UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Елементарно непознавање и оценување на ситуациони прилики....
него тие шо фатија 1.9 квота на ПСЖ иде даље у декември им остануе полесниот дел од работата.
За Јувентус утре е 2.05...на реваншот минимум ќе биди 2.50 од прилика...ова ти е исто како кладилниците да ти даваат поклон за сите нервози и промашувања..[DOUBLEPOST=1518477205][/DOUBLEPOST]
drugar nz za ova tema, ne sum mn aktiven na forumov ja pratam kladilnica temata, posledno so mi tekvit e Celzi-Arsenal, maka mi e da baram niz temata sig imase barem 10 vakvi tvoj blamazi, daj uozbili se :D
А не коментираш за минатите две Аз-2 и т2,Кајзери т1 2+...другиот ден Барселона 2 и т2,Макаби хен 1 пп?..значи само промашените се памтат..ете најди други кај шо сум бил вака убеден..значи 100% убеден како сега за Јувентус-Тотенхем
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
За Јувентус утре е 2.05...на реваншот минимум ќе биди 2.50 од прилика...ова ти е исто како кладилниците да ти даваат поклон за сите нервози и промашувања..[DOUBLEPOST=1518477205][/DOUBLEPOST]

А не коментираш за минатите две Аз-2 и т2,Кајзери т1 2+...другиот ден Барселона 2 и т2,Макаби хен 1 пп?..значи само промашените се памтат..ете најди други кај шо сум бил вака убеден..значи 100% убеден како сега за Јувентус-Тотенхем
Ноуп, не работат така вредностите, па дури ни хипотетички не си близу, без разлика на приликите од првиот меч.
ти понудив варијанта ако тежнееш кон Јуве со таква драстичност и увереност да ти уплатам на 4.3 квота кај тебе?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
ова преведено во децимали претставува 4.33 со 1.22, ако си спремен да уплатам како ексџејнч кај тебе на Спарс иде даље?
Ако сакаш на 6 коефициент уплати кај мене слободно...само што не вервам дека ќе уплатиш бидејќи немам со шо да гарантирам ама да можеше да уплатиш давам 6 коефициент...најсериозно
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Конечно ЛШ. Нек си ебе матер нема боља ствар од ЛШ и ладно пиво.:pijani::uzi::drk::drk::drk:

Ставете потенцијални состави. Знам дека Тотенхем се у фул состав и очекувам да идат даље. Мислам далеку ќе догураат, зависи од ждребот. Првата 2-1 за Јуве, ревашот 1-0/2-0 за кокошките.

Сити би требало уште денес да си ја заврши работата.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
А не коментираш за минатите две Аз-2 и т2,Кајзери т1 2+...другиот ден Барселона 2 и т2,Макаби хен 1 пп?..значи само промашените се памтат..ете најди други кај шо сум бил вака убеден..значи 100% убеден како сега за Јувентус-Тотенхем
Znaci ima razlika od obicni tipoj, do tip na koj so bi go stal zivotot, ne bese valjda 100% i ovde sig a?
Утакмицата луѓе е за милион денари, нема промаш едноставно.
По животот ти се кладам и тебе и на сите тука што мислите дека нема да биди 1,за мене 1 за вас X2.....Арсенал се најголеми пички и редовно на дерби си губат,немаат мадиња да изиграат воопшто.
Оваа не гледам како нема да влези, најсигурната утакмица во годината
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ноуп, не работат така вредностите, па дури ни хипотетички не си близу, без разлика на приликите од првиот меч.
Јас мислам дека сум близу поради повеќето околности земени во предвид

Јувентус е во топ форма,нема примено гол од декември и е во серија од 13 победи со ред во сите натпреварувања,целата екипа игра подобри и покомпактно без Дибала и делуваат многу стабилно...даваат голој без игра и имаат незгодни играчи во нападот што му треба малце простор.

Тотенхем целата игра му се базира на пресинг,самиот концепт и систем му одговара на Јувентус бидејќи Јувентус лесно се справува со таквите екипи(Рома и Наполи),Деле Али еден од клучните фудбалери во нападот на Тотенхем игра во мизерна форма цела сезона и е безопасен,Тотенхем се ослободи од Волкер и цела сезона поради внатрешни проблеми не го играат Роуз другиот бек...додека Дејвис и Трипие се далеку послаби,понеквалитетни,и понестабилни бекој што немаат којзнае каков импакт во нападот а во одбрана се многу ситни и непревидливи..а не се ниту брзи па да направат вишок.

Бонус Тотенхем е очаен на гостувањата, а Јувентус во Торино е доминантна екипа...не гледам како Тотенхем ќе го помини Јувентус..нема каков фудбал да изигра,сите околности се на страната на Јувентус.

И да Тотенхем во последните две недели изигра 4 натпревари од кои три дерби(тешки) каде ги трошеа сите играчи..додека Јувентус си играше забава со Саусоло и Фиорентина
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Ако сакаш на 6 коефициент уплати кај мене слободно...само што не вервам дека ќе уплатиш бидејќи немам со шо да гарантирам ама да можеше да уплатиш давам 6 коефициент...најсериозно
вајда можеме на нотар да потпишеме...
значи сакам да ставам сума од 150 еу, ако Спарс продужат у следна фаза ти ќе треба да ме исплатиш на 900 еу на база на твојот понуден коефициент, ако не влогот останува кај тебе.

Јас мислам дека сум близу поради повеќето околности земени во предвид

Јувентус е во топ форма,нема примено гол од декември и е во серија од 13 победи со ред во сите натпреварувања,целата екипа игра подобри и покомпактно без Дибала и делуваат многу стабилно...даваат голој без игра и имаат незгодни играчи во нападот што му треба малце простор.

Тотенхем целата игра му се базира на пресинг,самиот концепт и систем му одговара на Јувентус бидејќи Јувентус лесно се справува со таквите екипи(Рома и Наполи),Деле Али еден од клучните фудбалери во нападот на Тотенхем игра во мизерна форма цела сезона и е безопасен,Тотенхем се ослободи од Волкер и цела сезона поради внатрешни проблеми не го играат Роуз другиот бек...додека Дејвис и Трипие се далеку послаби,понеквалитетни,и понестабилни бекој што немаат којзнае каков импакт во нападот а во одбрана се многу ситни и непревидливи..а не се ниту брзи па да направат вишок.

Бонус Тотенхем е очаен на гостувањата, а Јувентус во Торино е доминантна екипа...не гледам како Тотенхем ќе го помини Јувентус..нема каков фудбал да изигра,сите околности се на страната на Јувентус.

И да Тотенхем во последните две недели изигра 4 натпревари од кои три дерби(тешки) каде ги трошеа сите играчи..додека Јувентус си играше забава со Саусоло и Фиорентина
комплетно си у делузија без навреда...
прва грешка при проценка е не правење дистинкција на форма од првенство и останати купови, втора грешка не компарирање на противникот према кој се соочува.
не аргументирам дали Јуве е уопште е мал фаворит, вајда е, букмејкерските предвидувања се релативно точни но твоето прогнозирање е комплетно надвор од секаква смисла и дури е смешно да се расправа зашто едниве не се толку доминантно подобри.
во нормални услови не би ги играл но би играл против твоиве неиздржани видувања на силите.
 
Последно уредено:

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Јас мислам дека сум близу поради повеќето околности земени во предвид

Јувентус е во топ форма,нема примено гол од декември и е во серија од 13 победи со ред во сите натпреварувања,целата екипа игра подобри и покомпактно без Дибала и делуваат многу стабилно...даваат голој без игра и имаат незгодни играчи во нападот што му треба малце простор.

Тотенхем целата игра му се базира на пресинг,самиот концепт и систем му одговара на Јувентус бидејќи Јувентус лесно се справува со таквите екипи(Рома и Наполи),Деле Али еден од клучните фудбалери во нападот на Тотенхем игра во мизерна форма цела сезона и е безопасен,Тотенхем се ослободи од Волкер и цела сезона поради внатрешни проблеми не го играат Роуз другиот бек...додека Дејвис и Трипие се далеку послаби,понеквалитетни,и понестабилни бекој што немаат којзнае каков импакт во нападот а во одбрана се многу ситни и непревидливи..а не се ниту брзи па да направат вишок.

Бонус Тотенхем е очаен на гостувањата, а Јувентус во Торино е доминантна екипа...не гледам како Тотенхем ќе го помини Јувентус..нема каков фудбал да изигра,сите околности се на страната на Јувентус.

И да Тотенхем во последните две недели изигра 4 натпревари од кои три дерби(тешки) каде ги трошеа сите играчи..додека Јувентус си играше забава со Саусоло и Фиорентина
Кои сите околности се на страна на Јуве Џонка зити сфе?:D Сем искуството кое го имаат у ова такмичење не гледам некоја нивна предност. И двете екипи се моментално у топ форма, незнам од каде толкава сигурност и уште најсигурен до сеа си дека Јуве иде даље.
Иначе не се памтат само лошите типови сети се на Вест Хем - Вба:D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кои сите околности се на страна на Јуве Џонка зити сфе?:D Сем искуството кое го имаат у ова такмичење не гледам некоја нивна предност. И двете екипи се моментално у топ форма, незнам од каде толкава сигурност и уште најсигурен до сеа си дека Јуве иде даље.
Иначе не се памтат само лошите типови сети се на Вест Хем - Вба:D
Вест Хем-ВБА 2-1 заврши колку што се сеќавам и влезе 1[DOUBLEPOST=1518478015][/DOUBLEPOST]
вајда можеме на нотар да потпишеме...
значи сакам да ставам сума од 150 еу, ако Спарс продужат у следна фаза ти ќе треба да ме исплатиш на 900 еу на база на твојот понуден коефициент, ако не влогот останува кај тебе.
Неможиме ниту на нотар бидејќи немам ништо на мое име,хонорарно работам и не ми стигаат пари секој месец ...да ти ги остам таблетот и мобилниот рем :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Вест Хем-ВБА 2-1 заврши колку што се сеќавам и влезе 1
Па тоа ти зборам, тогаш беше добар тип со поткрепа, а овде не глеам такво нешто сем дека примиле еден гол у 17 утакмици у Серија А ти е доволно дека 90 посто ќе идат даље?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па тоа ти зборам, тогаш беше добар тип со поткрепа, а овде не глеам такво нешто сем дека примиле еден гол у 17 утакмици у Серија А ти е доволно дека 90 посто ќе идат даље?
Убаво напишав,Тотенхем како екипа општо му одговара на Јувентус,нивниот стил и концепт на игра..Тотенхем утре ќе игра исто како со 10 играчи,Тотенхем е катастрофален на гостувањата што ти се доволен показател дерби натпреварите во Англија,Тотенхем доаѓа од три дерби тешки дуели и плус натпревар во Фа купот со оние Њупорт додека Јувентус имаше тренинг натпревари.

Овие фактори ако не се доволни тогаш неможам да те разубедам(што всушност не ми е тоа поентата)..туку само чисто информативно си искажвам свое мислење дека Тотенхем според мене е преценет на дуелот и Јувентус релативно лесно ќе поминат
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Неможиме ниту на нотар бидејќи немам ништо на мое име,хонорарно работам и не ми стигаат пари секој месец ...да ти ги остам таблетот и мобилниот рем :D
Колку влог бараш за да се напраи 6 коефициент за таблетот и телефонот, да ти ги зееме и да олабавиш малку од виртуелниов свет. Што телефон имаш? :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom