Фудбалски/трансфер дискусии

Дискусија во форумот 'Фудбал' започната од Dani, 23 јануари 2014.

 1. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.003
  Допаѓања:
  9.062
  Штом овој Раиола му е менаџер тоа се очекуваше да иде ПСЖ
   
 2. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  29.012
  Допаѓања:
  33.582
  Достадни станаа со Де Лихт веќе, на крај фали уште флоп да излезе.
   
 3. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.621
  Допаѓања:
  5.083
  @cholismo Ништо од Гризман во псж, ти реков :D

  D803AetXUAA5-jw.jpeg
   
 4. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  4.349
  Допаѓања:
  6.507
  Момблано е едини релевантен извор, кој е овој Романо?
   
  На vidooq и The Shadow Walker им се допаѓа ова.
 5. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  748
  Новинар на Sky Italy
  Колку го иам пратено не е некој што измислува стории за да биде читан.
   
 6. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.848
  Допаѓања:
  159.953
  Момблано со Пеп и Филе со Меси се фиксации левел Фројд
   
  На Che59, S_a_y_l_e_R, mkgunner и уште 12 други им се допаѓа ова.
 7. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  11.010
  Допаѓања:
  13.252

  Освен ако не купиле манчестер двајца ден џејмсовци од свонси, постов беше два поста над твојот.

  Барем задњата страна да се прочита не е тешко
   
  На vidooq му/ѝ се допаѓа ова.
 8. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  22.967
  Допаѓања:
  34.934
  Шо знам, за мене трансфер е официјален и комплетиран кога клубов што го купува играчот ке објави дека го комплетирал трансферот, а не кога начелно ке се договорат за обештетувањето.
   
 9. ob1

  ob1

  Член од:
  7 март 2010
  Мислења:
  5.620
  Допаѓања:
  10.433
  Крај на уште една сага. :D

  64286956_2564083720320748_3602381343956140032_n.jpg
   
  marinetti, Rigil, The Shadow Walker и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.522
  Допаѓања:
  32.017
  Веќе не е интересен.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 11. Tоni

  Tоni ILLYRIAN

  Член од:
  26 февруари 2009
  Мислења:
  13.451
  Допаѓања:
  9.834
 12. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  18.585
  Допаѓања:
  42.887
  Пеп-Јуве-Момблано е најдобрата сага летово...
   
 13. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  11.692
  Допаѓања:
  24.320
  Копа Америка ќе пренесува некој од Арена, СК или богдачува МТВ (НТВ)??
   
 14. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  28.222
  Допаѓања:
  61.054
  Vidi gi Real Madrid 5009999 milijardi potrosija za rezervi, da ti ebam ekipata glupa. Hazard edino ke e beton prva postava, Militao zz, Mendy z, Jovic ne veruvam non stop da e prv tim prvata sezona, tuka e lordot Benzema.
   
  На Sawyer88, Македонија 1932, Scirea и уште 5 други им се допаѓа ова.
 15. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.621
  Допаѓања:
  5.083
  Милитао 50, Менди 48, Јовиќ 60, Азар 100-120 и еден од Погба-Ериксен 100 минумум. Не троши Реал, неее :D
   
  На Rigil му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: