Фудбалски/трансфер дискусии

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.846
Поени од реакции
24.283

Галактикос Vol. 3
Уште еден од Погба и Ериксен и толку мислам дека ќе биде.
Ваљда нема да изненадат од нигде никаде со Мбапе.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.846
Поени од реакции
24.283
Militao од Porto не го броиш?
Не не, не ме сфати. Муабетот ми беше дека ова е трет дел од Галактикос. Првиот беше со Бекам, Роналдо, Зидан, Фиго компанија. Вториот со Роналдо, Кака, Бензема, Бејл, Хамес и сега е третиот со Хазард, Јович, Милитао, Родриго и најверојатно Менди и еден од Погба и Ериксен.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Не не, не ме сфати. Муабетот ми беше дека ова е трет дел од Галактикос. Првиот беше со Бекам, Роналдо, Зидан, Фиго компанија. Вториот со Роналдо, Кака, Бензема, Бејл, Хамес и сега е третиот со Хазард, Јович, Милитао, Родриго и најверојатно Менди и еден од Погба и Ериксен.
Далеку се овие сега од другиве, види ги само имињава. Азар само може да се брои како докажана ѕвезда, другиве се таленти.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Не не, не ме сфати. Муабетот ми беше дека ова е трет дел од Галактикос. Првиот беше со Бекам, Роналдо, Зидан, Фиго компанија. Вториот со Роналдо, Кака, Бензема, Бејл, Хамес и сега е третиот со Хазард, Јович, Милитао, Родриго и најверојатно Менди и еден од Погба и Ериксен.
Мало недоразбирањe. Сега се сфативме.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.605
Поени од реакции
10.271
Не не, не ме сфати. Муабетот ми беше дека ова е трет дел од Галактикос. Првиот беше со Бекам, Роналдо, Зидан, Фиго компанија. Вториот со Роналдо, Кака, Бензема, Бејл, Хамес и сега е третиот со Хазард, Јович, Милитао, Родриго и најверојатно Менди и еден од Погба и Ериксен.
Да бе и Винициус и Одегард ги заборај.. Да ти се плукнам во галактикосите
Ко ќе купите некој од Ван Дајк, Салах, Кејн, Мбапе, Нејмар да ми се јавиш
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ова е далеку од Галактикос, може ќе се погодат ко тим, ама Галактикос јок.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.700
Поени од реакции
38.915
Може и сите титули наредни 5 години да им ги упишеме од сега
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.148
Поени од реакции
16.662
ај кладба дека ништо нема да освојат наредна сезона :D
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838
Реално за Реал Мадрид или Барселона да купат некој од суперзвездите треба самиот играч да сака и да запни за трансфер(како Хазард или Кутињо)..иначе ако играчот и спротивниот клуб не сакаат тогаш ниту едни пари на светот не се доволни...не е ова 2001 кога Реал го купваше секој играч кој ќе посакаат,сега имаш 6-7 екипи што можат да потрошат исто пари колку нив и тука е разликата.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.148
Поени од реакции
16.662
Реално за Реал Мадрид или Барселона да купат некој од суперзвездите треба самиот играч да сака и да запни за трансфер(како Хазард или Кутињо)..иначе ако играчот и спротивниот клуб не сакаат тогаш ниту едни пари на светот не се доволни...не е ова 2001 кога Реал го купваше секој играч кој ќе посакаат,сега имаш 6-7 екипи што можат да потрошат исто пари колку нив и тука е разликата.
Епа нормално ко ќе стигни понуда до играчот на пример од Барса и од Челзи или Јунајтед, намерно нив ги зедов за пример како клубови кои не штедат за трансфери, сигурно играчот нема ни да се двоуми за кој клуб ќе потпиши, од 20 играчи 2 дали ќе се одлучат да играат за другите две екипи, во Барса ќе има шанса минимум за еден трофеј по сезона и редовно играње ЛШ, и друга причина ќе имаат шанса да играат со најдобриот играч во светот или да бркаат муви на терен со Давид Луиз и Фил Џонс :)
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838
Па нормално дека ќе греат клупа кога се слаби...сигурно Валведере е постручен од сите нас тука и ги знае играчите како дишат бидејќи е секој ден преку 10 сати со нив за разлика од нас кој ги гледаме екипите еднаш до двапати неделно на телевизија..лесно е од овде да се коментира кој играч треба да игра а кој не треба..долу на теренот е сосем различно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.148
Поени од реакции
16.662
Не мора да значи, сме виделе еден куп грешки кај тренерите кога станува збор за играчи, некои тренери имаат преголемо его и не можат да си погазат на него, Мурињо, Конте па и Симеоне често пати знаел да се запни во некој играч а на клупа пример има подобра опција. Точно дека ние не сме постручни од нив ама некогаш нашето мислење го делат многумина во јавноста, од фанови до бивши играчи, аналитичари, новинари итн.
Доволно е тренерот да се зарчка со некој играч и играчот трева нема да помириса, како Касиљас со Мурињо на времето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom