Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Честитки до господинот сопственик Ливи...да цркнеш у десетиот круг на пеколот ако ја изгубиме битката за четврто место говедо стипосано

Е како бе за 4-то нели за титула се боревте
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Дека со нив двајца, глава не дигнаа од трофеи. Им требаат искусни играчи, мал милион пати паѓаат кога ке загусти. Го испушија од Лестер кога не стигнаа да бидат шампиони, ке изедоа од Јуве, сезонава само што почнаа да го зборат у иста конотација како тајтл контендерс, почнаа да редат лоши резултати, и се искубаа послениве 2 утакмици.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
Дека со нив двајца, глава не дигнаа од трофеи. Им требаат искусни играчи, мал милион пати паѓаат кога ке загусти. Го испушија од Лестер кога не стигнаа да бидат шампиони, ке изедоа од Јуве, сезонава само што почнаа да го зборат у иста конотација како тајтл контендерс, почнаа да редат лоши резултати, и се искубаа послениве 2 утакмици.
Нормално брат кога не се вложува во екипата. Доведуваа анонимуси како Нкуду, Нжи, Јансен за големи пари, мислеа ке бидат како Али, Даер, Трипие...Друга работа оној Ламела 50 години игра у Тотенхем, никакво помрднување нема, сега гледа дека нема у средина алтернативи, т. е. дека Дембеле е отпишан, а Ванијама ни Господ не знае кај е последниве месеци овие ништо не прават. Ти ебам и екипата и газдата и се на к...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Попрво ја на месец ке се искачам, него Тотенхем без Али и Кејн да освоититула
Тоа е реалноста, без клупа нема шанс против Сити и Ливерпул не дека со здрави Кејн и Али ќе освоеја
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
a ja na godina hehehejheuheueheheh :place:
Извини брат, неам завршено македонски јазик и книжевност :place::place:[DOUBLEPOST=1548980767][/DOUBLEPOST]
Тоа е реалноста, без клупа нема шанс против Сити и Ливерпул не дека со здрави Кејн и Али ќе освоеја
За клупа треба пари да се дадат, абе еден Евертон сјеба преку 250 милиони за две години, па уште се како гуски во магла, овие заработија дупло повеќе од нив, она еврејско копиле не сака цент да даде. Пази го чинел поскапо стадионот. Па кој ти е крив кога си глуп?
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.335
:pos::pos::pos:
kakov klasicen zip zap im naprai
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Воопшто не сум разочаран од резултатот вчера. Да, испуштена е шанса за +7, но за очекување е некаде Ливерпул да киксира. Се случи вчера, во момент кога Ливерпул е далеку од својата најдобра форма, кога има еден тон повредени играчи и игра против солидна екипа како Лестер. Баш напротив, Сити е тој кој треба да жали за колово, бидејќи прашање е уште колку вакви утакмици Ливерпул ќе киксира до крајот.

Околу перформансот, Ливерпул изигра катастрофално. Убедливо најслаба партија сезонава. Па уште биле под притисок. Епа титула не се освојува лесно, нормално е да имаш притисок на утакмиците, ако сношти имале притисок, што останува кога ќе дојдат последните натпревари? Мора да играат, да ја вратат формата од декември месец (јануари традиционално ни се случува потоп, а и покрај ваков месец во февруари влегуваме со 5 бода предност), ако успеат да ја вратат и одржат формата од декември до крај на сезона, гарантирам титула во мај.

Еткинсон вчера доживеа тешка бламажа. Од чистиот црвен картон на Мегваер (не ми е јасно како не го исклучи кога јасно беше дека Мане излегуваше еден на еден со Шмајхел и немаше играч кој го покриваше Мегваер позади), чистиот пенал над Кеита, евидентниот офсајд на пола тим на Лестер после еден прекин во второ после кој Фирмино за малку не си даде гол,непостоечкиот офсајд на Мане во второ кога беше во многу изгледна позиција...катастрофа од судење, се надевам до крај на сезона нема да суди ни една утакмица на Ливерпул.

Нема простор за паника, Ливерпул се уште има се во свои раце и ја зголеми предноста над Сити за уште еден голем бод, а Сити да бидам искрен не е ни бледа сенка од ланскиот Сити.
Уште 2 порази минимум
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ne dojdov da provociram no mislam deka pool ke padne na rezultatski plan vo slednite 4-5 kola i mnogu ke se namali razlikata so city a moze i voopsto da nema razlika.. Isto taka smetam deka Celzi ke zavrsi pod Arsenal i Man Utd..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom