Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.843
Со Јокановиќ имаа најмногу дадени голови за тие три сезони кога беа во подем.

Инаку за муабетов на Џони ако така гледаме, освен Сити во лигава во ниту една друга екипа нема играчи шампионски материјал.
Јас сакам да ви образложам дека вие самите имате преголеми очекувања и нереални ставови кога се работи за играчите кои играат во вашата омилена екипа,премногу сте субјективни и премногу се гледа на краток рок и затоа делуваат смешни мислењата по форумот од недела за недела ...ако изгубите на пример две со ред(што е реално сценарио) тогаш дијаметрално спротивни мислења ќе читате на форумот...ќе си кажи времето кој е во право
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Јас сакам да ви образложам дека вие самите имате преголеми очекувања и нереални ставови кога се работи за играчите кои играат во вашата омилена екипа,премногу сте субјективни и премногу се гледа на краток рок и затоа делуваат смешни мислењата по форумот од недела за недела ...ако изгубите на пример две со ред(што е реално сценарио) тогаш дијаметрално спротивни мислења ќе читате на форумот...ќе си кажи времето кој е во право
А какви се нашите преголеми очекувања во моментов? Ние сме свесни дека средината ни умира после седумдеста од што се преморени и дека ни требат играчи, ова што го вади Оле е максимумот.

Ние само сакаме топ 4 во ПЛ за сезонава, сакаш да кажеш дека составов на Јунајтед не е за тој дострел? Се друго ќе биде бонус
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.843
А какви се нашите преголеми очекувања во моментов? Ние сме свесни дека средината ни умира после седумдеста од што се преморени и дека ни требат играчи, ова што го вади Оле е максимумот.

Ние само сакаме топ 4 во ПЛ за сезонава, сакаш да кажеш дека составов на Јунајтед не е за тој дострел? Се друго ќе биде бонус
Составот што го има Јунајтед е од прилика тука за таа позиција,само што членот што ме цитираше се испонаша како да имате квалитет колку Ман Сити ,а од прилика 80 бода ви е максимумот со ова тим па кој сака нека е тренер.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Јас сакам да ви образложам дека вие самите имате преголеми очекувања и нереални ставови кога се работи за играчите кои играат во вашата омилена екипа,премногу сте субјективни и премногу се гледа на краток рок и затоа делуваат смешни мислењата по форумот од недела за недела ...ако изгубите на пример две со ред(што е реално сценарио) тогаш дијаметрално спротивни мислења ќе читате на форумот...ќе си кажи времето кој е во право
Овде, па и во фан клубот на Јунајтед, скоро никој не беше па и сега не е со став дека имаме јак состав. Јас и уште еден двајца максимум, пред да го шутнат Мурџо, бевме на став дека тимот ни е преквалитетен за да биде на 7 место!
Реално не седмо, се под второ-трето, со овој состав е неуспех. Само Сити двои во ПЛ со ростерот и тука нема што муабет да се прави, Ливерпул е поизбалансиран од Јунајтед, ама затоа квалитетно е посиромашен. За кокошките не сакам муабет да правам, кај нив балансот им е главен адут, Покетино вади максимум од овој тим. Челзи е во идентитетска криза(како и ние со Мурџо) веќе втора година.....
Значи миуабетот е не дека сме поквалитетни од Сити, Ливерпул, ПСЖ,Барса,Реал...., туку дека сетики не сме за седмо место!
Ако пак не те мрзи преброј си ги првите состави на спомнатите тимови, па види на колку места Јунајтед е со појаки поединци од другите.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.922
Поени од реакции
24.563
Овде, па и во фан клубот на Јунајтед, скоро никој не беше па и сега не е со став дека имаме јак состав. Јас и уште еден двајца максимум, пред да го шутнат Мурџо, бевме на став дека тимот ни е преквалитетен за да биде на 7 место!
Реално не седмо, се под второ-трето, со овој состав е неуспех. Само Сити двои во ПЛ со ростерот и тука нема што муабет да се прави, Ливерпул е поизбалансиран од Јунајтед, ама затоа квалитетно е посиромашен. За кокошките не сакам муабет да правам, кај нив балансот им е главен адут, Покетино вади максимум од овој тим. Челзи е во идентитетска криза(како и ние со Мурџо) веќе втора година.....
Значи миуабетот е не дека сме поквалитетни од Сити, Ливерпул, ПСЖ,Барса,Реал...., туку дека сетики не сме за седмо место!
Ако пак не те мрзи преброј си ги првите состави на спомнатите тимови, па види на колку места Јунајтед е со појаки поединци од другите.
Те молам објасни ни на нас не зналиците, како Ливерпул е квалитетно посиромашен од Јунајтед.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Леле, леле, Ливерпул квалитетно посиромашен... какво летање у облаци човече...
Те молам објасни ни на нас не зналиците, како Ливерпул е квалитетно посиромашен од Јунајтед.
:pos:
Нема летање бе батки, ќе си ровариме околу 3-4 место, а за квалитет што сега ќе ви развивам теории, ќе ги вагам по места играчите и клубот воопшто?
Еве ви задача па удрете си анализа, ако сакате!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Составот што го има Јунајтед е од прилика тука за таа позиција,само што членот што ме цитираше се испонаша како да имате квалитет колку Ман Сити ,а од прилика 80 бода ви е максимумот со ова тим па кој сака нека е тренер.
Па Џони на 12 кола до крај и математички не ни можеш повеќе да освоиш :) ние ја зезнавме работата првата полусезона. Нема врска, се разбираме.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Мене видно ме занима каква е таа идентитетска криза на Челси, клубот менува начин на игра со секој нов трнер. :pos:
Поточно ќе беше криза на идентитет, али у основа е не по врат а по шија!
И не ми беше мислата на начинот на игра, колку на неспособноста да одржат континуитет на резултати, при речиси неизменет играчки состав.
Повеќе ми личи на билдање на авторитет на раководството на клубот на штета на тимот и тренерот. Како резултат на тоа играта и резултатите им се од блескави до средно жалосни, со успат три тренери за пет години , со кои разделбите им се од интересни до поинтересни!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.754
1.50 за Сити :coffee:
Стави куќа на два спрата, земи на три :icon_lol:
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.422
Поени од реакции
4.913
Не знам како моментумов што го имаат сега го негира тоа што го правеле претходните шест години. Исто како што Погба не може овие десет перформанси да го исперат.
Лани втори завршија, значи подобро работат од Ливерпул последниве години?
И јас незнам како повремените моментуми на челзи во последниве 15години го перат тоа што тимот го правел изминатите 100+ години ама па и неможе се да е логично.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Добро ајде терај магарето,ете и Челзи и Јунајтед најаки тимот имаат со најдобри играчи ама господ изгледа не ги сака и сите богови се против нив па затоа грчевито се борат за 4-то место..
Смешен испаѓаш обидувајки се да избегаш од прашањата, поточно на ниедно прашање не ми одговори.
Еве повторно те прашувам:
Што има видено Сане во животот за да има шампионски менталитет? Една титила? Истото прашање е и за Бернардо Силва, да не ги набројувам и другите.
Што има Сане во тој шампионски менталитет а го нема (ете него го спомна) Рашфорд?
За да има Рашфорд шампионски менталитет како треба да се понаша? Што да направи? Колук напред?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom