UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.483
Поени од реакции
22.196
Кој бе, најдобар прогнозер е...играј обратно се шо ќе каже он :pos:
Сега кога ќе почне да пишува за СП, како тоа он знае се што ќе се случи, како Аргентина ќе го освои, сигурно ги знае однапред сите резултати на СП.
Таков баксуз е, Аргентина ќе освои СП само откако он ќе умре.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.296
Поени од реакции
26.189
Не сакам да верувам во такви нешта, но ептен сумливо ќе биде доколку се избегнат повторно во полуфинале
 
H

HoT _iCe

Гостин
Много ми е криво што немога да гу гледам утакмицу. Мило ми е за браќа од Ливерпул, секси фудбал играв. Ама некако некое шесто чуло ми вика све е отворено и дека на Етихад има да биде фиеста сас овј резултат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.047
Поени од реакции
17.947
Сигурно ради ова им се стресоа ноџињата.:pos::pos::pos:
Можда утакмицава имаше едно од подобрите изданија на навивачи на некој егнлески тим што игра дома да направат да се осети предноста на домашен терен. Имаше добра атмосфера, што со урлања, што навијање и свирежи на противнички играчи, али дека им се стресле ноџињата ради тоа малку морген.:pos: Енглезите док не земат да мрднат тоа гзот од столчињата никад нема на никој да му се стреси нешто. Да играше Ливерпул со некој од Севиља, Баерн или Рома ќе беше другачија прикаска пошто ќе ги надвикаа на сред Енфилд.
Салах ако не игра на реваншот ќе биде весело , пошто за него Клоп нема замена ама баш никаква. Ако излезе со формација и играчи ко после замена на Салах уште појше верувам дека Сити ќе може да ја надокнади негативава. Ливерпул изгледаа добро у одбрана пошто Сити беа немоќни, но кои се шансите дека нема пак да ниту еднаш да шутнат у гол на ревашот и ќе се вртат ко вртелешки околу 16рец.
Ти вчера д не играше на Енфилд па шо знајш дали било така или не. На вакви натпревари игра огромна улога атмосферата, сите играчи го имат ова потврдено, поготово млади и неискусни играчи како Сане и Хесус


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.572
Поени од реакции
13.920
Да постигнеше гол Сити ќе имаше каква таква шанса, вака нема никава. Поголема има Севиља против Баерн. Уште години им треба континуитет нив и на ПСЖ за да може да се сметаат за сериозни кандидати за ЛШ.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.047
Поени од реакции
17.947
Уште не ми е верно дека Сити кој има најмногу гола постигнато оваа сезона во ПЛ (тука негде беа со Ливерпул) не успеа ни еднаш да шутни на гол, знаејќи каква одбрана има Ливерпул. Искинаа назад сите, Окс мора да се пофали играчиште и вчера и на претходниот натпревар со Сити изигра топ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.155
Поени од реакции
7.857
Бекови се ТАА што има 19 години и Робертсон што дојде од Хал за 15 евра. Не максимум, не знам што е ова што го вади Клоп.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Да постигнеше гол Сити ќе имаше каква таква шанса, вака нема никава. Поголема има Севиља против Баерн. Уште години им треба континуитет нив и на ПСЖ за да може да се сметаат за сериозни кандидати за ЛШ.
Јас не би рекол дека немаат шанси, далеку од тоа. Се има в раце Ливерпул и се слагам дека треба да се случи чудо за да испаднат, ама Сити е тим полн со прејаки индивидуалци кои со 1-2 потези можат да го направат мечот неизвесен.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.710
Поени од реакции
52.642
Доста тренери на противнички тимови низ годините кажале дека имала удел атмосферата на Енфилд во ЛШ натпревари. Може не е некоја голема причина, ама по шокот на почетокот со раниот гол, и те како помогна и публиката, скроз изгубени беа играчите на Сити, не можеа 3-4 паса да сврзат.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.572
Поени од реакции
13.920
Јас не би рекол дека немаат шанси, далеку од тоа. Се има в раце Ливерпул и се слагам дека треба да се случи чудо за да испаднат, ама Сити е тим полн со прејаки индивидуалци кои со 1-2 потези можат да го направат мечот неизвесен.
Прејаки индивидуалци и нула менталитет. На ваков резултат нешто можат да направат екипи со историја и искуство, всадено е тоа во работата на клубот, не доаѓа веднаш.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Прејаки индивидуалци и нула менталитет. На ваков резултат нешто можат да направат екипи со историја и искуство, всадено е тоа во работата на клубот, не доаѓа веднаш.
Тоа е тоа, што јас одамна го пишувам овде, т.н. педигре;)
Играч на Сити или ПСЖ, макар он и Нејмар ,КДБ или Агуеро да е излегува да докаже дека е класа и он и клубот.
Играч на Јувентус или Баерн го нема тој проблем,клубот е институција веќе, не мора да жуљаш ти да ја градиш таа репутација!
Не ги земав Реал или Барса за пример, туку овие со не баш топ состав ама со подобар резултат низ годините, од скоропромовираните гиганти:confused:
Психолошки, многу поголем е притисокот врз играчот, во тим во процес на докажување( Сити, ПСЖ, Лајпцинг, Зенит..) отколку во докажан тим.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom