UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.882
Поени од реакции
8.744
Според мене било каква победа на Јувентус утре ќе значи 90% пласман понатаму. Не е битно дури и 2-1 да тепаме, било каква предност ќе ни одговара страшно за реваншот.

Ако изгубиме од Тотенхем дома или ако испаднеме ќе треба да се самозапалам. Поголема брука би било од губење на титулата во Италија од Наполи.
А посебно Ламела ако ви го збрца:icon_lol:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Никогаш Тотенхем со оние бекој и со непостоечки Деле Али нема да го помини Јувентус..тоа ќе биди изненадување на векот..премногу е преценет Тотенхем во овој дуел и мислам дека шансите се 90-10 за Јувентус...утре Тотенхем со Деле Али во составот ќе биди исто како со 10 играчи на теренот,а Покетино стручњакот скоро сигурно ќе ги игра Дајер и Дејвис што се слаби точки на екипата..е сега десен ако го игра Аујер ќе треба да излегва поофанзивно што искрено не ми се верва дека ќе ја постави така играта што значи 90% е дека Трипие ќе биди во составот...според моите пресметки Јувентус двапати релативно лесно ќе го победи Тотенхем..утре 2-0 или 3-0,додека на реваншот 0-1,0-2.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.148
Поени од реакции
23.274
Според мене било каква победа на Јувентус утре ќе значи 90% пласман понатаму. Не е битно дури и 2-1 да тепаме, било каква предност ќе ни одговара страшно за реваншот.

Ако изгубиме од Тотенхем дома или ако испаднеме ќе треба да се самозапалам. Поголема брука би било од губење на титулата во Италија од Наполи.
Ај не туку драматизирајте за џабе, ако се самозапалувавте за бруки, не знам како сеуште сте тука после серија б.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Wowowowow синкир со Хадерсфилд играте.
Гледај Тотенхем колку се мизерни на гостувањата оваа сезона и години наназад..изгубија лесно без да направат шанса кај Сити,Јунајтед,Арсенал и извлекоа жива глава од кај Ливерпул во 90 и некоја минута...што е најбитно Тотенхем е екипа без кичма и менталитет и тука му е најголемиот проблем...па посебно кај Јувентус во Торино.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Џони ги закопа Јуве сега :toe:
Да бе секако...Тотенхем со играч помалце ако успее да го помини овој Јувентус гол ќе шетам другиот ден, од едниот до другиот крај на корзото во 21:00
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.644
Поени од реакции
52.516
Да бе секако...Тотенхем со играч помалце ако успее да го помини овој Јувентус гол ќе шетам другиот ден од едниот до другиот крај на корзото во 21:00
Ко прв пат да ќе ти биде.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.644
Поени од реакции
52.516
Кога сум бил убеден за некој натпревар/дуел и да сум промашил?..ама вака 100% убеден?..дај потсетиме
Општо зборев :D
Ама еве, мене секогаш омилено ќе ми биде тоа со 8те од 10 победи на Бенфика против Челзи :icon_mrgr:
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Елементарно непознавање и оценување на ситуациони прилики....
него тие шо фатија 1.9 квота на ПСЖ иде даље у декември им остануе полесниот дел од работата.

Тотенхем во овој дуел и мислам дека шансите се 90-10 за Јувентус.
ова преведено во децимали претставува 4.33 со 1.22, ако си спремен да уплатам како ексџејнч кај тебе на Спарс иде даље?
 
Последно уредено:

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Општо зборев :D
Ама еве, мене секогаш омилено ќе ми биде тоа со 8те од 10 победи на Бенфика против Челзи :icon_mrgr:
Бенфика тогаш испадна од Челзи поради сплет на околности и судиски грешки иначе беа тотално рамноправни и можи да се кажи подобра екипа во поглед на играта...додека во сезоната 2012/2013 немаа среќа каде Кардозо испромаши се и сешто..да не се навраќаме од пред 5 години.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.644
Поени од реакции
52.516
Бенфика тогаш испадна од Челзи поради сплет на околности и судиски грешки иначе беа тотално рамноправни и можи да се кажи подобра екипа во поглед на играта...додека во сезоната 2012/2013 немаа среќа каде Кардозо испромаши се и сешто..да не се навраќаме од пред 5 години.
Секако, баш тие 2 од 10 се погодија тогаш. Што да правиш :ROFLMAO:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
:pos::pos::pos: ajde drugar, biraj si...
Дај факти прикажи,кога сум напнувал дотолку за некој натпревар и да сум промашил??..ете ќе те потсетам лани Арсенал-Баерн пред да почнат тврдев тука дека шансите се 100-0 за Баерн и бев вака слично убеден како сега..и погоди како заврши?..10-1 во двата дуела.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Дај факти прикажи,кога сум напнувал дотолку за некој натпревар и да сум промашил??..ете ќе те потсетам лани Арсенал-Баерн пред да почнат тврдев тука дека шансите се 100-0 за Баерн и бев вака слично убеден како сега..и погоди како заврши?..10-1 во двата дуела.
drugar nz za ova tema, ne sum mn aktiven na forumov ja pratam kladilnica temata, posledno so mi tekvit e Celzi-Arsenal, maka mi e da baram niz temata sig imase barem 10 vakvi tvoj blamazi, daj uozbili se :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom