НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Westbrook povekje od Lillard :facepalm:
Популарност на страна, Вестбрук е подобар играч од Лилард.. Не знам шо се чудиш.. Двата се high-usage chuckers но на Лилард му требат 2 недели да собери 24 асистенции ;)
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Популарност на страна, Вестбрук е подобар играч од Лилард.. Не знам шо се чудиш.. Двата се high-usage chuckers но на Лилард му требат 2 недели да собери 24 асистенции ;)
24 asistencii navistina impresivno, no izgubeni topki po 6-7 na utakmica.
Ciglar, ne e ovaa godina nikako za All Star da igra.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Популарност на страна, Вестбрук е подобар играч од Лилард.. Не знам шо се чудиш.. Двата се high-usage chuckers но на Лилард му требат 2 недели да собери 24 асистенции ;)
Освен асистенции, и во скокови Вестбрук е каде каде подобар. Е сега Лилард ти е поголем clutch, и е боље тројкаш од Вестбрук. За дриблинг и двајцата се заебани, само што Вестбрук каде каде поголема сила има. Да беше минативе сезони, Вестбрук доста ќе го јадеше Лилард, сега и може да се стават на исто рамниште според перформансот сезонава. Уште една ствар е тоа што Вестбрук сака се да прави во тимот, да е прв и во скокови и асистенции, додека Лилард ти е каде каде повеќе team player. Пример Лилард да оди во Лејкерс и да е во ист тим со Леброн, би излегло нешто како Ирвинг и Леброн, може и подобро, додека Вестбрук да е во ист тим со Леброн, ќе си маваат боксови кој да оди на топка за да земе скок.

И без хејт, и мене ми е многу драго за Д Роуз, заслужи на толку мака и ол стар и се, ама реално моменталниот Роуз не е подобар од овие позади него што се на листава. Секако не се бунам, и ми е драго што фановите му даваат на овој начин подршка, да продолжи вака, само реалната слика да се каже.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Абе доста трескате глупости, Вестбрук за Лилард е Мајкл Џордан лично и персонално. Го сакам јас Лилард, еден од поомилените играчи ми е ама не го споредувајте со Вестбрук кој може да игра во два правци подеднакво добро. Едино подобар шут има Лилард, во се друго е Расел подобар. И да, за Ол Стар секад би го земал Вестбрук пред Лилард, милијарда пати поатрактивен играч е од него.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Абе доста трескате глупости, Вестбрук за Лилард е Мајкл Џордан лично и персонално. Го сакам јас Лилард, еден од поомилените играчи ми е ама не го споредувајте со Вестбрук кој може да игра во два правци подеднакво добро. Едино подобар шут има Лилард, во се друго е Расел подобар. И да, за Ол Стар секад би го земал Вестбрук пред Лилард, милијарда пати поатрактивен играч е од него.
Држи вода се, голем дел и јас спомнав во моето мислење. Само би те прашал, еве како фан на Лејкерс, кој би го зел за помош на Леброн, Вестбрук или Лилард?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Држи вода се, голем дел и јас спомнав во моето мислење. Само би те прашал, еве како фан на Лејкерс, кој би го зел за помош на Леброн, Вестбрук или Лилард?
Lilard
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Podobar e vo frlanje cigli a i rekorder e vo gubenje topki.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
https://sportsport.ba/kosarka/starbury/267350
Throwback за мојот човек Марбери, рандом ми текна на него и колумнава. Меѓу најинтересните ликови за гледање, класичен стрит-бол-ЊуЈорк тип на плеј, ко додаје тај се не продаје. Нема боље од рани 2000ти покрај мејнстрим екипиве(Лејкерс, Сакраменто, Спарс) ги имаш Ајверсон, Џејсон Вилијамс, Стив Френсис, Мајлс и Ричардсон во Клиперси, Берон Дејвис. Сите без лекарско а талентирани до бескрај. :D
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Да прашам и овде : Каде се гледа најарно кој нема да игра/повреден/сумњив пред утакмица на време, не пола саат пред утакмицата кога ми е тикетот веќе пишан?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom