Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Ја сите 5 ги изгледав, али билетите на 2 од тие 5 ми беа бесплатни билети земени со поените од картичката. Нормално, тие 2 филма не ми ги пишале и не ми ги рачунаат, а никаде претходно да известат дека не ти се рачунаат ако не ги купиш билетите со пари.
Не ти кажаа на каса кога ги зимаше со поени дека нема да ти важат? Обично кажуваат, мене два пати ми имаат кажано така кога сум зимал со поени, а имало промоција.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.284
Не ти кажаа на каса кога ги зимаше со поени дека нема да ти важат? Обично кажуваат, мене два пати ми имаат кажано така кога сум зимал со поени, а имало промоција.
Не, никој ништо не ми кажал. Пред да идам да го гледам последниот Justice League отворив во историја чисто онака да проверам и глеам два ми немаше. Кога отидов за Justice League на каса да ги прашам зашто ми ги нема тогаш ми кажаа дека билети земени со поени не се рачунаат.

Треба да проверам дали ги рачунаат таквите билети во Black Status, ништо чудно и таму да не се рачунаат. Педерски во секој случај.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Не, никој ништо не ми кажал. Пред да идам да го гледам последниот Justice League отворив во историја чисто онака да проверам и глеам два ми немаше. Кога отидов за Justice League на каса да ги прашам зашто ми ги нема тогаш ми кажаа дека билети земени со поени не се рачунаат.

Треба да проверам дали ги рачунаат таквите билети во Black Status, ништо чудно и таму да не се рачунаат. Педерски во секој случај.
Па не се рачунаат ни за блек :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Некој да не сака две карти за претпремиерата на Блек Пантер?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.924
Поени од реакции
84.346
Од другата сабота (па се до 4ти Март) во Синеплекс ќе се даваат филмови номинирани за Оскар (ништо ново што не го имало/ќе го има на редовен репертоар)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.924
Поени од реакции
84.346
Зошто не ми дава програма у Синеплекс за четврток?
Бидејќи репертоарот почнува на ново од секој четврток :D
Негде вторник-среда ќе можеш да ја видиш новата програма што ќе започне од другиот четврток :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
upload_2018-3-6_17-21-55.png

Еве ти го уметничкиот филм Панама @Shawn Spencer ќе одиш во кино да го изгледаш?
Девојкава спремна да изведува уметнички акт.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.916
Прегледај го приврзокот 186731

Еве ти го уметничкиот филм Панама @Shawn Spencer ќе одиш во кино да го изгледаш?
Девојкава спремна да изведува уметнички акт.
Пикни си го во чмарче. Друг филм барав тогаш, овој само го лупнав тогаш, а ти се напали на филмов, па Панама, Панама. :dudlac:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Пикни си го во чмарче. Друг филм барав тогаш, овој само го лупнав тогаш, а ти се напали на филмов, па Панама, Панама. :dudlac:
Уф.
Не, дали сериозно проба со ваква outright лага да се извадиш? lol.
Рече дека Панама се вика филмот и дека е српски, сигурно имало некој друг Панама, хахахаха.

Пошо се занесуваш дека гледаш „експериментални“ филмови, и веројатно читаш некои семи хипстерски андерграунд нон меинстрим сајтови, си прочитал некое ретардирано review за филмот и си мислел дека е којзнае каков.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.916
Уф.
Не, дали сериозно со ваква outright лага да се извадиш? lol.
Рече дека Панама се вика филмот и дека е српски, сигурно имало некој друг Панама, хахахаха.

Пошо се занесуваш дека гледаш „експериментални“ филмови, и веројатно читаш некои семи хипстерски андерграунд нон меинстрим сајтови, си прочитал некое ретардирано review за филмот и си мислел дека е којзнае каков.
хахах абе што сакаш верувај и мисли си дека на Панама сум мислел. Тогаш ти го кажав тој за културно да одјебеш, пошто смараше како си бил бог и батина и си знаел да најдеш филм на интернет и ми текна дека нема саглам снимка од Панама, што како што рече сум прочитал дека беше на некој од големиве фестивали, и тој ти го кажав.

Тој филм што го барав уште не сум го сретнал на торент, а го добив во HD од едно другарче.
Сонувај ти дека сум ти го кажал правиот филм, о ти великиот основач на Пајрат Беј, способен да го најде секој филм. :pos:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
хахах абе што сакаш верувај и мисли си дека на Панама сум мислел. Тогаш ти го кажав тој за културно да одјебеш, пошто смараше како си бил бог и батина и си знаел да најдеш филм на интернет и ми текна дека нема саглам снимка од Панама, што како што рече сум прочитал дека беше на некој од големиве фестивали, и тој ти го кажав.

Тој филм што го барав уште не сум го сретнал на торент, а го добив во HD од едно другарче.
Сонувај ти дека сум ти го кажал правиот филм, о ти великиот основач на Пајрат Беј, способен да го најде секој филм. :pos:
И имаме втора лага. Никаде не се фалев.
Еве, освежи си ја меморијата и не реплицирај ако планираш да лажеш.
Сонувај ти дека сум ти го кажал правиот филм
wow како си не заебал сите, ова е ти е prank од епски пропорции
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.916
И имаме втора лага. Никаде не се фалев.
Еве, освежи си ја меморијата и не реплицирај ако планираш да лажеш.

wow како си не заебал сите, ова е ти е prank од епски пропорции
Па како што гледам јас барав програмче за даунлоуд, а ти смараше за тоа кој бил филмот. Ако не си го ставаше носот, кај што не му е местото, немаше ни да добиеш лага. Оу-Кеј?

И престани да ме смараш, нит си ми интересен, нит сум ти интересен, така што олабави ме и дискутирај си со останатите филмски зналци, остај ме на раат да си ги читам хиперските андерграунд сајтови, пошто со ова константно замарања делуваш ко дете без работа.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.785
Поени од реакции
17.539
Да не знае некој дали може да се глеа Авенџерс со бонус поените :icon_lol:?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom