Фудбалски/трансфер дискусии

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Муабетов ме потсети на постов од Syn

Da deko.jas ja gleav na hd strim, trebase 5e da platam ama za mojot exeter i baksis im ostaiv. Inace nemaa sansi za 3 gola iako.imase eden ponisten gol koj spored mene bese regularen, pas igra na sredinata za miroljubivi 2 0 na krajot, rutinski bi rekol .... abe sve da ti ebam be koe ti e ova prasanje be dali nekoj ja gleal exeter u sab popladne ili bilo koga. Abe od doma ne gi gledaat tuka nekoj ke gi glea. Daj mrs u pm ajde ti se molam.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Ако е точно дека Реал го лапна Хазард за 100м евра, тогаш мислам дека направиле кражба ако се земат во предвид денешниве цени на трансфер пазарот. Очекував најмалку 130м да биде дилот.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Имаше една година од договорот, затоа е сумата релативно ниска за денешни стандарди, ако се има предвид дека речиси за секој играч кој имал солидна сезона одма се спомнуваат цифри од 80 милиони па нагоре.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Имаше една година од договорот, затоа е сумата релативно ниска за денешни стандарди, ако се има предвид дека речиси за секој играч кој имал солидна сезона одма се спомнуваат цифри од 80 милиони па нагоре.
Се разбираме, ама искрено очекував нешто повеќе од износот ако е точен тој. Горе долу оди за скоро ист износ како Роналдо пред 10 години, а од тогаш износите се ненормално забегани.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Barsa fans na aparatima vo posledniot mesec dva. Frustracija. Sega fali uste eden nov het trik na ronaldo i kje ima prava linija na ekranot.
Аман бе друже пак со истиот муабет. Што има врска Барса со хет трикот на Роналдо или па со Свонси? Вака ми делуваш како ти да си имаш некои комплекси од Барса па рчкаш тука...
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Балон дор :ROFLMAO: добар играч е Азар, ама да не претеруваме
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Балон дор :ROFLMAO: добар играч е Азар, ама да не претеруваме
Па кој е подобар? :D

Ако успее да земе ЛШ со Реал мислам дека не му бега наградата. Мпабе единствено може да му парира, ама дури е во ПСЖ тешко дека има шанса.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.900
Поени од реакции
16.213
Реално ги нејќам ич Реал ама ич и тоа шо Хазард заврши кај нив страшно ме иритира ама можи да се кажи дека после Роналдо и Меси единствен најблиску до нивно ниво е Хазард, ќе видите допрва какво играчиште е Еден
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Па кој е подобар? :D

Ако успее да земе ЛШ со Реал мислам дека не му бега наградата. Мпабе единствено може да му парира, ама дури е во ПСЖ тешко дека има шанса.
балон дор сигурно, балон д'ор потешко
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Одличен играч е ама сепак е далеку од Меси и Роналдо
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Како добро му стои шпонскиот дрес на Азар не е хумано. Со среќа нека му е и нека ја плеска Барса на дербиња.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.900
Поени од реакции
16.213
Штом Модрич освои златна топка за Хазард не се сомневам, ќе ја нареди Перез ;)[DOUBLEPOST=1560000696][/DOUBLEPOST]290 мил. спичкаа Реал ( оправдано, две сезони не купија ништо) а уште трансфер рокот не е завршен, Барса бетер ако ги купат Де Лигт и Гризман а ние ќе се тегниме за Елиф Елмас за помочани 14 мил.
И после сакаме рамо до рамо да сме со нив, со онаа управа на сон само.
 
Последно уредено:

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Matthijs de Ligt reveals Cristiano Ronaldo “asked me to come to Juventus” after the Nations League Final. "I was a little shocked."

Portugal beat the Netherlands 1-0 to win the first ever edition of the tournament, with a goal from Goncalo Guedes.

At the final whistle, Ronaldo and De Ligt were seen laughing, so the Ajax defender was asked what they’d been talking about.

“Ronaldo asked me to come to Juventus,” De Ligt told NOS.

“I was a little shocked by that question, that’s why I laughed. I didn’t understand him at first.”

There are reports all over Europe this weekend that Manchester City’s latest offer was rejected, meaning the race for his signature is between Barcelona, Paris Saint-Germain and Juve.

De Ligt also spoke to Univision this evening and outlined his thought process.

“Now I will go on vacation, I’ll think carefully about what is best for me and then I’ll decide. For a young player like me, it’s important to go to a club where I can play consistently. That’s the main issue.”
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Овој почнува како Гризман полека да бива со одложувањево. Ке биде смешка ако отиде у ПСЖ. За Барса или Јуве би го разбрал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom