UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.818
Поени од реакции
39.118
И интер да се порадува еднаш, макар било и од офсајд.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.037
Не сфаќам? За разлика од тебе каде што имаш оправдување за секоја судиска грешка во полза на Јуве јас си ги признав грешките и спомнав за играта на Интер на цел меч. Што е грешно во мислењето?
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Normalno ke se radue zvezda ulegnala u ls i u tuj grupu zima bod. Zvezda ne e nivo na reala pa svaku godinu da igra ls. A ti kurton za brzo vreme ke se radues kd tvoj tim ke gi pobedue vigan bolton i vilu.
Оно нормално човек да се радуе на победу на свој тим, у крајњу линију човечки е! Али моменат е што к'д кљуцнасва бод с'с Наполи, појде отичање до балони, а синоќа чмаев како бува на мокар к*р;).
Мене тој за цигани( кои кој знеа како станасва делије:pos:) ми е јасно, али сподобе како Ставро, човек од друг крај, не га разбирав т'ј момент.
А за Болтон и остало друштво и ти ќе почекаш(y). Треба да гу знаеш стару пословицу: Куде е текла вода па ќе тече:), питање на време е к'д ќе се сложив коцке:D[DOUBLEPOST=1538663973][/DOUBLEPOST]
Budi jutros majka sina, navijaca Zvezde. - Ustaj, sine, sedam je! - Je l' Kavani?

Иновативно, мора да се признае :) :pos:
Да си *беш век :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
кај си бе ти, уште не си ебал ништо гледам се по старо...

Прво, разлика небо и земја во класи, со сите денеска што се сретнав беа зачудени како тоа не сме во париз, но ретко кој беше информиран дека Звезда има две утакмици забрана за гостински навијачи.
Чудно ми е како никој не бил информиран за овој општопознат податок. Јас сепак мислам дека пола од тие што си ги сретнал се правеле дека не те гледаат, а другата половина се правеле наудрени од што ти љубоморат дека си србин и тоа не само србин туку и звездаш и мали шешељ. Три во еден, а замисли некој пати да има барем една ваква натчовечка каратеристика.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Оно нормално човек да се радуе на победу на свој тим, у крајњу линију човечки е! Али моменат е што к'д кљуцнасва бод с'с Наполи, појде отичање до балони, а синоќа чмаев како бува на мокар к*р;).
Мене тој за цигани( кои кој знеа како станасва делије:pos:) ми е јасно, али сподобе како Ставро, човек од друг крај, не га разбирав т'ј момент.
А за Болтон и остало друштво и ти ќе почекаш(y). Треба да гу знаеш стару пословицу: Куде е текла вода па ќе тече:), питање на време е к'д ќе се сложив коцке:D[DOUBLEPOST=1538663973][/DOUBLEPOST]
Да си *беш век :D
Поштено, српски је курчити се, а курчити се мора :))), иначе синоќа во кафана опуштенаа атмосфера на 4:0 се правеа заебанции на свој рачун, по голот на Марин урлавме као да сме освоиле ЛШ, имаше едни фамилијарно дојдени во иста кафана, не гледаа не им беше јасно што се дешава, го гледаат резултатот, знаат дека навијаме за Звезда а се радуваме наа гол кој што ништо не значи, така да не би кажаја дека смо чмале како бува на мокар кур :)[DOUBLEPOST=1538665243][/DOUBLEPOST]
Чудно ми е како никој не бил информиран за овој општопознат податок. Јас сепак мислам дека пола од тие што си ги сретнал се правеле дека не те гледаат, а другата половина се правеле наудрени од што ти љубоморат дека си србин и тоа не само србин туку и звездаш и мали шешељ. Три во еден, а замисли некој пати да има барем една ваква натчовечка каратеристика.
Где си бланко, Цска нешто да спомнеш, или па да основате сс куртона ставру едно куртонско здружение за шљапање бљувотине мислу дека ретко кој може да ви гу одземе титулу куртон овдека, ај останими поздравена и дркај на кики роналдо :)
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Барем си признавале бе.. дека Интер тепал со судии :pos:Многу, ама многу ќе им значи оваа ваша искреност на ПСВ ако на крај овие грешки кои што најверојатно ги коштаа 3 бода, бидат причина за пласман на Интер во нокаут фазата во Лига Европа на нивна сметка.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
Барем си признавале бе.. дека Интер тепал со судии :pos:Многу, ама многу ќе им значи оваа ваша искреност на ПСВ ако на крај овие грешки кои што најверојатно ги коштаа 3 бода, бидат причина за пласман на Интер во нокаут фазата во Лига Европа на нивна сметка.
Како тоа ги коштаа 3 бода?..од каде знаеш дека Интер немаше пак да победи и ако му го поништеа првиот гол?..ПСВ со играта не ни заслужи нерешено а камоли пак 3 бода.

Она на Ханданович е дискутабилно бидејќи се работи на ќошот од шеснаесетникот односно далеку од голот на не на средина....кога тој ја допре со рака топката веќе тројца играчи на Интер беа кај голот.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Оние па Псж без исав, најдоја село без кучиња и удри, ај шо победија победија разлика на класи е во прашање ама пак онакво понижување, Нејмар изводеше со тие финтите негови ѓупски, мене срам ме фати замислете на играчите на звезда како им било :D
Барса Тотенхем исто добар натпревар изиграа и мислам да беа комплетни кокошките друга ќе беше песната.
Меси човече Колку и да ги нејќам Барса уживанција е да се гледа човекот, штета шо игра во ерата на Салах и Модрич иначе пак најдобар ќе беше


Sent from my iPhone using Tapatalk
За последнава реченица за Салах и Модрич сериозен си?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.761
Поени од реакции
12.898
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom