UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 август 2011
Мислења
851
Поени од реакции
1.762
Имаме среќа што Интер го има пробушено дното, немаше да и избега трето место на Барса, какво носле глупо, уште 10 Ливерпул текми да им се деси нема да го избркаат. Чекај ги да те напаѓаат 83 минути таман да се изморат малку па после твоите 7 минути твој се. НОСЛЕ ШУГАВО УМРИ!!!
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.234
Поени од реакции
21.524
Овој Ројс би го шлакал наредна на одење до Ноу Камп и назад пешки. Со стап за скијање.

Па каков идиот, овој е обратно од big game player - мало куре player ццц БОТУ ЕДЕН
Сепак поголем импакт има од Лева на пример ко ќе се губи на големите партии.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.860
Поени од реакции
39.264
Кулибали ги уништи скроз...а Мане и Салах пак ќе си маваат ластици...хехе...многу себичен МА, НЕ....
им ја пушти Ливерпул, сигурно нема да се замара со Наполи кога цели кон премиер. Да игра Ливерпул на 110% петарда ќе им спука додека кажеш кекс. И лани Клоп не се замараше со групиве, нема ни годинава.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.043
Тер Штеген мен оф те меч има право што се буни што Лев не го игра. Иначе Хумелс светска класа беше денес.
Cel Dortmund izigra predobro osven mozebi Hazard. Steta sto ne ja krunisaa taa igra so 3 boda.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Се сеќавате на Халанд од Норвешка што даде 9 гола на еден натпревар на светското У20 летово? На 7 утакмици во австриско првенство сезонава има постигнато 11 гола, на еден одигран натпревар во куп хет-трик и еве го сега на полувреме со Генк со уште еден хет-трик. На 19 години. Што играч е ова? o_O
И овие родените во 2000 година пораснаа.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.217
Поени од реакции
16.795
Барса куртулија вечерва како прлици, доминираа Дортмунд посебно во второ полувреме.
Ројс трагичар на натпреварот, еден куп шанси споеба, пеналот беше капаче, иако и јас мислам дека требаше да се премава, дури и го предупреди судијата пред да биде изведен.
Оној Делани, Делиниј или како и да се изговара искина на средина, арно вика Стефан сите изиграа на ниво освен Хазард, требаше порано да го смени со Брандт тренерот ама тоа е.
Де Јонг не се виде, како на мало дете му ја одземаа топката.
Гризман клошар еден оди давај му голови на Леванте и Алавес :kuracc:
Со оваа мртва игра во гости нема шо да бара Барса и оваа година во ЛШ, не Меси Свети Месија да слези не ги оправа.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
им ја пушти Ливерпул, сигурно нема да се замара со Наполи кога цели кон премиер. Да игра Ливерпул на 110% петарда ќе им спука додека кажеш кекс. И лани Клоп не се замараше со групиве, нема ни годинава.
Па ако се толку јаки можеа да им збрцаат 1 гол и да се зезаат со нив до крајот на натпреварот. Небитно. (сувишни се веќе тие муабети - ПЛ vs ЛШ)
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
7.717
им ја пушти Ливерпул, сигурно нема да се замара со Наполи кога цели кон премиер. Да игра Ливерпул на 110% петарда ќе им спука додека кажеш кекс. И лани Клоп не се замараше со групиве, нема ни годинава.
Ја гледаше или тропаш?
Еден од најѕверските натпревари беше ова, трчаа и едните и другите ко да нема утре. Ливерпул од 80та не можеа да дишат, креваа рамена, а Клоп не прави измени. Одбраната и голманите мен оф д меч беа, предобар натпревар.

Што донекаде би можело да биди проблем за со Челзи
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.138
Поени од реакции
21.054
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.860
Поени од реакции
39.264
Ја гледаше или тропаш?
Еден од најѕверските натпревари беше ова, трчаа и едните и другите ко да нема утре. Ливерпул од 80та не можеа да дишат, креваа рамена, а Клоп не прави измени. Одбраната и голманите мен оф д меч беа, предобар натпревар.

Што донекаде би можело да биди проблем за со Челзи
Не верувам да е проблем, у недела е утакмицата, парно играат вака кога има почесто утакмици.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.217
Поени од реакции
16.795
Таман бил Тер Штеген според Ленглет
Todo bien Jose Luis :icon_lol:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Hahaha kako be penal svirnale za Napoli za onoj "start" nad Kaljehon? Brej imaat li malce sram sudiive be, VAR, trista mozni pomosnici, kameri nasekade i svirat vakvi glupostini. Pa ova midzetov umren se frli uste pred Robertson da pruzi noga, za mene ona nikad ne e penal.
Ни П од пенал не беше ама не ми се оправа на интернетов, да се жалам за судии.
Плус, во прво полувреме Кулибали со глава го сопре Салах само што овој „дајверов“ не падна и не беше свирнат пенал.
1568758036016.png
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom