UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Убаво напишав,Тотенхем како екипа општо му одговара на Јувентус,нивниот стил и концепт на игра..Тотенхем утре ќе игра исто како со 10 играчи,Тотенхем е катастрофален на гостувањата што ти се доволен показател дерби натпреварите во Англија,Тотенхем доаѓа од три дерби тешки дуели и плус натпревар во Фа купот со оние Њупорт додека Јувентус имаше тренинг натпревари.

Овие фактори ако не се доволни тогаш неможам да те разубедам(што всушност не ми е тоа поентата)..туку само чисто информативно си искажвам свое мислење дека Тотенхем според мене е преценет на дуелот и Јувентус релативно лесно ќе поминат
Е колку треба бе Џони да е коефициент за двојка? 7,50?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
комплетно си у делузија без навреда...
прва грешка при проценка е не правење дистинкција на форма од првенство и останати купови, втора грешка не компарирање на противникот према кој се соочува.
не аргументирам дали Јуве е уопште е мал фаворит, вајда е, букмејкерските предвидувања се релативно точни но твоето прогнозирање е комплетно надвор од секаква смисла и дури е смешно да се расправа зашто едниве не се толку доминантно подобри.
во нормални услови не би ги играл но би играл против твоиве неиздржани видувања на силите.
Јас гледам од фудбалски аспект и кога направив компарација во поглед на коефициентите некако не ми делува еквивалентно и сметам дека вредноста за Јувентус да победи (или да оди понатаму) е голема.

Релативно добро ги пратам Тотенхем оваа сезона и знам каква екипа се па затоа сум толку убеден..ете ќе дојди утрешниот ден ,па и реваншот па ќе видиме кој е во право[DOUBLEPOST=1518478894][/DOUBLEPOST]
Е колку треба бе Џони да е коефициент за двојка? 7,50?
1.70 со 5.00 од прилика според мене е реалната состојба
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.233
Поени од реакции
21.982
Колку влог бараш за да се напраи 6 коефициент за таблетот и телефонот, да ти ги зееме и да олабавиш малку од виртуелниов свет. Што телефон имаш? :D
Ostajte go be deteto, posle ke treba vo Kromberg da pocni da raboti :ROFLMAO:
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Убаво напишав,Тотенхем како екипа општо му одговара на Јувентус,нивниот стил и концепт на игра..Тотенхем утре ќе игра исто како со 10 играчи,Тотенхем е катастрофален на гостувањата што ти се доволен показател дерби натпреварите во Англија,Тотенхем доаѓа од три дерби тешки дуели и плус натпревар во Фа купот со оние Њупорт додека Јувентус имаше тренинг натпревари.

Овие фактори ако не се доволни тогаш неможам да те разубедам(што всушност не ми е тоа поентата)..туку само чисто информативно си искажвам свое мислење дека Тотенхем според мене е преценет на дуелот и Јувентус релативно лесно ќе поминат
Тоа што е катастрофален на гостувањата у ПЛ немора ништо да значи со нокаут фаза у ЛШ, од друга страна се коска дома.
Со Њупорт играа со комбиниран тим, дербињата многу лесно ги добија за да се изморат. Тој со Јунајтед им беше еден потежок тренинг, пошто од 60 минута натака лагано играа бидејќи после 2-0 Јунајтед се откажа. Арсенал не верувам дека ги измори, пошто на нив испробуваа акции и шанси цело второ полувреме. Така да ич овие фактори не ме разубедија.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ostajte go be deteto, posle ke treba vo Kromberg da pocni da raboti :ROFLMAO:
Владе,оди бркајси ја работата во политичките теми..не си компетентен ниту имаш доволно капацитет да дискутираш во спортските теми...користи ја твојата иронија и сарказам во темите каде што е се соодветни[DOUBLEPOST=1518479140][/DOUBLEPOST]
Тоа што е катастрофален на гостувањата у ПЛ немора ништо да значи со нокаут фаза у ЛШ, од друга страна се коска дома.
Со Њупорт играа со комбиниран тим, дербињата многу лесно ги добија за да се изморат. Тој со Јунајтед им беше еден потежок тренинг, пошто од 60 минута натака лагано играа бидејќи после 2-0 Јунајтед се откажа. Арсенал не верувам дека ги измори, пошто на нив испробуваа акции и шанси цело второ полувреме. Така да ич овие фактори не ме разубедија.
Добро ете ќе дојди утрешниот ден па ќе видиме кој е во право.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Јас гледам од фудбалски аспект и кога направив компарација во поглед на коефициентите некако не ми делува еквивалентно и сметам дека вредноста за Јувентус да победи (или да оди понатаму) е голема.

Релативно добро ги пратам Тотенхем оваа сезона и знам каква екипа се па затоа сум толку убеден..ете ќе дојди утрешниот ден ,па и реваншот па ќе видиме кој е во право[DOUBLEPOST=1518478894][/DOUBLEPOST]

1.70 со 5.00 од прилика според мене е реалната состојба
Ондак стави ги ете, ти варира квотата од 1.6 до 1.8
и ја ги пратам повремено кога ми требале двете екипи и има и кај обете видливи слабости но и силни страни кои ќе биде задача на тренерите да ги истакнат.
квалитетот на составите е сличен, искуството е на страна на Јуве, физичката спрема е кај Спарс(а и вољата за докажување) па ќе видиме.... али никако со таква изразита диаметралност.
ако можеше да се забележи грешка во квотите што не се соодејствуваше со ситуацијата тоа беше Псж-Реал али брзо се корегираа, па кој го фати тој прозор од 2-3 недели, ќари.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.233
Поени од реакции
21.982
Владе,оди бркајси ја работата во политичките теми..не си компетентен ниту имаш доволно капацитет да дискутираш во спортските теми...користи ја твојата иронија и сарказам во темите каде што е се соодветни
Dobro be , jas vaka kako od ista opstina( posto znaes Capari pod Bitola pagja ) da te posovetuvam pred da mi te issilat i da mi te prelazat, ama ete ako si tolku siguren kladi se so da ti recam. 6 koeficient e uba cifra. 150 evra koj ti dava (y)
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Јас гледам од фудбалски аспект и кога направив компарација во поглед на коефициентите некако не ми делува еквивалентно и сметам дека вредноста за Јувентус да победи (или да оди понатаму) е голема.

Релативно добро ги пратам Тотенхем оваа сезона и знам каква екипа се па затоа сум толку убеден..ете ќе дојди утрешниот ден ,па и реваншот па ќе видиме кој е во право[DOUBLEPOST=1518478894][/DOUBLEPOST]

1.70 со 5.00 од прилика според мене е реалната состојба
Значи шансите Тотенхем да победи утре се енормно помали од тие на Арсенал викендов? :((n)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ондак стави ги ете, ти варира квотата од 1.6 до 1.8
и ја ги пратам повремено кога ми требале двете екипи и има и кај обете видливи слабости но и силни страни кои ќе биде задача на тренерите да ги истакнат.
квалитетот на составите е сличен, искуството е на страна на Јуве, физичката спрема е кај Спарс(а и вољата за докажување) па ќе видиме.... али никако со таква изразита диаметралност.
Тоа физичката подготвеност и вољата за докажување е релативна работа и не би се сложил ама не значи и дека сум во право.

Јас само си истакнав свое мислење врз основа на играта на Тотенхем и формата на неколку поединци во екипата додека Јувентус се далеку поодморени,посвежи и влегуваат поспремни за овој дуел..барем јас таков впечаток имам..ете за другите потешки натпревари не коментирам бидејќи се навистина незгодни за типување ама овде не гледам каков фудбал ќе изигра Тотенхем..како порачана екипа за Јувентус.[DOUBLEPOST=1518479795][/DOUBLEPOST]
Значи шансите Тотенхем да победи утре се енормно помали од тие на Арсенал викендов? :((n)
Нема шо да бара утре во Торино...ти кажав од прилика 2-0 или 3-0 конечен
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Тоа физичката подготвеност и вољата за докажување е релативна работа и не би се сложил ама не значи и дека сум во право.

Јас само си истакнав свое мислење врз основа на играта на Тотенхем и формата на неколку поединци во екипата додека Јувентус се далеку поодморени,посвежи и влегуваат поспремни за овој дуел..барем јас таков впечаток имам..ете за другите потешки натпревари не коментирам бидејќи се навистина незгодни за типување ама овде не гледам каков фудбал ќе изигра Тотенхем..како порачана екипа за Јувентус.[DOUBLEPOST=1518479795][/DOUBLEPOST]

Нема шо да бара утре во Торино...ти кажав од прилика 2-0 или 3-0 конечен
Еве ти уште поголем поклон тогаш :D
upload_2018-2-13_1-7-16.png

Или можи и вака
upload_2018-2-13_1-7-53.png

Не ти држи вода муабетот за спремност и одмореност ама ич. Ериксен и Сон единствено си поделија минутажа со Њупорт и Али(кој ионака не го рачунаш:icon_lol:) изигра 20тина минути, друг од прва постава никој. Сигурно не се од македонска лига, па да не можат од сабота попладне до вторник навечер да одморат. А, кој ќе ги даде тие 3 гола за Јуве? Игуаин играчиштето?:pos::pos::pos:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.126
Поени од реакции
18.036
Ако, ако потценувајте :D

Не разбирам, шо е толку страшно? Не е Арсенал или Андерлехт....
Не ме сфаќај грешка, ама за мене екипите како Тотенхем, Рома и Ливерпул се се она што јас во фудбалот не го ценам, го сметам за погрешно и апсолутно неточно. Субјективно е тоа чувство, едноставно јас овие екипи и начинот на кои тие функционираат органски не го поднесувам. Искрено поарно Јувентус од Андерлехт да испадне отколку од Ливерпул или Тотенхем или пак да загуби титула од Рома. Не дека е невозможно да се случи тоа, секако дека е возможно ова е фудбал, двомеч, нокаут фаза влијаат еден милион краткорочни фактори, ама ако се случи Јувентус да испадне од Тотенхем толку ќе сум разочаран што секако фигуративно кажано ќе ми дојде да се самозапалам :D
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
А, и уште нешто да напоменам. Дембеле сигурно ќе стартува утре, а Маурицио цела групна фаза ја истера со Винкс стартер и собра 16 бода.;)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
А, кој ќе ги даде тие 3 гола за Јуве?
Два Стураро по еден Кедира и Де Шиљо.

Шала на страна, 0 до 2 гола.
Сигрно некој од среден ред (Пјаниќ од слободен удар, пенал, одбиена топка - шут ван шеснаесетник или сл.).

За Тотнам се знае - Кејн (ако се лизне Бенатија).
 
Последно уредено:

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А, и уште нешто да напоменам. Дембеле сигурно ќе стартува утре, а Маурицио цела групна фаза ја истера со Винкс стартер и собра 16 бода.;)
Вајнама ќе игра?..најсериозно прашвам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom