека нема да биде така со Тотенхем. А во ваква луда сезона со пандемија и купишта повреди кај сите екипи се е можно.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
Нели гледаш некој фаличен патерн тука? Типот не мислеше за иднината, туку само за својот гз.3 години помина во клубот, сите 3 години ги пројде во хотел.Уште еден показател дека нешто не е во ред.
Брат, мора сите ние овде да разбереме дека не е ова менаџер па ај ќе наредиме све 20 годишњаци и терај магарето. Гледам и кај нас во фк се бунат Конте што земал неколку постари играчи, епа ај ако не со младинци да играме на 3 фронта... Мурињо во тимот имаше млади сили, сакаше само да го дополни со неколку веќе докажани и искусни играчи и некои кои се уште беа на врвот (Тоби као пример). Не гледам што беше толкав проблем да му се донесат Вилијан или Перишиќ, ок не се Нејмар и Мбапе ама беа идеални за неговите потреби во тој момент. Во Интер Пандев му го донесоа на полусезона па видовме како се заврши таа приказна на крајот, така да имињата или годините не играат преголема улога. Ете во Манчестер сега играат генерално помлади играчи и освен Рашфорд кажи ми кој покажува знаци дека може да биде лидер во иднина или кој од помладите играчи го носи тимот на грб? Лингард не е ни во тим, Марсијал секоја втора утакмица има добиено, Мектоминај е ок ама он не може да биде лидер, он може да биде само дел од добар или лош тим, сеедно, Шо поздрав, Погба поздрав, Баји поздрав, Линделоф зз... Значи се ова се играчи што пред 2-3 години беа апла млади, некои и во младинци спаѓаа и затоа намерно ги спомнав иако некои веќе се искусни и оформени играчи, т.е. повеќето се.

Не велам дека Мурињо не погреши во УТД, имаше и он испади како растревожен тинејџер, ама работата се еба кога се решија од управа сами да си носат нивни играчи, плус дел од играчите почнаа со бојкот на чело со господинот Погба и тоа беше тоа. Од сегашна гледна точка гледаме кој бил во право така да излишно е да се плука по Мурињо кога проблемот е во други луѓе.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Брат, мора сите ние овде да разбереме дека не е ова менаџер па ај ќе наредиме све 20 годишњаци и терај магарето. Гледам и кај нас во фк се бунат Конте што земал неколку постари играчи, епа ај ако не со младинци да играме на 3 фронта... Мурињо во тимот имаше млади сили, сакаше само да го дополни со неколку веќе докажани и искусни играчи и некои кои се уште беа на врвот (Тоби као пример). Не гледам што беше толкав проблем да му се донесат Вилијан или Перишиќ, ок не се Нејмар и Мбапе ама беа идеални за неговите потреби во тој момент. Во Интер Пандев му го донесоа на полусезона па видовме како се заврши таа приказна на крајот, така да имињата или годините не играат преголема улога. Ете во Манчестер сега играат генерално помлади играчи и освен Рашфорд кажи ми кој покажува знаци дека може да биде лидер во иднина или кој од помладите играчи го носи тимот на грб? Лингард не е ни во тим, Марсијал секоја втора утакмица има добиено, Мектоминај е ок ама он не може да биде лидер, он може да биде само дел од добар или лош тим, сеедно, Шо поздрав, Погба поздрав, Баји поздрав, Линделоф зз... Значи се ова се играчи што пред 2-3 години беа апла млади, некои и во младинци спаѓаа и затоа намерно ги спомнав иако некои веќе се искусни и оформени играчи, т.е. повеќето се.

Не велам дека Мурињо не погреши во УТД, имаше и он испади како растревожен тинејџер, ама работата се еба кога се решија од управа сами да си носат нивни играчи, плус дел од играчите почнаа со бојкот на чело со господинот Погба и тоа беше тоа. Од сегашна гледна точка гледаме кој бил во право така да излишно е да се плука по Мурињо кога проблемот е во други луѓе.
Костурот на тој тим беше стар, бекови беа 32 годишен Јанг( пак кине човеков) и 34 годишен Валенсија.Штоперите беа боранија тешка.Матич исто не беше млад, Санчез 30че.Погба и Лукаку беа зрели, Фелаини исто 31 имаше, Ерера 30, Дармијан и Лингард исто зрели.Овие беа поредовни, спорадично и ретко се уфрлаа Марсијал и Рашфорд, не играа толку многу.Шо немаше заиграно повеќе од 2 утакмици во ред, после Мурињо го фати некоја чудна константност на играње без да се повредува.
И додај на овие уште 2-3ца старци, на ништо не личи.


Али да, не е црна бела работата си имаат и двете страни кривица, се докажува дека не бил само Мурињо проблемот, еве на Оле исто му изиграваат лудило, иако има топ транфер цели одбрано, кои се достижни ама не му ги носат.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.227
Поени од реакции
6.707
Ако Мурџо трефне со кокошките, ќе докаже дека е менаџер за тимови во создавање! Штом ја освои првата титула, чекај бељи! За етаблирани тимови, не го бива!
Не ми беше у тој контекст постот. Постот ми е за кајгана днопертизата(како и за многу други теми нели), кај шо Мурињо е прогласен за умрено од 2015 наваму :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom