Eye Cue на Евровизија 2018

S

staycalm

Гостин
А, тоа ли го сметате за песна? Па, тогаш и мачкава дома ќе мора да ја викам певаљка. :D
Фаворит на публиката е моментално каде и да гледам, на било кој евровизиски форум, сајт, кладилница :) Е сеа останува жирито да видиме дали ќе заебе работа за победа. Инаку одлична е песната, текст, глас, порака, спот. Има цел пакет. Тоа кокодакањето малце одвишок е пошо нели не сме навикнати да слушаме звуци од животни у песни ама па не е нешо форсирано, 2-3 пати се појавува на неколку секунди у песната и баш ја прави уникатна и интересна :) Секој со свој вкус сепак. Мене ми е една од најдобрите ако не и најдобра
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.628
Поени од реакции
33.182
Типично евровизиско глупаво срање, и како такво не е чудо и да победи, ама мене на песна не ми личи. Имаше еден бразилски метал бенд што правеше „музика“ со помош на моторни пили, бормашини, брусалици и хилти. Побрзо тоа би го нарекол песна од ова.

Немам слушано многу од годинава, ама онака од прва што ми влезе в уво е белгиската песна, втора година по ред. И Холандија, секако, Waylon е закон, еднаш за малку не победи на Евровизија, со The Common Linnets, и со една од најубавите песни било кога на ESC, па се надевам сега ќе му успее.[DOUBLEPOST=1521150159][/DOUBLEPOST]Еве:
Холандија

Белгија:
 
S

staycalm

Гостин
Типично евровизиско глупаво срање, и како такво не е чудо и да победи, ама мене на песна не ми личи. Имаше еден бразилски метал бенд што правеше „музика“ со помош на моторни пили, бормашини, брусалици и хилти. Побрзо тоа би го нарекол песна од ова.

Немам слушано многу од годинава, ама онака од прва што ми влезе в уво е белгиската песна, втора година по ред. И Холандија, секако, Waylon е закон, еднаш за малку не победи на Евровизија, со The Common Linnets, и со една од најубавите песни било кога на ESC, па се надевам сега ќе му успее.[DOUBLEPOST=1521150159][/DOUBLEPOST]Еве:
Холандија

Белгија:
Супер се и овие, посебно Белгија. But the chicken queen is the chicken queen :D На евровизија не се бара само песна, се бара и креативност, уникатност, нешто ново....
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.228
Поени од реакции
45.340
Баш е фина песнава, а и Ај Ќу баш се станаа добро бендче, многу напреднаа од тезгине по Марака до Хавана и последниве години солидна музика извадија...
Ради тоа не треба да се бедираат кога ќе бидат претпоследни пошо таков е животот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Гледав денес Стисни плеј на МРТ 1 и цела емисија беше посветена на Eye Cue и на сите случувања со нив за Евровизија. Ани и Дими им правеле фотосесија, снимале разгледница во Португалија, интервју со Дарко Димитров имаше. Фино човече овој Бојан :)

Koлку повеќе ја слушам песната се повеќе и ми се допаѓа. Така е барем кај мене со повеќе песни :)
 
S

staycalm

Гостин
Гледав денес Стисни плеј на МРТ 1 и цела емисија беше посветена на Eye Cue и на сите случувања со нив за Евровизија. Ани и Дими им правеле фотосесија, снимале разгледница во Португалија, интервју со Дарко Димитров имаше. Фино човече овој Бојан :)

Koлку повеќе ја слушам песната се повеќе и ми се допаѓа. Така е барем кај мене со повеќе песни :)
Мене ми е чуден позитивниот фидбек од странциве.
Ама па кога ќе размислам подобро секоја година иаме позитивен фидбек од нив и на крај не гласаат за нас :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.628
Поени од реакции
33.182
Мене ми е чуден позитивниот фидбек од странциве.
Ама па кога ќе размислам подобро секоја година иаме позитивен фидбек од нив и на крај не гласаат за нас :D
Како не, секоја година со позитивен фидбек. Единствено лани, за Црно и бело на Калиопи и Мојот свет на Каролина имало колку-толку позитивни коментари. Особено лани. Се останато било жестоко критикувано.

Ете, и на кладилници: лани за прв пат Македонија имаше коефициент под 100,0, и еве сега пак. Секогаш сме биле меѓу последните.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Ама па кога ќе размислам подобро секоја година иаме позитивен фидбек од нив и на крај не гласаат за нас :D
Eye Cue за мене се добри. Но тоа што не е добро е што не го прашуваат народот кој сака да го избере да оди, туку некои си уредници на МРТВ, оној тиит Марко Марк и слични шарлатанти.
Не се лоши, но можеше да се избере и подобро.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.628
Поени од реакции
33.182
Eye Cue за мене се добри. Но тоа што не е добро е што не го прашуваат народот кој сака да го избере да оди, туку некои си уредници на МРТВ, оној тиит Марко Марк и слични шарлатанти.
Не се лоши, но можеше да се избере и подобро.
Е сега те пријавив, да знаеш, јас сум! :kuracc:
 
S

staycalm

Гостин
Како не, секоја година со позитивен фидбек. Единствено лани, за Црно и бело на Калиопи и Мојот свет на Каролина имало колку-толку позитивни коментари. Особено лани. Се останато било жестоко критикувано.

Ете, и на кладилници: лани за прв пат Македонија имаше коефициент под 100,0, и еве сега пак. Секогаш сме биле меѓу последните.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom