Eye Cue на Евровизија 2018

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Фаворит на публиката е моментално каде и да гледам, на било кој евровизиски форум, сајт, кладилница :) Е сеа останува жирито да видиме дали ќе заебе работа за победа. Инаку одлична е песната, текст, глас, порака, спот. Има цел пакет. Тоа кокодакањето малце одвишок е пошо нели не сме навикнати да слушаме звуци од животни у песни ама па не е нешо форсирано, 2-3 пати се појавува на неколку секунди у песната и баш ја прави уникатна и интересна :) Секој со свој вкус сепак. Мене ми е една од најдобрите ако не и најдобра
Која порака?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Мислам дека ова е најнепотребното караоке во историјата на караокето :)
Зошто така мислиш ?

На евровизија секогаш покрај песните има и верзија караоке т.е матрица со пратечки вокали.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.344
Поени од реакции
4.962
Пејачкава делува ко недоквакано 18год девојче кое го мрзи да стане во 13ч после пладне.
Пред камериве е флегматична и погубена, можам да замислам каква ќе биде пред неколку илјадна странска публика.
А да цело време се пулам и не ми е јасно дали тоа розевион костим и е 2 броја поголем и се превиткува во меѓуножникон или и се прави cameltoe... хммм...:cautious:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Пејачкава делува ко недоквакано 18год девојче кое го мрзи да стане во 13ч после пладне.
Пред камериве е флегматична и погубена, можам да замислам каква ќе биде пред неколку илјадна странска публика.
А да цело време се пулам и не ми е јасно дали тоа розевион костим и е 2 броја поголем и се превиткува во меѓуножникон или и се прави cameltoe... хммм...:cautious:
И мене ми личи дека е таква малку флегматична, ама тоа ја разликува од нашите други пејачки и баш личи посебно и привлечно. А и како појава е интересна. А за настапот во живо, колку што знам они како бенд имаат искуство што се однесува до настапите во живо, па и не би требало тремата до крај да ја утепа. Сепак тремата е нешто што нашите мисли го креираат, не бројот на луѓе во публиката.
 
S

staycalm

Гостин
Која порака?
Песна за empowerment на жените е. 'Wonder woman don’t you ever forget, you’re divine and he’s about to regret…' (најверојатно) инспирирана од Me Too движењето.
Прочитај го лириксот и ќе видиш
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.767
Поени од реакции
33.503
Песна за empowerment на жените е. 'Wonder woman don’t you ever forget, you’re divine and he’s about to regret…' (најверојатно) инспирирана од Me Too движењето.
Прочитај го лириксот и ќе видиш
Go deeper!
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Либертаријанскиот претставник на феминистичкото fat acceptance лоби со песна за промоција на трицифрена бројка на вагата на секоја жена.
Долгоочекуваната химна на канцерогениот XXL тренд.

Me, an intellectual.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Вечерва на МРТ 1 Стисни плеј ќе има информации каков ќе биде настапот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Антониа Гиговска, Дина Јашари, Валери Димовска, Јана Андреевиќ Лазарова се дел од тимот како пратечки вокали.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Антониа Гиговска, Дина Јашари, Валери Димовска, Јана Андреевиќ Лазарова се дел од тимот како пратечки вокали.
Знаејќи како се моќни вокалите на Антонија и Валери, мислам дека ептен ќе надвикуваат, т.е. ќе бидат слушани како главен вокал, што е нешто секогаш застапено кај нас кога станува збор за настап на Евровизија, а не треба да биде така. Но ако добро тоа го кординираат добро и би звучело, сите се добри вокали, а и сите изгледаат одлично за на европска сцена.
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Лесна песна, ко лесна женска :D тоа и се бара за Евровизија пошто и онака е за забава. Од лани почнаа да праќаат покул песни. Не е за дали Македонија ќе добие некое повисоко место, оти Европејците одат таму за забава а не за натпреварување.

Ми се допаѓа песната и најбитно е да е прифатена.

Кога ќе ми текне дека Матин Вучиќ го праќале... сеа сме значи ЗАКОН :D

Во коментарите на јутјуб нешо слабо грци, порано многу ги имаше
можда дека песнава е лесна и им ги релаксира мозоците па не се толку напнати за хејт :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom