PlayStation 4

Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Успеав да направам амерички Paypal, проблемот е што бара дополнително дебитна (кредитна) картичка. Други работи можам директно од store-от да купувам.
Da, za americki bara kartica iako imas paypal, ne evropski e dovolno samo paypal
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.945
Зедов една година PS plus сега ги симнувам ама многу бавно игрите што се од минатиот месец, прашањето ми е ке можам да ги играм се додека имам ps plus или?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Зедов една година PS plus сега ги симнувам ама многу бавно игрите што се од минатиот месец, прашањето ми е ке можам да ги играм се додека имам ps plus или?
Да, одкога ќе ти заврши PS+ ќе ги имаш во library и ќе можеш да ги играш пак следниот пат кога ќе се претплатиш повторно.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
А кога сме кај EA Access, користи некој тука? Ме интересира како да купам без да внесам картичка?! :(

јас вака купив па го вметнав после, игрите не можеш дирекно, мораш донлоад да им праиш
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ve molam nekoj nakratko da mi objasni kako da aktiviram 2 nedeli free trial na PS plus. Za delot kaj Payment Method me interesira, ako stavam mk kartica dali ke se aktivira? Imam UK profil.
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Dali nekoj kupil igra za ps4 od pazar3? Gledam prodavaat poveke igri od isti akaunt a cenite im se okolu 1500 2000 denari od igra. Me interesira dali nekoj zemal i kako e zadovolen?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Imate li problem pri instaliranje igri navecer? Izglea serverite nesto preoptereteni im se navecer. Preku den simnuva 40gb za pomalku od pola saat, navecer e katastrofa 45gb update, pokazuva 4 saati. Download speed mi e okolu 110mbps taka da ne e do internetot.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.945
Едно прашање, сакам да земам надворешен хард диск за плејстејшнот, ке можам ли на него да снимам игри или да ги префрлувам веке постоечките, не ми се бришат некој игри.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Едно прашање, сакам да земам надворешен хард диск за плејстејшнот, ке можам ли на него да снимам игри или да ги префрлувам веке постоечките, не ми се бришат некој игри.
Ke mozes i da prefrlas i da simnuvas direktno na nego
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Едно прашање, сакам да земам надворешен хард диск за плејстејшнот, ке можам ли на него да снимам игри или да ги префрлувам веке постоечките, не ми се бришат некој игри.
Ќе можеш. Settings -> Storage -> System Storage -> Applications -> Options -> Move to extended Storage.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.345
Некој со ФИФА 20 и ПС+ заинтересиран за играње? Со @Клипче играме онлајн френдлис, ама интересно би било повеќе да сме, може и мини турнирчиња да си правиме :D

*Не прифаќаме јаки играчи кои нема да ни дадат да чепнеме топка.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Некој со ФИФА 20 и ПС+ заинтересиран за играње? Со @Клипче играме онлајн френдлис, ама интересно би било повеќе да сме, може и мини турнирчиња да си правиме :D

*Не прифаќаме јаки играчи кои нема да ни дадат да чепнеме топка.
Jas igram, fut ili obicni timovi igrate
Автоматски споено мислење:

Psn:Alek_1900
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.345
Jas igram, fut ili obicni timovi igrate
Автоматски споено мислење:

Psn:Alek_1900
Со стандардните тимови си играме. Ко што пишав, онлајн френдлис лабаво. Бар јас не играм ФУТ.

Те аднав.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Jas igram, fut ili obicni timovi igrate
Автоматски споено мислење:

Psn:Alek_1900
Ќе те аднам и јас вечер чим си дојдам дома, може ако сме 4-6 луѓе да си праиме некои мини турнирчиња.

Со Донеф сме ептен утакмица за утакмица :Д
 

Kajgana Shop

На врв Bottom