UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Tадиќ не беше којзнае што во Саутемптон и максимум му се такви тимови.
Не е играч за голема екипа и посилна лига.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Да де, самао што им беше главен играч и секогаш со него беа во горниот дел од табелата, во Репрезентација исто така им е главен играч, а не бил за голема екипа а вчера растури као бугарска скупштина актуелен ЛШ шампион, по мене таков тип на играч му фали на Сари во Челси, на Јунајтед...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
А Реал оа оваа сезона кој не ги растури?
Сега преку ноќ го направивте којзнае што да е.
Истиот ќе пропадне во тие екипи ако се врати во ПЛ. 5-6 гола и 5-6 асистенции цела сезона.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Има играчи кои играат многу подобро кога се лидери во екипата. Тадиќ веројатно е еден од тие. Во Сотон имаше јаки утакмици но тоа што го прикажа сношти беше друго ниво. 30 години начукал братот па тешко да го видиме во појак клуб.

Ајакс потсеќа на Монако од пред 3 години. Ќе се офајдат добро во следните трансфер периоди. Де Лихт, Ван ден Бек, Нерез, Зијех, Мазруи... сите се одлични играчи кој ќе завршат низ појаките лиги следните сезони.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.340
Абе убаво е вака шо им се ситиме и јас уживам, после ваква доминација отпаѓање на ваков суров начин е бомбона за нас фанови на други екипи, особено ние за Барса шо сме. :)

Али па ако некој може да си дозволи ваков кикс без некоја голема галама тоа е токму Реал со 3 по ред ЛШ, не е добро за реномето на клубот ваков испад, али па и не е трагичен. Ова лани на Барса од Рома беше поголема бламажа.
И да, кој купи добри играчи со среќа нека му се, во следните 2-3 трансфер периоди ќе гледаме како рушат трансфер рекорди, нема да ме изненади и да треснат 250 милиони за Мбапе. Еден од Нејмар и Мбапе 100 % сум сигурен дека завршува летото во Реал.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Еден од Нејмар и Мбапе 100 % сум сигурен дека завршува летото во Реал.
Како очекуваш да го направат тоа? Шеикот минатата недела кажа дека нема шанси да си одат на лето. Реал може и билион да понуди, нема да му има некакво значење. Единствена шанса е да им лупнат некоја казна и да се принудени да продадат еден, ама и тоа скоро и да нема шанси да се случи.
Ќе ги земат Хазард и Ериксен ваљда.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Можеби е претходно дискутирано, но не сум сретнал досега. При жребот за четвртфиналињата, како котираат екипите, сите со еднакви шанси или?
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Ти мајтап прајш?..деца од 15 години ќе направеле пресврт против екипата што има освоено ЛШ 4 пати во последните 5 години и тоа на нивни терен...научна фантастика е некоја оваа...играчите на Реал колку и да не се мотивирани и да не му се игра сепак во ЛШ ќе влезат посериозно и ќе му кажат на децата кај му е местото,па и плус како што изгубија двапати со ред од Барса ќе излезат мотивирани да се извадат.
Најголемиот познавач на фудбалот во поновата историја! Капа до под експерту, ти си наша икона! :cuc:

п.с. Заборави да пишеш дека Дембеле од Барса е најслабиот играч на светот, ова ти е единствен пост каде што го немаш потенцирано тоа.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Можеби е претходно дискутирано, но не сум сретнал досега. При жребот за четвртфиналињата, како котираат екипите, сите со еднакви шанси или?
Секој со секој може да се падне. Нема никакви ограничувања.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Реал после оваа бламажа треба да направат комплетен ремонт. И тоа да не знае човек од каде да почнат каде да завршат. Скоро сите изгледаат истрошено. Како што ги гледам моментално само Винисиус, Регилон и Васкез играат нешто. Крос пропадна, Модриќ не е во форма, Варан не е истиот од лани, Бензема и Рамос ништо посебно, на Бејл не му се ни игра, Иско и Марсело веќе и не играат... Нормално дека и заминувањето на Роналдо има огромно влијание ама не е проблемот само во тоа.

Солари секако беше привремено решение ама ептен ја оплеска за само 6-7 дена. Мада не знам дали воопшто има корист од тоа да го сменат баш сега кога сезоната и онака им е веќе изгубена. Нека цепа до крај, и така нема да испаднат од Топ 4 во лигата. После нека бараат некој поасален што ќе треба да го средува хаосот.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Само ремонт ги спасува реал сега. Модриќ и онака е на излезни врати, за Бејл и Бензема не знам, едно време многу се шпекулираше за нивно заминување од клубот...како че стојат сега работите, не знам.

Но знам дека Барса и Реал имаат направено анти договори на играчите и не можат директно да си купуваат играчи.

Нејмар е веќе завршена работа за реал. Уште пред да дојде во Барса, се караа со реал за него.
Во ПСЖ игра колку да може да отиде во реал, а не од љубов кон клубот.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.020


Real e tolku smeshen klub sezonava shto greota e da gi zaebavash duri, i lani beshe ali ovaa godina se probi sekoe dno. Moe mislenje e deka samo igrac ko Mbappe mozhe da ja smeni situacijata, iako toa e nevozmozhna misija. Taka da ako dojde Azar i plus ushte eden kvaliteten napagjac, pod uslov da igra a ne da mu gree klupa na najdobriot na site vreminja (Piatek od Milan na primer ili De Tomas da go vratat), Kroos i Casemiro isto mora da letaat, ima dosta igraci od sredinata koi momentalno ne igraat i mozhe da dobijat shansa mesto niv, edino mozhe kvaliteten destruktivec da se zeme, nekoj shto kje znae da dodava topka pokraj toa shto e kopac i ne mu se tresat nozete koga mu pravat pritisok.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682


Real e tolku smeshen klub sezonava shto greota e da gi zaebavash duri, i lani beshe ali ovaa godina se probi sekoe dno. Moe mislenje e deka samo igrac ko Mbappe mozhe da ja smeni situacijata, iako toa e nevozmozhna misija. Taka da ako dojde Azar i plus ushte eden kvaliteten napagjac, pod uslov da igra a ne da mu gree klupa na najdobriot na site vreminja (Piatek od Milan na primer ili De Tomas da go vratat), Kroos i Casemiro isto mora da letaat, ima dosta igraci od sredinata koi momentalno ne igraat i mozhe da dobijat shansa mesto niv, edino mozhe kvaliteten destruktivec da se zeme, nekoj shto kje znae da dodava topka pokraj toa shto e kopac i ne mu se tresat nozete koga mu pravat pritisok.
Посмешен ќе испадне само ако го ангажираат Мурџо!
Читам кружат такви гласови, само не сфаќам чуму им е? На Реал му требаат екстра засилувања, три-четири не повеќе и тренер без бубачки у глава да ги сложи коцките! Покетино е можеби најдобра варијанта, уште ако и Ериксен или Кејн иде у пакет, што да ти причам.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Говор на тело и понашање на терен на овија смрдлиња од Реала ми е исто како сас овија мои мафијаши од Челзи. Само што едни освоисва три титуле у ЛШ и испишава историју док други освоив титулу сваку преступну годину и се јачав дека су најаки у свет.
И двете екипе би ги преполовија у некој логор.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.894
Абе убаво е вака шо им се ситиме и јас уживам, после ваква доминација отпаѓање на ваков суров начин е бомбона за нас фанови на други екипи, особено ние за Барса шо сме. :)

Али па ако некој може да си дозволи ваков кикс без некоја голема галама тоа е токму Реал со 3 по ред ЛШ, не е добро за реномето на клубот ваков испад, али па и не е трагичен. Ова лани на Барса од Рома беше поголема бламажа.
И да, кој купи добри играчи со среќа нека му се, во следните 2-3 трансфер периоди ќе гледаме како рушат трансфер рекорди, нема да ме изненади и да треснат 250 милиони за Мбапе. Еден од Нејмар и Мбапе 100 % сум сигурен дека завршува летото во Реал.
Три титули ги изгубија за една недела и тоа две од најлутиот ривал и една од тим што го победија на гости. Трите утакмици ги играа дома, затоа се заебанциите поголеми :D

Ни еден од двајцата нема да земат, си кажа шеикот дека ќе останат 2000%, нема заебанција со него :)

Најверојатни им се Азар и Икарди да ги земат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom