Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.128
Поени од реакции
57.564
Каква фрактура ќе беше ова. Ми изгледа дека сепак не помина толку лошо Вокер-Петерс.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.864
Поени од реакции
1.301
ete gledate kolku se pokvareni i igraat prljavo...
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Мислам дека не го стапна намерно. Првиот обид за фаул беше намерен, вториот мислам дека не беше. Но изгледаше многу грдо и си го заслужи картонот.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Што глумите дека ви се некои големи ривали? Утре заедно со Ливерпул на ручек ќе одат.

Ги направите Евертон како да се копачка екипа од рангот на Стоук, Барнли, а реално далеку од тоа се. Вакви натпревари каде што ментално се губиш ги имала секоја екипа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Што убаво ја личи табелава во моментов

Топ 6

Евертон, Ливерпул, Вила, Лидс, Саутемптон, Кристал Палас

Тамам ко за Европска лига најјаките :D
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Ајде баш ако најдеш стави видео, јас не можам да најдам, без заебанција зборам :) Од сликава може да видам дека Мегваер се придвижува кон нафрлена топка а Џејмс уште го држи, така што не знам што е навремено тука. Искрено не ми текнува на ситуацијата, тапа ми беше стримот вчера.

На Смолинг најмалце 3 пенали памтам да му се досудени за вакво држење, последниот против Њукасл, еве од фан клуб Јунајтед 100% ја паметат ситуацијата.



Па и не беше баш најчиста ситуацијата.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Што глумите дека ви се некои големи ривали? Утре заедно со Ливерпул на ручек ќе одат.
Па не ривали, ривачишта се кога ќе ги споредип со лондонските екипи кои ај што не се ни нешто ултра трофејни (Арсенал на страна со 13ка у лига), него и си шалтаат играчи од тим у тим секој втор преоден рок.

Ривалството меѓу клубовите од Манчестер и Ливерпул и меѓусебно е дефиниција за ова обидов од ривалство во Лондон.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260

Па и не беше баш најчиста ситуацијата.
Супер што го постираше. Евидентен пенал, ете. Сега појасно ми е. Не дека и овој не ги користеше рацете излегувајќи од гужвата. И не дека вакви ситуации само на овој меч имаше 10 на број.
Идентични како онаа со Азпиликуета и Мегваер, дефинитивно.
Се извинувам на внесувањето немир. Регуларно, таман.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.489
Поени од реакции
5.512
Па не ривали, ривачишта се кога ќе ги споредип со лондонските екипи кои ај што не се ни нешто ултра трофејни (Арсенал на страна со 13ка у лига), него и си шалтаат играчи од тим у тим секој втор преоден рок.

Ривалството меѓу клубовите од Манчестер и Ливерпул и меѓусебно е дефиниција за ова обидов од ривалство во Лондон.
Сакаш да кажеш дека Јунајтед - Ливерпул е поголемо ривалство од лондонскиве?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Сакаш да кажеш дека Јунајтед - Ливерпул е поголемо ривалство од лондонскиве?
Сакам.

Би сакал, доколку не се согласуваш, да ми објасниш по кој критериум ривалството помеѓу Тотенхем и Арсенал (веројатно второ најголемо лондонско по она на Милвол и Вест Хем) е поголемо од она на северњациве?
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Па не ривали, ривачишта се кога ќе ги споредип со лондонските екипи кои ај што не се ни нешто ултра трофејни (Арсенал на страна со 13ка у лига), него и си шалтаат играчи од тим у тим секој втор преоден рок.

Ривалството меѓу клубовите од Манчестер и Ливерпул и меѓусебно е дефиниција за ова обидов од ривалство во Лондон.
Па баш дека сте град со највеќе трофеи треба да има омраза меѓу вас и Еверон, а ја такво нешто не сум видел. Заедно на утакмици идете што би се рекло.

Ривалстово на Арсенал и Тотенхем е СуперКласико во споредба со вашево. И покрај тоа што Арсенал историски е многу поголема екипа, ривалството увек остојало, се мразат од душата овие две екипи.
Милвол и Вест Хем се исто големи ривали иако не играат веќе подолго време меѓусебе.

Ливерпул- Јунајтед, Јунајтед - Лидс, Арсенал - Тотенхем, Њукасл - Сандерленд, Милвол - Вест Хем тие се историски најголемите ривалства во Англија.
Другово како Челзи - Арсенал, Јунајтед - Сити нема врска.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom