Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.121
Поени од реакции
9.747
Сезона без титула ќе се рачуна за неуспех кога пред почеток на истата ќе атакуваш на тој трофеј.
Не ти е сеедно, на став си дека треба да се избрка. Односно беше на тој став пред месец дена.
Значи во догледна иднина нема пошто Сити ќе се фаворити.
Не, тоа е став доколку зависи од мене. И би имал ултиматум пред сезона. Вака......искрено ме боли курот
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.585
Поени од реакции
62.663
Ако Сити тепа против Јунајтед, толку од оваа сезона за пул за ПЛ. ЛШ им е веќе достижна цел, и според мене, оној кој ке тепа од тој двомеч, 80% зема ЛШ.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.187
Поени од реакции
107.823
Сезона без титула ќе се рачуна за неуспех кога пред почеток на истата ќе атакуваш на тој трофеј.
Не ти е сеедно, на став си дека треба да се избрка. Односно беше на тој став пред месец дена.
Значи Ливерпул пред да почне сезоната не атакуваше на трофеј и играше за 2-4 место во ПЛ и проаѓање групи во ЛШ? Какви ти се овие изговори бе Пеја? Да не се разбереме погрешно, нема да е трагедија од епски размери ако не освои ПЛ Ливерпул, сепак Сити е пресилен тим и има подеднакво јака сезона како што има и Ливерпул, ама еве мене да ме прашаш доколку би бил фан на Ливерпул и доколку не би освоиле титула на крајот од сезонава не би бил задоволен, сепак имаа добра предност пред Сити во голем дел од првенството, дозволија против послаби екипи да им склизнат одреден број на бодови. Ако сакаш/те Ливерпул да биде таму кај што бил пред 30 години мора да ве задоволуваат само титули, а немој да ми кажеш дека немате моментално тим за титула или дека не сте доволно квалитетни. Да не го правиме пак муабетот за вложувањата, еден тон пари вложија последниве 2-3 трансфер периоди.

За бркањето на Клоп не се слагам, и да не освои ниту еден трофеј сезонава сепак тој е човекот што го издигна Ливерпул на неколку скалила погоре и треба да добие уште некоја сезона шанса. Е сеа ако допре дно у наредни 2 или 3 сезони тогаш нека фаќа патот, што друго да кажам. :D
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.450
Не знам за кое трошење пари се збори кога ако се земат задњи 5 сезони Ливерпул во трансфери да е минус 150 милиони што за тимот што го направија и условите во Англија и јачината на лигата не е така висока сума. Резултатите веќе се гледаат.

Моментално имаат далеку повреден тим од Јувентус кој е во минус над 250 милиони а игра во мочаната Италијанска лига кај што нема никакви ривали. Значи Клоп овие сезони заврши одлична работа и не сумњам дека овие две сезони Ливерпул забележува рекорден пораст на профит со ЛШ и правата во Англија каде станаа многу атрактивен клуб.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Значи Ливерпул пред да почне сезоната не атакуваше на трофеј и играше за 2-4 место во ПЛ и проаѓање групи во ЛШ? Какви ти се овие изговори бе Пеја?
Не се изговори. Ливерпул (според многу познавачи и на форумов) нема тим за титула, него само генијалец на клупа (Клоп), кој го вади максимумот од просечни играчи. Ако тоа се подразбира под конкурент за трофеј на (според многу познавачи на форумов) најјакиот тим што некад заиграл во ПЛ, тогаш океј.[DOUBLEPOST=1555808355][/DOUBLEPOST]Или ќе си менуваме мислења и ставови на две-три недели?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.187
Поени од реакции
107.823
Не се изговори. Ливерпул (според многу познавачи и на форумов) нема тим за титула, него само генијалец на клупа (Клоп), кој го вади максимумот од просечни играчи. Ако тоа се подразбира под конкурент за трофеј на (според многу познавачи на форумов) најјакиот тим што некад заиграл во ПЛ, тогаш океј.[DOUBLEPOST=1555808355][/DOUBLEPOST]Или ќе си менуваме мислења и ставови на две-три недели?
Ja ne rekov deka nema tim za titula nego deka nema sampioni vo timot kako sto ima City na primer, kako Barsa, Real..., i deka toj sampionski mentalitet moze da go steknat samo ako osvojat titula. Koga go pravevme toj muabet Liverpul pamtam imase malce los period, kiksnaa so Lester i Everton ako ne se lazam i ja izgubija prednosta sto ja imaa. Vo posledno vreme igraat odlicno, a krajot na sezonata ke kaze dali mozat do titulata, sekako dokolku City im dade prilika za toa.

Ama ne zaebavaj deka Pul nema tim za titula, skockani na sekoja mozna pozicija, top trener, sve okej. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ja ne rekov deka nema tim za titula nego deka nema sampioni vo timot kako sto ima City na primer, kako Barsa, Real..., i deka toj sampionski mentalitet moze da go steknat samo ako osvojat titula. Koga go pravevme toj muabet Liverpul pamtam imase malce los period, kiksnaa so Lester i Everton ako ne se lazam i ja izgubija prednosta sto ja imaa. Vo posledno vreme igraat odlicno, a krajot na sezonata ke kaze dali mozat do titulata, sekako dokolku City im dade prilika za toa.

Ama ne zaebavaj deka Pul nema tim za titula, skockani na sekoja mozna pozicija, top trener, sve okej. :D
Значи ќе си мењаме мислења на две три недели?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.585
Поени од реакции
62.663
Шампионски менталитет не се стекнува со намерно испаѓање од сите купови
Да се мочам на Карлинг купот или како и да се вика сега. ФА, ајде, и така и така, има традиција. Клоп ке јаде малку хејт ако не освои ништо и сезонава, што не верувам дека ке се случи, зошто мислам дека ке ја поминат Барселона, така да, дали земале Карлинг или не, нема да има никаква врска.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не е тоа проблемот, него што еднаш се лузери а еднаш се најјак тим па мора да освојат.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Да се мочам на Карлинг купот или како и да се вика сега. ФА, ајде, и така и така, има традиција. Клоп ке јаде малку хејт ако не освои ништо и сезонава, што не верувам дека ке се случи, зошто мислам дека ке ја поминат Барселона, така да, дали земале Карлинг или не, нема да има никаква врска.
Поентата ми беше дека за победнички менталитет треба да се борат играчите (заедно до тренерот) на сите фронта и да пробат да освојат се повеќе трофеи. Од куповите се откажаа, тоа покажуваа дека немаат амбиции за триплета.

А за поминувањето , неам ништо против. Подобриот нека игра финале.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
Пеџа брат,искрено срам ме фаќа кога те гледам како пишуваш дека нема да е неуспешна сезона Ливерпул ако не освои ПЛ.
Исто е срамотно да се збори дека доколку Клоп не освои треба да се испади од клубот.(не ти,туку др членови)
Се надевам дека нашиот Емери ќе е Клопот од Емирати.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom