@Black Hok
Gledaj statistika be covek, ne pisi naprazno.

7.166
11.295
Ја гледаше утакмицава?Висеше голот во второ.10 шанси направиа ПСЖ.Што кур статистики ме интересираат жити се.Ако рока некоја екипа со шутеви од по 30 метри секој напад и е статистички подобар тим,што правиме тогаш?

14.532
Мислењава се 'дувни ветре развигорче'. Сфе експерти накотени, што не пишавте дека се просечен тим пред почеток на натпреваров или кога му ја извадија душата на Баерн во групи итн.

Ова е најлошиот натпревар што го изиграа парижаниве сезонава а Реал као Реал, а доаѓа елиминациона фаза, се повампируваат. Какво темпо кренаа последните 15-тина минути, не е за верување. Баш потсеќаат на ланските настапи.
Не трескај глупости, ваделе душа на Баерн, да ги вадат од хируршко сосе глупиот тренер. Баерн завршија втори у група баш заради тој пораз во Париз и тоталното губење на соблекувалната на Анчелоти периодот пред таа утакмица. Карло беше избркан после таа текма.

По Јуп пластичниве не знаеја каде е излезот на Алијанц и утре да играат ќе го јадат на велико и дома и на гости.

7.166
11.295

Сакаш да ми докажуваш дека Реал беше подобар пред измената на Кавани?
Дупки еден тон во одбраната на Реал.Имаше многу погрешни последни додавања на ПСЖ,кои што не резултираа со шут.В гол беше пикнат Реал.
По твојава глупосна логика,Базел бил рамноправен вчера.Гледаш колку глупа логика е ова со шутевите?Исто и за @Black Hok поздрав со постов.

k3b

2.811
4.287
Прегледај го приврзокот 185707

Што подразбираш ти под висење на гол? На резултати ги имаш сите шутеви во и надвор од голот. Како го дефинираш ти тоа висење на гол? Зошто на пример висел голот на Реал а не на ПСЖ?

7.166
11.295
@k3b
Значи во двомечот навивам за Реал.Не зборувам од инает,туку ти пишувам најреално што може.
Нападите на ПСЖ беа далеку поопасни.За тоа неможам да ти докажам со слика или нешто др,едноставно секој што ја гледал утакмицата знае што зборувам.Не велам дека ПСЖ мораше да победи со 1-2 гола разлика,туку дека беа поблиску до 2ор гол на мечот.
Некаде кај 60-70та минута до излегувањето на Кавани,кој ти беше тебе поблиску до гол?
За шутевите и статистиките на резултати нема што повеќе да коментирам,ти постирав слика од Базел вчера за да видиш дека не е се во шутевите.

26 јануари 2009
11.843
18.532
@k3b
До кај 75 та минута ПСЖ доминираше во второ, кога Реал не можеше топка да изнесе од половина, што не е и случај во прво полувреме кога Реал им излезе високо и знам само колку одземени топки имаше на средина Реал кои за жал не ги претвори во гол. Ова не е случај само против ПСЖ, оваа сезона и второлигаши му се враќаа на Реал, не па ПСЖ. Добро прво полувреме и после распад. Дел се должи на тоа што Зидан си има гала 11 ка и излегува со практично истите играчи кои се исцрпени, додека играчи ко Тео, Себаљос па и Ковачич не играат, Васкез и Асенсио влагаат во период од 70 та до 80 та минута. Втората причина е што нападот на Реал не постои и мора цел тим да вложи колективен напор за да Реал се закани по гол, за Разлика од ПСЖ кои ја имаат тројката напред и со неколку паса креираат вишок играч.

23 август 2010
38.722
110.868

Стелт во ред е пријателе, Мбапе празен гол утна во 90-та минута, пред тоа 2 или 3 шанси имаше ПСЖ така да олабави малце со ставовите.

Гледам и останатите експерти овој преценет оној преценет. Сакате да знаете каде беше грешката на Емери? Што не го стартуваше Муние/Мение на сметка на Дани Алвеш, ликот е убедливо најдобар во одбраната на ПСЖ сезонава, односно на десната бековска позиција, ова ушлево се шлепа му ебам све одвратно у пичка. Верати преценет, Ло Селсо преценет, Рабио преценет, Нејмар преценет :tapp::tapp: Многу, ама мнооогу случајно заврши утакмицава 3-1, ова не е воопшто реален резултат али ете Реал е екипа со шампионски менталитет, ПСЖ екипа со лузер на клупата и затоа се деси ова што се деси. Ќе беа правени други муабет да погодеше Мбапе на 1-1.

Според мене отворен е скроз овој двомеч, Реал е катаклизма сезонава а ПСЖ знае доста често да влегува во јаки серии и да дава по 3 гола во период од 10 минути. Ран гол во Париз ќе смени многу нешта, а сигурен сум дека ќе тргнат со сите сили напред јер нема што да изгубат.

П.с. Ло Селсо исто така е многу јак играч, баталете што лошо изиграл вчера, ко да не смее човек да има лоша утакмица. Ама така е кога два пати сте го гледале ПСЖ сезонава, против Баерн во групи и вчера против Реал.

Riken

the power of imagination makes us infinite
9 декември 2008
12.483
29.879
Да даде по некој милион да навиваме за ПСЖ и на кајгана само фан клуб ПСЖ да постои.[DOUBLEPOST=1518686817][/DOUBLEPOST]
ПСЖ знае доста често да влегува во јаки серии и да дава по 3 гола во период од 10 минути.

18.036
Значи каква улога имаат коментарите на коментаторите на МРТ 1 тоа е чудо невидено. Цел текст ти е комплетна копија на тоа што го кажуваа коментаторите. Ако не гледаше,го стави Бејл,Васкез,и Асенсио, што значи дека Емери се бранеше и сакаше да го зачува тој гол во гости предност, не му беше целта да даде, туку да не прими, реваншот е на нивен терен, и некако на мускули да се извадеа.. Друго пологично објаснување нема.[DOUBLEPOST=1518654389][/DOUBLEPOST]

Во кој сегмент од играта Реал беше надигран? Во жолти картони на ПЕ ЖЕ може?
Во кладилница гледав така да и она малку што се слушаше коментарот не ни обраќав внимание. Коментатор ми влијаел бе, каква експертска проценка преку кајгана форум :pos:

Во прво Реал беа за нијанса подобри, ама во второ полувреме до 75та минута беа непостоечки на теренот. Какво бранење на гол во гости, кога имаа шанса со малку повеќе мозок да дојдат до победа? На крајот завршија со пораз од два гола разлика, со Ди Марија на клупата 90 минути. Нели е тоа срамота, десен бек да влезе за напаѓач? Јас не ни разбирам како ова е бранење, обично после толку години сум забележал дека кога излегува играч од нападот и целта е да се одбрани екипата влегува играч од средината на теренот, да ја зацврсти таму играта. А не дупли бек кој откако влезе им даде крилја на Реал и беа 5 пати поранливи.

И да на човек кој што ја гледал утакмицата не му е потребна статистика. Ќе земам петиција ќе поднесам до овие резултати и слични работи статистика да ставаат 24 часа после утакмицата, не овде некој после завршен меч ќе ми цитира статистика, глупости.