US Open 2019

Победник на турнирот ќе биди


  • Вкупно гласачи
    58
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
paaa ako osvoi rafa, aj da ne go kosam sea zaso go iskosiv fedzo za negoviot pat do finale, poleka fanovite na federer ke treba da se zboguvaat od onoj nivni goat argument ko jedini sto im ostana, broj na slemovi.
U globala mnogu (pre)losa godina za federer, onaa izgubena titula na wimbledon ke go progonuva dodeka e ziv i tvrdam deka na psiholoski plan seuste ne e oporaven od toa finale, uste go jade toj moment i negativno vlijae vrz nego, vsusnost i samiot pred us open izjavi deka ne e pomiren so toa sto se desi sto e i normalno. Sea mu se iscisti patot do finale, padna od igrac koj godinava e vo uzasna i smesna forma.

Forza medvedev inace : ))), mnogu tesko on da osvoi narocito zasto ima problemi i na fizicki plan plus i so ramoto, bar on kako kazue ali naniza 2 pobedi posle taa izjava a i cisto radi inat na pederskata americka publika, filmski ke e rusinov da go osvoi slemov i da im se izmoca u faca pred cel svet.
 
L

Löwe

Гостин
paaa ako osvoi rafa, aj da ne go kosam sea zaso go iskosiv fedzo za negoviot pat do finale, poleka fanovite na federer ke treba da se zboguvaat od onoj nivni goat argument ko jedini sto im ostana, broj na slemovi.
U globala mnogu (pre)losa godina za federer, onaa izgubena titula na wimbledon ke go progonuva dodeka e ziv i tvrdam deka na psiholoski plan seuste ne e oporaven od toa finale, uste go jade toj moment i negativno vlijae vrz nego, vsusnost i samiot pred us open izjavi deka ne e pomiren so toa sto se desi sto e i normalno. Sea mu se iscisti patot do finale, padna od igrac koj godinava e vo uzasna i smesna forma.

Forza medvedev inace : ))), mnogu tesko on da osvoi narocito zasto ima problemi i na fizicki plan plus i so ramoto, bar on kako kazue ali naniza 2 pobedi posle taa izjava a i cisto radi inat na pederskata americka publika, filmski ke e rusinov da go osvoi slemov i da im se izmoca u faca pred cel svet.
Ја тоа го реков одма, почеток на крајот. Ете со боранија противници на почетокот покажа дисфокус и изгуби 2 сета, од смешници како Сумит Нагал и Дамир Џумхур кои би ги тепал со мижење 3 0 кога не би имал нешто во главата. Нема шанси веќе слем да земе со ЗДРАВИ Рафа и Новак, па дури и Медведев почнува да претставува голема закана.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Добро не зезајте, 39тата година ја почна, како го збориме ова како да у цутот на младоста да почнал да паѓа.

Сосема е очекувано да падне, фактот што на 38 години уште игра тенис и тоа лагано си стига до подоцнежни фази е за пофалба, Надал со сите проблеми како што ги има прашање е и до 35 дали ќе игра.. (така е зборот, не сум буквален, не мора да ме цитирате за 2-3 години)

И како бе ќе се стигнат Надал и Рафа со гренслем титули?

20-18 е сега за сега.

20-19 би било АКО Рафа го освои УСО.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Три сета се мачеше со лаки лузер Лоренцо (!!!) и одма го напраивте GOAT Mode.

Вавринка у GOAT mode 6-4;6-2;6-2 ќе го тепаше Лоренцо.

Не е Вавринка така како што го нрапвија, сепак Новак беше повреден, фала богу ќе игра добро против него.
Izleze info na twitter deka ima grip Wawrinka, posle mecot so Nole bese ova, taka da i on ne bese na 100 posto vcera. Baska pak ke povtoram MATCH UP-ot vo tenisot e mnogu bitna stvar. Wawrinka protiv Rafa tesko i do set da dojde, a Novak kako sto gledas go terorizira nasekade.

Go gledav cel turnir Wawrinka i odgovorno ti tvrdam deka prejako igrase, sekoj udar na mesto, dobar vo klucni momenti. Jbg ona vcera i ne e cudno, sepak Medvedev e igrac sto ima 21 pobeda vo poslednite 23 meca.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Must win е ова за Рафа, на психички план треба да ги издоминира, иако и физички моментално е во топ форма. Шварцман најверојатно ќе биде потежок противник од Монфис или Беретини, ама не би требало да биде голем проблем. Легнав да спијам после 2-1 за Роџер, мислев дека нема шанси бугарот, ама годините си го прават своето. Очекувајте на наредниот поголем турнир да падне Димитров уште во првите две кола, ништо чудно со оглед на таа негова зелена глава.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
ееее Роже, Роже :facepalm:
Ни на крај немаше да ми текни дека ќе изгуби од бугаринот, исто и јас мислам дека уште психата го јади од изгубеното финале на Вимблдон, какви две шанси за титула испушти за краток период...
Али и да победеше сношти, мислам 1/2 финале ќе го јадеше од Медведев, опасен е русинот во страшен подем е, само многу прави двојни сервис грешки, шо отвора шанса кај противникот.
После отпаѓањето на Рожер, типувам на Русот за шампион :icon_lol:
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
ееее Роже, Роже :facepalm:
Ни на крај немаше да ми текни дека ќе изгуби од бугаринот, исто и јас мислам дека уште психата го јади од изгубеното финале на Вимблдон, какви две шанси за титула испушти за краток период...
Али и да победеше сношти, мислам 1/2 финале ќе го јадеше од Медведев, опасен е русинот во страшен подем е, само многу прави двојни сервис грешки, шо отвора шанса кај противникот.
После отпаѓањето на Рожер, типувам на Русот за шампион :icon_lol:
Типичен Роже фан, ќе навивате Рафа да загуби само..
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Абе не беше спремен скрос Федерер. Гледаш стоеше во петиот сет. Зошто никој не го спомнува тоа?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Абе не беше спремен скрос Федерер. Гледаш стоеше во петиот сет. Зошто никој не го спомнува тоа?
Зошто Федерер сам кажа на пресот дека се било во ред, не ни размислувал да предаде и дека нормално играл.
За мто само даде објаснување дека имал болки во грбот ама не го спречувале да даде максимум.

 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Не знам зошто рекол така. Ја гледаше утакмицава? Не движеше/играше нормално.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Не знам зошто рекол така. Ја гледаше утакмицава? Не движеше/играше нормално.
Ја гледав, падна скроз. Ама мислам дека психички беше повеќе.
Автоматски споено мислење:

Него глеј го Рафа, уште он фали да се повреди :eek:
Не е физички на 100% ни овој.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
Рафа може не е 100% ама мора да победи, вакви противници никогаш немал.. Се игра на најбрзо можна подлога и индор подлога ама да бидеме реални, Беретини колку може да е спремен после таков маратон, знае и сам кој му е противник.. Многу грешки направи Рафа од форхенд, не одигра ИДЕАЛНО, ама голем играч е и 19ка треба да освои..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Ја гледав, падна скроз. Ама мислам дека психички беше повеќе.
Автоматски споено мислење:

Него глеј го Рафа, уште он фали да се повреди :eek:
Не е физички на 100% ни овој.
Имал стомачни проблеми пред мечот, веројатно од храна предизвикани и тоа довело до дехидрирање што резултираше со ситни грчеви во двете раце, а при крајот на мечот и во нозете. Кажа Рафа дека физички е топ и дека нема никакви проблеми, само ете ноќеска се десило тоа што го кажав погоре. Ќе биде топ за утре вечер, нема никакви дилеми тука.
Автоматски споено мислење:

Рафа може не е 100% ама мора да победи, вакви противници никогаш немал.. Се игра на најбрзо можна подлога и индор подлога ама да бидеме реални, Беретини колку може да е спремен после таков маратон, знае и сам кој му е противник.. Многу грешки направи Рафа од форхенд, не одигра ИДЕАЛНО, ама голем играч е и 19ка треба да освои..
Другар што тропаш жити очи? Ај објасни каква е таа индор подлога? Индор услови се, не подлогата, таа е тврда. Инаку не се игра во индор услови овде освен ако не врне дожд, ете Рафа вчера со отворен кров играше.

Многу играчи изјавуваат, вклучувајќи го и Рафа, дека нехумани се условите откако е ставен кровот, огромна влажност на воздухот има и буквално не се дише. Ебати Америте направија кров демек да го решат проблемот со дожд а уствари 300 други проблеми направија. Мора вентилацијата да ја средат инаку се почесто ќе гледаме играчи кои умираат и дехидрираат на теренот.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Имал стомачни проблеми пред мечот, веројатно од храна предизвикани и тоа довело до дехидрирање што резултираше со ситни грчеви во двете раце, а при крајот на мечот и во нозете. Кажа Рафа дека физички е топ и дека нема никакви проблеми, само ете ноќеска се десило тоа што го кажав погоре. Ќе биде топ за утре вечер, нема никакви дилеми тука.
Автоматски споено мислење:


Другар што тропаш жити очи? Ај објасни каква е таа индор подлога? Индор услови се, не подлогата, таа е тврда. Инаку не се игра во индор услови овде освен ако не врне дожд, ете Рафа вчера со отворен кров играше.

Многу играчи изјавуваат, вклучувајќи го и Рафа, дека нехумани се условите откако е ставен кровот, огромна влажност на воздухот има и буквално не се дише. Ебати Америте направија кров демек да го решат проблемот со дожд а уствари 300 други проблеми направија. Мора вентилацијата да ја средат инаку се почесто ќе гледаме играчи кои умираат и дехидрираат на теренот.
Да да го слушав после пресот. Дехидрирал тотално, сол побарал да му донесат на паузата да му сврзе вода.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom