US Open 2019

Победник на турнирот ќе биди


  • Вкупно гласачи
    58
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.241
И Федерер и Серена се во ептен чудна позиција.

Реално се преквалитетни за рандом играчи, и лагано стигаат до подоцнежни фази.

Ама кога ќе се соочат со посериозен противник губат.

Многу е веројатно дека нема да освојат ГС до крај на кариера.

Да играат до 40 години нема да ги обвинам. Да се пензионираат нема да ги обвинам.

Особено за Серена која има и мало дете...

Не би и дал повеќе од една сезона. Реков и погоре, она е драма квин, сигурно сака со титула да се пензионира, мислам ќе се пензионираше ако победеше денеска.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Инаку, Серена последните 4 финалиња на слемови има 4 преубедливи порази. 2018та на Вимби и УС порази од Кербер и Осака 63 63 и 62 64, оваа година нема потреба на потсетувам дека едвај собра 4 гема од Халеп на трева. Talk about choke..
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ne e choke nego ednostavno fizicki ne e na poranesnoto nivo. Jbg dete rodi, vo godini e, sve toa vlijae na teloto.
А до финалињата што ги уништува сите со ред тогаш нема дете, само за во финалето има ? Свитолина и Ванг заедно собраа едвај гемови колку што има прсти на една рака.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.241
Утре иначе не смее Рафа да влезе ептен опуштен, ќе треба да се заслужи победата.

Олеснителен фактот е што Медведев се утепа од играње и што влече повреда, ама сепак нема да биде ептен лесно.

Како и да е.............


ВААААААМООООООООООООООООООС :vozbud:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.434
А до финалињата што ги уништува сите со ред тогаш нема дете, само за во финалето има ? Свитолина и Ванг заедно собраа едвај гемови колку што има прсти на една рака.
Suv kvalitet e toa, cesto znae da se maci so mnogu poslabi protivnicki, na Wimbledon se macese so edna prosecna ITF teniserka Gato Monticone, pa i od Juvan ako ne se lazam set izgubi, a i na US openov na pocetokot se tegavese so ispod prosecna teniserka.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Хохохооооо две години за редом шамарење пред триесетте илјади ампутирани амеби, шо немаат ни К од култура, ни Д од домаќинлук што се тениса тиче. Да му се испомочам на Спајк Ли у таа розовата федора, ти ебам џокерот ретардиран, оди кисни цела година у МСГ дудлај му го на Таџ Гибсон..

АНДРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕССКУ БЕЈБИИИИИИ ШТА МАИИИИИИИИИ:vozbud::vozbud::vozbud::cuc::cuc::cuc::cuc::drk::drk:
ПС - Таа малата од C-Date рекламата да знае само шо и мислам цццццц
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Иако никогаш не сум ја сакал, жал почна да ме фаќа малце за Серена.. Кое финале и е ова по ред што го губи откако дојде на титула до израмнување на рекордот Маргарет Корт? 4то? 5то?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Хохохооооо две години за редом шамарење пред триесетте илјади ампутирани амеби, шо немаат ни К од култура, ни Д од домаќинлук што се тениса тиче. Да му се испомочам на Спајк Ли у таа розовата федора, ти ебам џокерот ретардиран, оди кисни цела година у МСГ дудлај му го на Таџ Гибсон..

АНДРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕССКУ БЕЈБИИИИИИ ШТА МАИИИИИИИИИ:vozbud::vozbud::vozbud::cuc::cuc::cuc::cuc::drk::drk:
ПС - Таа малата од C-Date рекламата да знае само шо и мислам цццццц
Кога веќе влеговме во таа тема неможам да разберам како е можно онакво маче како Свитолина да оди со онакво горило како Монфлис..добро од толку мажи богати,ситуирани,тенисери најде со онај ѓуптинот да оди?.

Не знам за вас ама мене ме разнежнува кога ќе ја видам...лично чупенце :D
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Кога веќе влеговме во таа тема неможам да разберам како е можно онакво маче како Свитолина да оди со онакво горило како Монфлис..добро од толку мажи богати,ситуирани,тенисери најде со онај ѓуптинот да оди?.

Не знам за вас ама мене ме разнежнува кога ќе ја видам...лично чупенце :D
Со темпото на живот треба да е среќна и него што го нашла. По 3 континенти мењаат месечно, никој будала нема да те прати кај и да идеш, освен ако не ти е маж. Плус личи на прилично забавен тип, не е грд, веројатно има некоја 20ка у боксерки..доволно причини ?
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Кога веќе влеговме во таа тема неможам да разберам како е можно онакво маче како Свитолина да оди со онакво горило како Монфлис..добро од толку мажи богати,ситуирани,тенисери најде со онај ѓуптинот да оди?.

Не знам за вас ама мене ме разнежнува кога ќе ја видам...лично чупенце :D
Ne deka e grd tuku ti si rasist i zatoa sto e crnec taka zboris.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
+10 години постар од неа
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Ne deka e grd tuku ti si rasist i zatoa sto e crnec taka zboris.
Можеби јас сум расист ама тој е грТ како пес :D
Автоматски споено мислење:

Со темпото на живот треба да е среќна и него што го нашла. По 3 континенти мењаат месечно, никој будала нема да те прати кај и да идеш, освен ако не ти е маж. Плус личи на прилично забавен тип, не е грд, веројатно има некоја 20ка у боксерки..доволно причини ?
За темпото на живот си во право ,а тоа дали не е грд или имал 20ка во боксерките е сосема релативна работа :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.891
Поени од реакции
84.241
Иако никогаш не сум ја сакал, жал почна да ме фаќа малце за Серена.. Кое финале и е ова по ред што го губи откако дојде на титула до израмнување на рекордот Маргарет Корт? 4то? 5то?
4
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom