PlayStation 4

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Има ли нешто покомплицирано од ова сонито? Се знаеше порано, дискета у нинтендо и шибај.

Нејсе, брат ми земал пс4, па сеа имам неколку нубски прашања:
1) Како да купам игра? Дали може со мк картичка или има некои финти?
2) Зашто би купил ЦД место од PS store?
3) Игра купена на пс сторе може да се игра неограничено? Еднаш купена потребно е да е врзан пс со нет? Пс+ како што прочитав не е потребен.
1 не можеш со наша картица, креирај налог ус или ук, купи од амазон cdkeys ако сакаш да купуваш игри.
3.колку ти душа сака играј си
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
Има ли нешто покомплицирано од ова сонито? Се знаеше порано, дискета у нинтендо и шибај.

Нејсе, брат ми земал пс4, па сеа имам неколку нубски прашања:
1) Како да купам игра? Дали може со мк картичка или има некои финти?
2) Зашто би купил ЦД место од PS store?
3) Игра купена на пс сторе може да се игра неограничено? Еднаш купена потребно е да е врзан пс со нет? Пс+ како што прочитав не е потребен.
На кој фирмвер е конзолата?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
1 не можеш со наша картица, креирај налог ус или ук, купи од амазон cdkeys ако сакаш да купуваш игри.
3.колку ти душа сака играј си
Акаунтот е на УС, мислиш на овие gift cards од амазон?
На кој фирмвер е конзолата?
Да провери брат ми ќе пишам.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Акаунтот е на УС, мислиш на овие gift cards од амазон?

Да провери брат ми ќе пишам.
Јас од овој линк зимам. Ти стига код на мејл, го ставаш во акаунтот и ги имаш парите за да си купуваш што сакаш.
Предноста на физичка копија е што можеш да ја препродадеш играта откако ќе ја изиграш, доколку сакаш така да заштедиш.
Во онлајн продавницата имаш попусти нон стоп.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Zarem e do tolku komplicirano kupuvanje so nasa kartica... Pu sramota...
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Zarem e do tolku komplicirano kupuvanje so nasa kartica... Pu sramota...
Не е само картицата, ако го поддржуваат нашиот пазар, треба 100% да го поддржат како во Хрватска и Бугарија што е, затоа е проблем бидејќи тоа значи цени во МКД, превод на игрите на МК, превод на УИто на МК и официјален ПС сторе сапорт во смисла на исти цени кога има попусти и слично, Дејс оф плеј на пример, а тоа не одговара на никој а најмалку на Сони Галерија.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Не е само картицата, ако го поддржуваат нашиот пазар, треба 100% да го поддржат како во Хрватска и Бугарија што е, затоа е проблем бидејќи тоа значи цени во МКД, превод на игрите на МК, превод на УИто на МК и официјален ПС сторе сапорт во смисла на исти цени кога има попусти и слично, Дејс оф плеј на пример, а тоа не одговара на никој а најмалку на Сони Галерија.
Tie naredbi idat direktni od Sony, cenite sekako ne se menuvaat, nie sme EU market, nepravilno e, ama nema poinaku.
Inaku ako mislis na sony galerija prodavnicana, niv posledni nekoj ke gi prasa, oni ne se ni oficijalen zastapuvac na ps, tuku se samo uvezuvachi.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Ако го направите акаунтот словенечки можи и преку пејпал.
Јас така директ од стор купувам
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Ако го направите акаунтот словенечки можи и преку пејпал.
Јас така директ од стор купувам
Како е со попусти на словенечки акаунт? Има редовно?
Гледам пример Фифа20 на US е 12 долари, на словенечки 15 евра
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Акаунтот е на УС, мислиш на овие gift cards од амазон?

Да провери брат ми ќе пишам.
Напрајте акаунт во Орегон, или некоја слична држава каде нема даноци.
Потоа направи амерички Paypal со истата адреса - така можеш да поврзеш наша картичка.
Потоа треба Paypal-от да го поврзеш со PS Account-от и нема да имаш потреба од купување gift cards. Затоа што си по фудбалот, во моментов PES2020 ти е 7,50$.
А ако си на постар Firmware мислам дека и може да се чипува и да се игра пиратерија.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Напрајте акаунт во Орегон, или некоја слична држава каде нема даноци.
Потоа направи амерички Paypal со истата адреса - така можеш да поврзеш наша картичка.
Потоа треба Paypal-от да го поврзеш со PS Account-от и нема да имаш потреба од купување gift cards. Затоа што си по фудбалот, во моментов PES2020 ти е 7,50$.
А ако си на постар Firmware мислам дека и може да се чипува и да се игра пиратерија.
На крај успеав со ова, на амазон не сакаше ваљда зашто нема количина од гифт кардс.
Се помачив и со американскиот пејпал, ама бидна.
Некои други игри лајт овен краш, пес, фифа, теккен за да плешаме со брат ми?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
На крај успеав со ова, на амазон не сакаше ваљда зашто нема количина од гифт кардс.
Се помачив и со американскиот пејпал, ама бидна.
Некои други игри лајт овен краш, пес, фифа, теккен за да плешаме со брат ми?
Земи го ова, секој месец добиваш барем 2 гратис игри + можеш да играш Online - до игрите пристап ќе имаш се додека користиш PS Plus.
Доларот сега е доста паднат и ова му доаѓа некаде 1.600 мкд, живо џабе.
До денес со PS Plus имаш бесплатна NBA 2K20, Tomb Raider, а понекогаш имаш и дополнителен попуст на игри.

Со ова ги имаш скоро сите игри на EA Sports на годишно ниво - моментално ги има и Fifa 20/NFL 20, FIFA-та најнова секогаш е достапна после 7-8 месеци, но и ова се исплати.
Еве ти и листа на игри кои се достапни со оваа опција

И многу битно, ако купуваш PS Plus или EA Access, исклучи ја автоматската опција за продолжување на претплатата, оти PS Plus преку Playstation е скоро дупло поскап.

Од страниве кај што ти предлагам да купиш ти пуштаат код и на истиот му правиш Redeem преку PS Store.
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Земи го ова, секој месец добиваш барем 2 гратис игри + можеш да играш Online - до игрите пристап ќе имаш се додека користиш PS Plus.
Доларот сега е доста паднат и ова му доаѓа некаде 1.600 мкд, живо џабе.
До денес со PS Plus имаш бесплатна NBA 2K20, Tomb Raider, а понекогаш имаш и дополнителен попуст на игри.

Со ова ги имаш скоро сите игри на EA Sports на годишно ниво - моментално ги има и Fifa 20/NFL 20, FIFA-та најнова секогаш е достапна после 7-8 месеци, но и ова се исплати.
Еве ти и листа на игри кои се достапни со оваа опција

И многу битно, ако купуваш PS Plus или EA Access, исклучи ја автоматската опција за продолжување на претплатата, оти PS Plus преку Playstation е скоро дупло поскап.

Од страниве кај што ти предлагам да купиш ти пуштаат код и на истиот му правиш Redeem преку PS Store.
Веќе ги земавме краш, пес, теккен.
Со ова имаш пристап до сите игри + ти даваат 2 игри месечно да симнеш за да играш кога ќе ти заврши мембершип?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Веќе ги земавме краш, пес, теккен.
Со ова имаш пристап до сите игри + ти даваат 2 игри месечно да симнеш за да играш кога ќе ти заврши мембершип?
Тоа ти е за онлине игрње + 2 игри гратис месечно, кога ке ти истече претплата игрите не можеш повеке да ги играш
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Како е со попусти на словенечки акаунт? Има редовно?
Гледам пример Фифа20 на US е 12 долари, на словенечки 15 евра
Освен пес и пс плус немам ништо друго купено, со пс плус имам бесплатни игри секој месец и така терам сега за сега
 

Kajgana Shop

На врв Bottom