Eye Cue на Евровизија 2018

S

staycalm

Гостин
33 ти сме на Бетинг, а прва е Израел афкорс, според тоа што пратам 92-93% се точни, можни се мали промени...
Ај за нашава не ме чуди многу, ама Словенија последна? Немогуче
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Ај за нашава не ме чуди многу, ама Словенија последна? Немогуче
Па не се ни тие нешто а у, кај нас фучи од коментари супер песна, мацедониа маде ит дис јеар и бла бла, на крај ништо.
 
S

staycalm

Гостин
Па не се ни тие нешто а у, кај нас фучи од коментари супер песна, мацедониа маде ит дис јеар и бла бла, на крај ништо.
У секој случај Словенија е боља од оние претходните 3-4 пред неа шо се, нема логика последно место да е покрај други тродупло полоши песни
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
У секој случај Словенија е боља од оние претходните 3-4 пред неа шо се, нема логика последно место да е покрај други тродупло полоши песни
Па тоа и не го сфаќаат како официјално баш, не мора да значи, у осталом на кому му е битно кое место е ако не влезе во финале,а ако влезе сите знаеме дека нема да се последни ни тие а богами ни ние...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
33 ти сме на Бетинг, а прва е Израел афкорс, според тоа што пратам 92-93% се точни, можни се мали промени...
Минатата года бо бета кажуваха Италиjа ке победи, а по-минатата Русиja и не познаха.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Минатата года бо бета кажуваха Италиjа ке победи, а по-минатата Русиja и не познаха.
Знам за Италија, и Австралија котираше високо лани, многу зависи од лајвот и сценскиот настап, и за Мк лани викаа дека сме фаворити па паднавме, сега јас не зборам за победник ама у главно фаворити што се на тоа мислев оти за мене е точно и ако кажат МК трета ќе е а е 6 та пример и така..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Ужаси евровизиски.
Јас пишував посодржајни текстови у шесто одделение.
Тоа е така затоа што кога се прави песна за Евровизија во Македонија се прави наменски за Евровизија во краток период 2-3 недели е готова после само се изменува нешто што не им чини. Се прави песната да е што покомерцијална во звук, аранжман, текст, а кога се прави песна ненаменски излегува и нешто добро бидејќи нема одреден рок до кога треба да биде готова, промовирана песната, може да ја работаат со месеци и не се замараат со тоа дека песната ќе биде за на Евровизија туку си ја прават по свој ќејф.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.996
Помина ли Евровизија?
Победија нашите. Така?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
За разлика од последниве неколку години, годинава има добри песни, па интересот за да гледам Евровизија оваа година ќе ми биде поголем. Песната на Израел интересна е, а гледам и според бројот на прегледи далеку е над другите.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.807
Поени од реакции
33.639
За разлика од последниве неколку години, годинава има добри песни, па интересот за да гледам Евровизија оваа година ќе ми биде поголем. Песната на Израел интересна е, а гледам и според бројот на прегледи далеку е над другите.
Кој ти е најинтересен дел, кај што квачи како кокошка, или кај што ѕвони како ѕвонче?
 
S

staycalm

Гостин
Кој ти е најинтересен дел, кај што квачи како кокошка, или кај што ѕвони како ѕвонче?
Мене кај шо се пораѓа.
Откако ќе победи песната врати се на темава да кажеш тебе кој ти бил најинтересен дел :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom