Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
11 август 2017
Мислења
421
Поени од реакции
342
Тешко да е натуралец , до пред 1-2 год беше онака просек а вежба одамна и сега у последно време се стегна нешто...
Се согласувам, ама се дружи со никса,ништо чудно и он да зема мала количина тест.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
@viliam5 а, зар му треба, голема количина?!
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Се согласувам, ама се дружи со никса,ништо чудно и он да зема мала количина тест.
И јас се дружам со доктори, па не сум доктор... И јас имам пријатели кои користат стероиди, па јас не сум земал, имам и пријатели кои пушат па не сум запалил цигара... Немојте со овај се дружи со онај, глупи муабети...
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
И јас се дружам со доктори, па не сум доктор... И јас имам пријатели кои користат стероиди, па јас не сум земал, имам и пријатели кои пушат па не сум запалил цигара... Немојте со овај се дружи со онај, глупи муабети...
Лол не се вознемирувај, тоа онака саркастично е кажано...
 
Член од
22 август 2018
Мислења
192
Поени од реакции
81
Здраво, вежбам 7 месеци 5 дена во неделата.Имам резултати и сега сакам малку да го стопам салото околу половината за до летото ама некако не ми оди најдобро. Сега земав WHEY Iso и creatine од biotech. Висок сум 180цм и тежок 80кг. незнам дали да земам некој топач на масти или не. Некој предлог?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Здраво, вежбам 7 месеци 5 дена во неделата.Имам резултати и сега сакам малку да го стопам салото околу половината за до летото ама некако не ми оди најдобро. Сега земав WHEY Iso и creatine од biotech. Висок сум 180цм и тежок 80кг. незнам дали да земам некој топач на масти или не. Некој предлог?
Намали на јаглехидрати, зголеми на протеини и ќе пуцаш :D
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Ако не ги измениш навиките стари и начинот на живеење, како што ти кажаа погоре (иако јас не би одел на сразмерно налаки јаглени зголеми протеин) тешко од бизнисот за кратко време да грмиш на плажа.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45
Мислам дека би можело да помогни на некој
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945
Препорачајте немасни урда и сирење.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Препорачајте немасни урда и сирење.
Козја урда од Зелен пазар. На средината на пазарот има дуќанчиња, во еден од нив три жени продаваат млечни производи, земи од жената десно од вратата што е (Вики)
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945
Козја урда од Зелен пазар. На средината на пазарот има дуќанчиња, во еден од нив три жени продаваат млечни производи, земи од жената десно од вратата што е (Вики)
Фала ти. Но моментално не сум во СК и не можам да бидам. Само по маркетиве што има...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Во моментов оваа е како најдобар избор ако се спореди вкус и количина на масти, ја имате во кам оваа што ја ставил @Krk1 околу 50 денари е една чаша.
Инаку ретко се наоѓа од Идеал Шипка, во Тинекс последно имав земано со 1.7гр масти, нискомасна пишува на неа, али е далеку погрда за јадење од оваа од Кам, како прашок да јадете :)
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
не мислев на таква шема..:tapp: Sustanon 250,Deca,Winstrol itn.. :vozbud:
Во МК може да се најде Winstrol?[DOUBLEPOST=1554152744][/DOUBLEPOST]
Во моментов оваа е како најдобар избор ако се спореди вкус и количина на масти, ја имате во кам оваа што ја ставил @Krk1 околу 50 денари е една чаша.
Инаку ретко се наоѓа од Идеал Шипка, во Тинекс последно имав земано со 1.7гр масти, нискомасна пишува на неа, али е далеку погрда за јадење од оваа од Кам, како прашок да јадете :)
Пишува 12.7г. протеин во 100 г. урда. Ако 52 денари е 400г., тогаш поефтино ти е да јадеш 200г. од нејзе после тренинг наместо една доза Whey :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom