Коронавирус (COVID-19)

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Во Охрид веќе пробале да го ограбат Тинексот ноќеска во 3. Познато е во Мк дека за време на почициски час највеќе се краде. Така да мора да ги пуштат и агенциите за обезбедување да патролираат.
Супер Тинекс на 7-ми Ноември?:eek:или некој од помалине?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
Член од
16 април 2014
Мислења
7.191
Поени од реакции
11.376
И мене ми лутеше носов уште пред 2 месеци и халуцинации ме тепаа од висока температура, еднаш не можев да се разбудам 15 сати не знам дали бев разбуден или заспијан, во круг филмот во главата, како револуционерите од филмовите кога бладаат пред смртта :D ама тогаш не се зборуваше за срањево па си немав мака со стравот. Да ми се случуваше сеа тоа, ќе ги наполнев боксерициве :D
Се шалам, не сум ич исплашен за мене, повеќе ме плаши да не го пренесам на родителиве, сепак по 55-60 год се.
Пробај да не мислиш на тоа. Па дури и да е корона никакво фајде нема ако дрмосериш, може само обратно, имунитетот да си го паднеш од стресови.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Зошто да е тешко, еве Бугарија види пред два дена влез и излез во сите градови само со посебна дозвола. Како што се зголемува број на заразени во Скопје, доста луѓе го напуштаат градот и идат као на посигурно каде што имаат станови/викендички, во Охрид, Источна Македонија итн. Во Охрид на пример преполно било со луѓе од Ск. Слободно движење од град во град, слободно ширење на вирусот.
Еден од заболените првично беше запишан како пациент од Охрид, поточно бил Скопјанец дојден во самоизолација:cautious:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Во пензија се оди со 62 години за жени и 64 за мажи, не можат да направат 60+, имаат работни обврски. Мислам дека е таман 67+.
Зашто ? Не можат сабаjле да купат што им трееб от продавница, па до идат на работа и со документот от фирма да имат права да не почитуват правилото? За сите што са на социала или не са на работа да важи.
Виросот не подбира дали си во пензиja или не.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.974
Поени од реакции
2.908
Машала вчера во Шпанија имаше 3000 нови заразени додека денеска тој број е двојно зголемен. УСА денеска најверојатно ќе пробие 10.000 случаи, а во следниве денови многу веројатно бројката драстично да се зголемува од ден на ден и во другите држави освен Њујорк.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.085
Kako je Kina tako brzo prevazišla krizu s koronavirusom?

Kineske bolnice su prije samo nekoliko sedmica bile pretrpane pacijentima zaraženim novim koronavirusom, ali su to sad sve prazni kreveti. Ispitivanja eksperimentalnih lijekova susreću se s problemom nedovoljnog broja prihvatljivih pacijenata. A broj novih slučajeva prijavljenih svakog dana u velikom je padu posljednjih nekoliko sedmica, piše Science Magazine.
Кинезите можеби дојдоа во Италија и за да најдат пациенти за испитување на експерименталните лекови ???
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.830
Поени од реакции
111.458
Искрено Америка со нивото на IQ што го поседува нејзиното население и не заслужува ништо подобро. Отсекогаш биле и ќе останат дебилна нација.

Него, кога сме кај Америка:
received_3782471965126090.jpeg
:ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.965
Поени од реакции
17.836
Машала вчера во Шпанија имаше 3000 нови заразени додека денеска тој број е двојно зголемен. УСА денеска најверојатно ќе пробие 10.000 случаи, а во следниве денови многу веројатно бројката драстично да се зголемува од ден на ден и во другите држави освен Њујорк.
Кај прочита таква бројка за Шпанија
Да се едитирам
Да, сега видов.
За жал Шпанија овие неколку денови ја чека хаос и премиерот истото го изјави синоќа на прес, дека бројките ќе се дуплираат овие денови.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.474
Поени од реакции
3.277
Другар,тренутно хранам секој ден 5-6 улични кучиња на различни локации и плус 2 домашни ги шетам без никаков проблем.Што е финтава да се шетаат после 9?
Па еден пример, човек живее сам и поради работа или обврски нема можност кучето пред 9 да го прошета. Прочитај го барањето, све убаво си пишува и тоа е веќе регулирано во други држави. Немаат сите ист животен стил и ист биоритам, на луѓето им се ствараат реални проблеми, поготово оние што се во стан, без двор и слично. Воведување на таква отстапка нема воопшто негативно да влијае врз ефикасноста на полицискиот час.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Па еден пример, човек живее сам и поради работа или обврски нема можност кучето пред 9 да го прошета. Прочитај го барањето, све убаво си пишува и тоа е веќе регулирано во други држави. Немаат сите ист животен стил и ист биоритам, на луѓето им се ствараат реални проблеми, поготово оние што се во стан, без двор и слично. Воведување на таква отстапка нема воопшто негативно да влијае врз ефикасноста на полицискиот час.
Мене ми се смени биоритамот и стилот, може и на нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom