Охрид

Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.766
Тој со звучникот е Коне Армани,од културно-историска вредност е за градот!:D
Ќерим уште ко беше мал си го викав Кире......и ден денес му викам ....хаха...не се лутит.
.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.975
Јас си го викам правилно - Че-рим
Абе овој поише ке да е циган а? Јас на кеј седев,натнал капуљачата и со звучникот баеги ме вознемири,брзо укопчав што е работата.Претходно барав да видам позади него кои доаѓаат,мислев го пратиле напред за беља да направи :pos:
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Абе овој поише ке да е циган а? Јас на кеј седев,натнал капуљачата и со звучникот баеги ме вознемири,брзо укопчав што е работата.Претходно барав да видам позади него кои доаѓаат,мислев го пратиле напред за беља да направи :pos:
Исто и јас си помислив. Викам ова е провокација, а бев на линија со Ајриш паб, хотел Тино на кеј и го гледам. Застанав и пратев ситуација наоколу.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Јас пак за Абас Емин, секој со својата мака :icon_mrgr:

8 месеци во изградба, реконструкција, секој 3 дена без вода, во кал и прашина, а од синоќа и со фонтана заради пукната цевка.
Значи да му кажуваш на некој од Кина или Германица, дека вршиме реконструкција на 1 улица цели 8 месеци и дека сеуште не е завршена, ќе мислат дека Охрид го поврзуваме со Токио со подводна железница.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.975
Јас пак за Абас Емин, секој со својата мака :icon_mrgr:

8 месеци во изградба, реконструкција, секој 3 дена без вода, во кал и прашина, а од синоќа и со фонтана заради пукната цевка.
Значи да му кажуваш на некој од Кина или Германица, дека вршиме реконструкција на 1 улица цели 8 месеци и дека сеуште не е завршена, ќе мислат дека Охрид го поврзуваме со Токио со подводна железница.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.920
Поени од реакции
12.411
До толку не остана саглам чоек во градов шо Пендик стигна политичко интервју да прајт.


 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Јас пак за Абас Емин, секој со својата мака :icon_mrgr:

8 месеци во изградба, реконструкција, секој 3 дена без вода, во кал и прашина, а од синоќа и со фонтана заради пукната цевка.
Значи да му кажуваш на некој од Кина или Германица, дека вршиме реконструкција на 1 улица цели 8 месеци и дека сеуште не е завршена, ќе мислат дека Охрид го поврзуваме со Токио со подводна железница.
Барем едно известување да пуштеа ќе речев имат некој таму од водовод шо и да е од партија, барем седнал да искуцат текст на тастатура. На брачед ми му прегоре бојлерот пред некој ден ко немаше вода.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.766
До толку не остана саглам чоек во градов шо Пендик стигна политичко интервју да прајт.


Прво велит земам 14500 плата а на крајот велит одел во странство работел.....
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Сега го гледав трејлерот за Субрата Рој на Нетфликс и ебеш му матер ми текна дека тогаш се најавуваа секакви проекти од негова страна.



Градоналникот на Охрид Никола Бакраески очекува проектот за изградба на хотелско туристичкиот комплекс во Љубаништа да бида готов до 2020 година, објавува А1он.



Ohr.jpg
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.975
Јас си помислив од прво оној Џепар од Арена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom